Силен старт на предварителните заявки за Apple iPhone 12 и 12 Pro

Spikul
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Re: Силен старт на предварителните заявки за Apple iPhone 12 и 12 Pro

Мнение от Spikul » 21 окт 2020, 10:47

kanar написа:
21 окт 2020, 06:02
Fenche1 написа:
20 окт 2020, 15:05
На обща база продават с 30% по малко от 11 за първата седмица. Нещо май не им се получи този път. Балъците не искат да ги прекарват, като им ги продават без зарядното и слушалките
Да балъците не искат.... Само ми е интересно всички анти епъл фенчета, догодина като си купувате новите гнусмаси и куравеи и те са без зарядно в комплекта какво ще дрънкате пак ?! Защото и жака за слушалки оревахте преди време , но сега всички са много мълчаливи по темата!!!
Ако мине номера на бахфоните, много ясно, че всички ще спрат да слагат слушалки и зарядни. При такова ценоибразуване на продукта, за да са конкурентни, всички ще предлагат това в кутията.
Но трябва да малко да се мисли и да видиш колко идиотско е оправданието на "пионерите" на тази кретения - опазване на околната среда :lol:

Spikul
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Мнение от Spikul » 21 окт 2020, 10:48

kanar написа:
21 окт 2020, 06:02
Fenche1 написа:
20 окт 2020, 15:05
На обща база продават с 30% по малко от 11 за първата седмица. Нещо май не им се получи този път. Балъците не искат да ги прекарват, като им ги продават без зарядното и слушалките
Да балъците не искат.... Само ми е интересно всички анти епъл фенчета, догодина като си купувате новите гнусмаси и куравеи и те са без зарядно в комплекта какво ще дрънкате пак ?! Защото и жака за слушалки оревахте преди време , но сега всички са много мълчаливи по темата!!!
Ако мине номера на бахфоните, много ясно, че всички ще спрат да слагат слушалки и зарядни. При такова ценоибразуване на продукта, за да са конкурентни, всички ще предлагат това в кутията.
Но трябва малко да се мисли и да видиш колко идиотско е оправданието на "пионерите" на тази кретения - опазване на околната среда :lol:

MEnergy
Регистриран: 20 май 2010, 23:00

Мнение от MEnergy » 21 окт 2020, 10:57

Без да влизам в спорове за марки, 99% от потребителите са толкова прости, с толкова ниска култура и изключително технически неграмотни, че да могат да имат претенции. То, за да имаш претенции, трябва най-малкото да знаеш какво търсиш технически в едно преасемблирано (от някой друг) и ограничено що касае какъвто и да е хардуерен ъпгрейд в бъдеще устройство. Даже и в този форум и уебсайт, досега съм видял само няколко потребители, които купуват телефон с чисти изисквания - сензор на камерата, изчислителна мощ, батерия, RAM и памет, качество на звука, аксесоари. Повечето робуват на марки само и само най-новото и най-скъпото - а какво "ново" им носи новият модел на iphone спрямо предходния, "ъ, ами все пак е най-новият iphone, isn't it?" Трябва да е най-добрият... Apple така казват...

Ето едно много старо видео, което определя на 108% средностатистическия потребител в България, по света, че и в този форум -

И тук не говоря за Apple или друга марка, така че нека да не влизаме във fanboy-спорове. Лично за мен, никой от 12-ките не е и 0.0001 повече от предишното поколение и най- ме дразни, че не се разделиха с проклетия ноч, 4GB RAM 2020, ако ще и най-оптимизираната мобилна ОС да има, е срамно малко (6 пак е нищожно), няма включени аксесоари, а цените не само не са понижени, всички аксесоари се продават отделно, но и са пак в небесата. Ама нали пазим природата от "електронен боклук", хаха...

Както посочих и по-горе, обаче (и нека не влизаме в спорове за марки, защото не съм fanboy на никого), повечето потребители не само, че ползват смартфона/таблета само за ало, фейсбук и аларма, но и само за едното показно на масата в бара и офиса, са склонни да изсипят 2.5-3К лв., ако ще и да са на минимална заплата и да живеят в течащо отвсякъде гето. Друго си е то да изплащаш по 200 лв. месечно 2 години и да караш кола за 500 лв. ...

pretorianec
Регистриран: 06 юли 2007, 16:11

Мнение от pretorianec » 21 окт 2020, 11:21

MEnergy написа:
21 окт 2020, 10:57
Без да влизам в спорове за марки, 99% от потребителите са толкова прости, с толкова ниска култура и изключително технически неграмотни, че да могат да имат претенции. То, за да имаш претенции, трябва най-малкото да знаеш какво търсиш технически в едно преасемблирано (от някой друг) и ограничено що касае какъвто и да е хардуерен ъпгрейд в бъдеще устройство. Даже и в този форум и уебсайт, досега съм видял само няколко потребители, които купуват телефон с чисти изисквания - сензор на камерата, изчислителна мощ, батерия, RAM и памет, качество на звука, аксесоари. Повечето робуват на марки само и само най-новото и най-скъпото - а какво "ново" им носи новият модел на iphone спрямо предходния, "ъ, ами все пак е най-новият iphone, isn't it?" Трябва да е най-добрият... Apple така казват...

Ето едно много старо видео, което определя на 108% средностатистическия потребител в България, по света, че и в този форум -

И тук не говоря за Apple или друга марка, така че нека да не влизаме във fanboy-спорове. Лично за мен, никой от 12-ките не е и 0.0001 повече от предишното поколение и най- ме дразни, че не се разделиха с проклетия ноч, 4GB RAM 2020, ако ще и най-оптимизираната мобилна ОС да има, е срамно малко (6 пак е нищожно), няма включени аксесоари, а цените не само не са понижени, всички аксесоари се продават отделно, но и са пак в небесата. Ама нали пазим природата от "електронен боклук", хаха...

Както посочих и по-горе, обаче (и нека не влизаме в спорове за марки, защото не съм fanboy на никого), повечето потребители не само, че ползват смартфона/таблета само за ало, фейсбук и аларма, но и само за едното показно на масата в бара и офиса, са склонни да изсипят 2.5-3К лв., ако ще и да са на минимална заплата и да живеят в течащо отвсякъде гето. Друго си е то да изплащаш по 200 лв. месечно 2 години и да караш кола за 500 лв. ...
Без да влизаме във фенбой спорове за марки искам само да кажа че iPhone потребителите по-принцип са от потребителите които не сменят често устройствата си,като там стандартният цикъл е едно две години(а често и повече). Вярвам че ако желаеш в мрежата има доста данни за това...В този ред на мисли аз като собственик на 11 Pro Max,съм достатъчно сигурен и убеден за себе си че новите 12 с нищо,ама с нищо не превъзхождат моята 11-ка чак толкова та да се наложи такъв ъпгрейд да правя! Признавам си чистосърдечно че най-вероятно ще си купя някой от новите модели,но то ще е предимно от мерак а не защото имам реална нужда от смяна! Що се отнася обаче за потребителите на стари модели като X или 8(дори и по-стари)там разликата е осезаема във всичко,и тези хора ще го оценят и си заслужава да направят тази стъпка!
За всичко останало си до голяма степен прав! Безумно е какво се случва понякога по се отнася до желание, възможност,и амбиции,но това е в цял свят така,а не само тук при нас!

YoungGuy
Регистриран: 30 дек 2019, 20:08

Мнение от YoungGuy » 21 окт 2020, 16:54

MEnergy написа:
21 окт 2020, 10:57

Колко нахално от твоя страна да наричаш 99% от потребителите прости и да не искаш спор! Може и да разбираш от технологии,но това не значи,че разбираш от всичко. Всеки човек си има някаква силна страна,но малко разбират от технологии и в това няма нищо лошо!

veskopanov
Регистриран: 21 юли 2005, 20:28

Мнение от veskopanov » 21 окт 2020, 17:33

ха на бас със всички плювачи,че няма да мине дълго време,преди китайските шитни + самшит ще махнат зарядните и слушалките?те се смяха и на махането на 3.5мм жак-а за слушалки,за нон ремувъбъл батерия,на липсата на слот за сд карта а сега какво?няма!

MEnergy
Регистриран: 20 май 2010, 23:00

Мнение от MEnergy » 21 окт 2020, 17:54

YoungGuy, не исках да засегна никого, в същото време имах предвид робуването на марка и тип модел, просто заради самите тях. И в тази връзка, не можеш да имаш претенции, ако единствената ти мотивация за избора е марка и модел. Примерно, купил си Max предходния модел и сега ще купиш същия/еквивалента или съответното при някоя от марките/моделите с Андроид.

Прав си, не всеки иска, а и трябва да разбира от технологии (или каквото и да е друго), съответно е просто потребител, но когато искаш нещо и си правиш сметка на парите, които влагаш за него, е добре да си направиш даже и груб списък какво получаваш за тях. Първичното Apple, Samsung, OnePlus + модел не е много достатъчно, не мислиш ли?

Ако си гледал видеото по-горе, продавачът след купища обяснения сравнявайки два модела в очевидното преимущество на един от тях казва "не осъзнаваш ли, че iphone е просто марка? Те могат да извадят една тухла и да да я нарекат iphone. На което получава отговор "But it's the best phone"... Та така...

Не се съмнявам, че ако текущото поколение на Apple се купува, още по-алчните Samsung и останалите покрай тях ще последват, изваждайки всички аксесоари от кутията и започвайки да ги предлагат по 50 евро парчето. Губим само ние като потребители. За съжаление много просто ще си кажат, "ама аз вече имам 50 зарядни и 10 хедсета - на мен не ми пречи" - и ще излеят още 3К за поредния скопен боклук с дизайн от 2010. Докато това се случва, всички големи и вече и малките ще си правят каквото си искат с нас...

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Мнение от Ванката » 21 окт 2020, 18:13

Не се съмнявам, че ако текущото поколение на Apple се купува, още по-алчните Samsung и останалите покрай тях ще последват, изваждайки всички аксесоари от кутията и започвайки да ги предлагат по 50 евро парчето. Губим само ние като потребители. За съжаление много просто ще си кажат, "ама аз вече имам 50 зарядни и 10 хедсета - на мен не ми пречи" - и ще излеят още 3К за поредния скопен боклук с дизайн от 2010. Докато това се случва, всички големи и вече и малките ще си правят каквото си искат с нас...
Браво за поста! Общо взето и аз това бях написал преди време. Харесвам тази марка, но не ми харесва, как се подиграват с всички нас като потребители и то от алчност, а не от някаква измислена псевдо екополитика...
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42
Контакти:

Мнение от radko89 » 21 окт 2020, 22:14

Има едно нещо, което аз не харсвам в словоизлиянията на много хора, било то разбиращи или не - опитват се да правят сметка на чужди пари, на компании, които не са техни и т.н.
Никой не кара никого да купува каквото и да било.
Ако самсунг могат да си позволят да махнат всичко инда продават телефона в найлонче - ще го направят, няма спор по този въпрос.
Естествено, че всяка компания (не само телефонна) би желала да намали разхода за бройка и да увеличи цената - това е бизнес.

В крайна сметка айфон от 2017 е 1000 долара. От тогава досега поне в бг има 10% инфлация - това автоматично прави айфонът 100 долара по-евтин.
Като сложиш и задължителния 5G модем с по-висока цена и вие си правете сметката.

Пак казвам - който иска ще купи, без значение какъв е неговият мотов за покупката.
Който не желае - еми не купува.
Какъв е смисълът да се мрънка - не знам.

wer_aac
Регистриран: 23 юни 2013, 20:08

Мнение от wer_aac » 21 окт 2020, 22:27

radko89 написа:
21 окт 2020, 22:14
В крайна сметка айфон от 2017 е 1000 долара. От тогава досега поне в бг има 10% инфлация - това автоматично прави айфонът 100 долара по-евтин.
Това автоматично прави айфона 10%(100) долара по-скъп, а не по евтин :lol:

Отговори