Глобиха Apple заради твърденията й за водоустойчивостта на iPhone

Spikul
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Re: Глобиха Apple заради твърденията й за водоустойчивостта на iPhone

Мнение от Spikul » 02 дек 2020, 21:05

propov написа:
02 дек 2020, 20:05
Амчи убуу ги глобяват, ама какво става с нас потребителите? Ако Епъл лъжат, да ни обезщетят сега. Аз в момента съм в дело с Хуавей по същата тема. Как ще рекламираш една характеристика, пък може да може, може и да НЕ може. Подвеждаща реклама е моята претенция към тях. Аз защо дадох 1000евро за P40pro. Едно топ Ксиаоми има много близки възможности пък струва на половина. Е, за мен IP е важен аргумент за покупка и за това все броя едни луди пари за топ моделите с IP. Да имам и Айфон. И много добре знам, че при намокряне почват да увъртат всичките. За съжаление една глоба, дори и няколко милиона, им е по изгодна на Големите отколкото да си поемат отговорността. Те няма да престанат да ни подвеждат и примамват. Обаче , преди да си купя Ноут 20, много конкретно питах в чата Покривате ли гаранционно Ip68 стандарта. Имам в писмен вид отговор ДА , без никакви дообяснения и условности. Да видим кво ще стане ако Самсунга глътне вода.
Преди няколко години Сони ми смениха един намокрен Z5 compact. Ама мисля че вече и те се опитват да се измъкват.
Та пак питам, тия МИЛИОНИ от глобата къде, какво, на кого?
Напълно съм съгласен с теб. Не може да рекламираш нещо и то да не отговаря на истината. В наказателния кодекс дори пише ясно и точно кое е измама:
"Чл. 209. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) (1) (Изм. - ДВ, бр. 10 от 1993 г., изм. - ДВ, бр. 26 от 2010 г.) Който с цел да набави за себе си или за другиго имотна облага възбуди или поддържа у някого заблуждение и с това причини нему или другиму имотна вреда, се наказва за измама с лишаване от свобода от една до шест години".
Лошото е, че се прилага само за физически лица, а за фирми, дружества и партии, отговорността се размива и законът не важи за тях.

pllb
Регистриран: 30 юни 2020, 12:23

Мнение от pllb » 03 дек 2020, 11:48

Последна промяна от pllb на 21 дек 2020, 22:09, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Мнение от Вито » 03 дек 2020, 13:50

Spikul написа:
01 дек 2020, 10:20

То и аз не разбирам манията по външни батерии примерно, но нищо не съм ти казал :mrgreen:
Е то не е мания. Просто батерията пада и я зареждам. :lol: Всеки с манията си. 😂
SAMSUNG Note 10 Plus Black
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

Отговори