Facebook и Instagram ще блокират акаунтите на Тръмп за неопределено време

Spikul
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Re: Facebook и Instagram ще блокират акаунтите на Тръмп за неопределено време

Мнение от Spikul » 11 яну 2021, 11:27

Nik21 написа:
10 яну 2021, 22:47
board написа:
09 яну 2021, 21:29
Свободата на словото е едната страна, но съществува и моралния въпрос, до колко е редно президента да ползва социалните мрежи, за да лъже и да провокира хората към безредици.
Е, и точно чифутина Марк Зъкърбърг ли ще ми определя кое е морално и кое не? Той да не би да е избиран от американския народ, та като Господ Бог да определя - този политик може да се изказва, а този не може, ще му запушим устата. Когато Михо Саакашвили ползва социалните мрежи за да лъже и да провокира хората към безредици и окупация на Грузинския парламент - това е добре, Пашинян, също добре, щом е цветна революция, значи може. Гуайдиха Тихановская - лъже, поставя ултиматуми и провокира хората към безредици, това може. Да не говорим за кървавия Майдан, където "разгневени граждани" направиха преврат. Обаче във Вашингтон, разгневените граждани, протестиращи против изборните фалшификации, не са "разгневени граждани", а "вътрешни терористи" изпратени от Путин (в последната си реч Нанси Пелоси за 50 секунди оплю Путин 6 пъти). Двоен морал, двуличие и лицемерие има в тия англосаксонци, долни хора!
https://ural.tsargrad.tv/news/za-50-sek ... mpa_312330
Каквото сам си направиш и Господ не може да ти направи.
Тези англо-саксонци скоро ще се самозатрият с тази негрофилия и кроворазбран хуманизъм, като в същото време смятат източно европейците за по-нисши от араби и негри.
Лошото е, че покрай тях и ние изчезваме, но такъв е закона на джунглата.

Fenche1
Регистриран: 22 юли 2020, 02:19

Мнение от Fenche1 » 12 яну 2021, 05:12

Иха, много сте писали за откачалката Тръмп.
Много надежди преди да дойде и голямото разочарование ва изпроведяк.

Накратко, кое не ми хареса при управлението
1. Държи се като луд, неадекватен. Няма да забравя видеото на среща на НАТО, как избута единия от лидерите и застана пред него. Като малко дете да се покаже. Толям срам за САЩ с такова недоразумение за президент.
2. Въведе мита за стоки от Европа и се обърна против нас директно.
3. Излезе от споразумение за климата, нещо много глупаво при положение, че всяко забавяне е жизненоважно.
4.Което аз не харесвам, че е женен за дъщеря си, дърт 74 годишен женен заради богатството си за 40 годишна. Извратен идиот.

Защо мисля че Байдън ще е по добре за света и нас.
1. Ще възстанови отношенията с Европа.
2.ще вкара.Сащ отново в парижкото споразумение.
3. Ще подгони мюсюлманите отново. На ред е Иран и Турция. Не ми е жал за хора като тях. Турция размахва карта със половин България в Турция.
4. Държи се нормално, говори умерено и бащенски. На мен дори ми е симпатичен въпреки възрастта си.

Един минус видях до сега. Че заплашва Путин и Русия, че " Путин нямал душа "
му казал и тн.

Светът ще си почине след лудия Тръмп!
Дано никога повече такива луди да не идват на власт.

Ред е и на нашия луд Тиквата тази година да му дойде края. И ние да си починеш от простотията настанили се на върха 11 години.

Другия луд е Реджеп Ердоган на Турция, много опасно луд, че ни е и под носа. В Турция трябва да дойдат умерени и демократични хора да управляват а не един ходжа и луд като Ердоган. Турция трябва да има проблеми и да е слаба за да не мисли за нови територии.

Боби13
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59

Мнение от Боби13 » 12 яну 2021, 07:30

Първо за Перчема, че не е женен за дъщеря си, а жена му е на 50 години :) Второ, което е особено важно за Байдън : Има моменти, когато губи представа за това къде се намира и говори несвързани неща : за хора, които вече не са сред живите, а все едно са до него и т. н. ! Здравословното му състояние е плашещо !

Spikul

Мнение от Spikul » 12 яну 2021, 11:33

https://www.kaldata.com/it-%D0%BD%D0%BE ... 53489.html
Големи демократични ценности, няма що.
Те ще определят кое е законно и ще ми казват какви убеждения да имам.

Nik21
Регистриран: 25 дек 2018, 09:22

Мнение от Nik21 » 12 яну 2021, 11:46

Fenche1 написа:
12 яну 2021, 05:12

4. Държи се нормално, говори умерено и бащенски. На мен дори ми е симпатичен въпреки възрастта си.
Първо: Антропогенният фактор в затоплянето на климата е най-голямата фалшификация на соросоидните копелдаци. Сериозната академична наука не вижда връзка между дейността на човека и затоплянето на климата. "Човешкият" СО2 е едва 4% от количеството СО2 което отделят вулканите и океаните на планетата ни. Затопляне има, но то носи цикличен характер и въобще не зависи от въглеродните емисии отделяни от човечеството. Хитрата схема - да обложат с данък "въглерод" всички които произвеждат нещо, е измислена от Сорос, той е човекът който издигна полуумната, (с психически проблеми) Грета Тумберг, високо като знаме на либерастите-толерасти. Преди около 1030 години климатът на Земята е бил много по-топъл от днес, а тогава не е имало "въглеродни емисии" от промишлените заводи и ТЕЦ-ове. Северният ледовит океан е бил размразен, плавало се е свободно, не като сега с кораби ледоразбивачи. Та тогава, през 982 година мореплавателят-викинг Ерик Рижия заедно с отряда си тръгва на експедиция на Запад. Открива нов, много зелен, с буйна растителност остров и естествено го нарича Гренландия (превода оставям на вас). Периода от 950-1250 год. се нарича Средновековен климатически оптимум. Тези Оптимуми и Пессимуми са циклични и не зависят от човешката дейност. След тази измишльотина с данък "въглеродни емисии", копелет@т@ скоро ще ни наложат и данък "дишане на кислород-издишване на въглероден двуокис".

Второ: Байдън е чисто зомби, поддържат го с химически препарати за да окряка до 20 януари, след това ще му спрат кранчето. САЩ ще се управлява формално от Камала Харис, но зад нея реално стои екипът на Обама. Байдън често изпада в амнезия, казваше, че се кандидатира за СЕНАТОР, не помнеше в кой щат се намира в момента, често бърка жена си със сестра си, абе пълна трагедия - по-зле е от "късния Брежнев", (ако разбирате, какво значи това).

Spikul

Мнение от Spikul » 12 яну 2021, 12:24

Nik21 написа:
12 яну 2021, 11:46
Fenche1 написа:
12 яну 2021, 05:12

Първо: Антропогенният фактор в затоплянето на климата е най-голямата фалшификация на соросоидните копелдаци. Сериозната академична наука не вижда връзка между дейността на човека и затоплянето на климата. "Човешкият" СО2 е едва 4% от количеството СО2 което отделят вулканите и океаните на планетата ни. Затопляне има, но то носи цикличен характер и въобще не зависи от въглеродните емисии отделяни от човечеството. Хитрата схема - да обложат с данък "въглерод" всички които произвеждат нещо, е измислена от Сорос, той е човекът който издигна полуумната, (с психически проблеми) Грета Тумберг, високо като знаме на либерастите-толерасти. Преди около 1030 години климатът на Земята е бил много по-топъл от днес, а тогава не е имало "въглеродни емисии" от промишлените заводи и ТЕЦ-ове. Северният ледовит океан е бил размразен, плавало се е свободно, не като сега с кораби ледоразбивачи. Та тогава, през 982 година мореплавателят-викинг Ерик Рижия заедно с отряда си тръгва на експедиция на Запад. Открива нов, много зелен, с буйна растителност остров и естествено го нарича Гренландия (превода оставям на вас). Периода от 950-1250 год. се нарича Средновековен климатически оптимум. Тези Оптимуми и Пессимуми са циклични и не зависят от човешката дейност. След тази измишльотина с данък "въглеродни емисии", копелет@т@ скоро ще ни наложат и данък "дишане на кислород-издишване на въглероден двуокис".

Второ: Байдън е чисто зомби, поддържат го с химически препарати за да окряка до 20 януари, след това ще му спрат кранчето. САЩ ще се управлява формално от Камала Харис, но зад нея реално стои екипът на Обама. Байдън често изпада в амнезия, казваше, че се кандидатира за СЕНАТОР, не помнеше в кой щат се намира в момента, често бърка жена си със сестра си, абе пълна трагедия - по-зле е от "късния Брежнев", (ако разбирате, какво значи това).
Много добре казано, но повечето хора са просто с промити мозъци и вярват в апокалиптичния ни край на планетата.
Разбира се, че трябва да се опазва природата, но как пък никой не говори за залесяване и фотосинтеза, а само се говори за пари, субсидии и капитали?!
Освен това малко известен факт е, че дори Уикипедия изтри листа на учени, които бяха противници на Глобалното затопляне, с мотивът, че били едва 3%. Ами как да са бъдат чути, като останалите уж 97% не са никакви учени - просто са висшисти работещи в НПО-та или в организации пряко свързани със субсидиране за борбата с уж измисленото Глобално затопляне, което е пълен конфликт на интереси в правото!
Темата е много обширна, но не ми се влиза пак в безсмислена полемика с хора, които не приемат никакви доводи.

treyyy
Регистриран: 03 май 2008, 18:56

Мнение от treyyy » 12 яну 2021, 12:31

Сигурно и за поголовното изсичане на горите не са виновни хората. :roll:

Spikul

Мнение от Spikul » 12 яну 2021, 12:53

treyyy написа:
12 яну 2021, 12:31
Сигурно и за поголовното изсичане на горите не са виновни хората. :roll:
Някъде да съм казал подобно нещо?
Но викаш дай да праскаме субсидии за електрички, пък залесяването и фотосинтезирането не е важно.

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42
Контакти:

Мнение от radko89 » 12 яну 2021, 14:34

Спик, казваш, че не ти се влиза в дискусии, с хора, които не желаят да чуят доводи, а ти и Ник бълвате чисти спекулации.
Не така брато.
Нито ти, нито аз сме най-умните на таз земя, че толкова самоуверено да твърдим това е и това не е така.
Поради тази причина има научни форуми, в които се "ратифицират" идеи, открития и теории. Защото една птичка пролет не прави.
Не може един човек да е по-умен от колективните знания на хиляди.

И в този ред на мисли просто акълът не ми побира как с такъв замах казваш, че си сигурен в нещо, в което просто няма как да си 100% сигурен.
И щом няма как да си 100% сигурен е просто спекулация..

Spikul

Мнение от Spikul » 12 яну 2021, 15:01

radko89 написа:
12 яну 2021, 14:34
Спик, казваш, че не ти се влиза в дискусии, с хора, които не желаят да чуят доводи, а ти и Ник бълвате чисти спекулации.
Не така брато.
Нито ти, нито аз сме най-умните на таз земя, че толкова самоуверено да твърдим това е и това не е така.
Поради тази причина има научни форуми, в които се "ратифицират" идеи, открития и теории. Защото една птичка пролет не прави.
Не може един човек да е по-умен от колективните знания на хиляди.

И в този ред на мисли просто акълът не ми побира как с такъв замах казваш, че си сигурен в нещо, в което просто няма как да си 100% сигурен.
И щом няма как да си 100% сигурен е просто спекулация..
Ето това искам да избегна. Аз пиша едно, ти си знаеш пак твоето, без изобщо да вникнеш аз какво съм писал.
Какви спекулации точно имаш предвид, че пиша?
Че са изтрили списъка в Уикипедия или, че тези, които смяташ за колективни знания не са учени, а работници в НПО-та?
Хайде ако ще влизаме в някакви спорове, да боравим с конкретика, а не с лозунги и личностни епитети.

Отговори