Apple представи серията iPhone 12 с 5G възможности

pretorianec
Регистриран: 06 юли 2007, 16:11

Re: Apple представи серията iPhone 12 с 5G възможности

Мнение от pretorianec » 15 окт 2020, 10:57

toshvel написа:
15 окт 2020, 08:39
Fenche1 написа:
15 окт 2020, 01:24
toshvel написа:
14 окт 2020, 19:33

Номер 1 по продажби В ЩАТИТЕ да. Иначе не! Apple стават все по-неиноватинти, непродуктивни, добре че беше Стийв Джобс за да създаде бранда и истинските wow things. Това което се представи снощи си беше яка пръдня :lol: :lol: :lol: :lol:
Пръдня е, че дрънка, са новите айфони:))
12 мп камера края на 2020, рама пак ще е малко и батерията ще стига до обяд. Незнам дали видяхте новите модели, те са по тънки и по тясни. Горката батерия....
Но най - голямата излагазия е че представиха модел , който изглежда като айфон 4. С други думи архаичен. Няма с какво да ме впечатлят за да си дам парите за тия мошеници.
Нямам търпение да видя как батерията се точи за 3 часа с телефона.........Иначе 5G мрежа в България не знам кога, след 5-6 години сигурно. :lol: :lol: :lol:
Да не останеш разочарован само за трите часа батерия. Да ти обяснявам защо, не знам дали има смисъл, за хора които просто четат едни характеристики и си мислят че това е като при Андроид телефоните...

Nikoss
Регистриран: 15 юли 2015, 17:05

Мнение от Nikoss » 15 окт 2020, 11:33

radko89 написа:
14 окт 2020, 20:02

Относно липсата на зарядното - една тухла с usb-c е не повече от 30лв - какво 200лв. не знам..
Телефоните са с lightning port, батериите са сравнително малки, няма нужда да се купува usbc тухла, може да се купи обикновен кабел с lightning конектор от Jumbo за 5 лв. с usb a от другата страна и ще става за всякакви зарядни или компютри. Друга възмжност е usbc -> usba преходник от aliexpress за 70 цента (1,20 лв.).
Или ако имат стар кабел да се ползва.
Има евтини варианти, но е дразнещо, че трябва да се занимаваш с такива неща при телефон на такава цена.

Потребителски аватар
toshvel
Регистриран: 19 апр 2020, 11:31

Мнение от toshvel » 15 окт 2020, 12:05

pretorianec написа:
15 окт 2020, 10:57
toshvel написа:
Fenche1 написа:
15 окт 2020, 01:24

Пръдня е, че дрънка, са новите айфони:))
12 мп камера края на 2020, рама пак ще е малко и батерията ще стига до обяд. Незнам дали видяхте новите модели, те са по тънки и по тясни. Горката батерия....
Но най - голямата излагазия е че представиха модел , който изглежда като айфон 4. С други думи архаичен. Няма с какво да ме впечатлят за да си дам парите за тия мошеници.
Нямам търпение да видя как батерията се точи за 3 часа с телефона.........Иначе 5G мрежа в България не знам кога, след 5-6 години сигурно. :lol: :lol: :lol:
Да не останеш разочарован само за трите часа батерия. Да ти обяснявам защо, не знам дали има смисъл, за хора които просто четат едни характеристики и си мислят че това е като при Андроид телефоните...
Аз съм имал почти всички модели iPhones. Последно си купих Ноември 2019 11-ката, карах 11 седмица с нея и я върнах, тъй като батерията ѝ държеше дори по-малко от iPhone Xr,въпреки гръмките презентации, че батерията е по-издръжлива, въпреки новия процесор и т.н. Та няма как да ме убедиш, че батериите държат доста. След iPhone минах на Xiaomi mi 9 SE и мога да твърдя, че батериите на тоя китайски трошляк държи пъти по-дълго. 600лв дадох за дивайса. Просто си казах че това е телефон,било то и смартфон и вече дори и 1000лв ми се виждат много за смартфон. Епъл започнаха доста да се гаврят с потребителите си, непредлагайки им абсолютно нищо иновативно и превръщайки свартфоните в просто една наистина хубава фото и видеокамера. Да, предлагат наистина добра софтуерна поддръжка НО искам да видя колко от лудите фенове на айфон карат с един и същи дивай повеме от 2 години :) Убеден съм от личен опит че след 2рата година просто искаш ново устройство, без значение,дали старото работи или не.Въпрос според мен за какво точно ползваш смартфона,всичко останало е неква фенщина.

Потребителски аватар
toshvel

Мнение от toshvel » 15 окт 2020, 12:08

Nikoss написа:
15 окт 2020, 11:33
radko89 написа:
14 окт 2020, 20:02

Относно липсата на зарядното - една тухла с usb-c е не повече от 30лв - какво 200лв. не знам..
Телефоните са с lightning port, батериите са сравнително малки, няма нужда да се купува usbc тухла, може да се купи обикновен кабел с lightning конектор от Jumbo за 5 лв. с usb a от другата страна и ще става за всякакви зарядни или компютри. Друга възмжност е usbc -> usba преходник от aliexpress за 70 цента (1,20 лв.).
Или ако имат стар кабел да се ползва.
Има евтини варианти, но е дразнещо, че трябва да се занимаваш с такива неща при телефон на такава цена.
Според мен е унизително, но всичко това е добре замаскирано зад лозунга GO GREEN :mrgreen: Но освен адаптер, няма и слушалки или се лъжа?

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42
Контакти:

Мнение от radko89 » 15 окт 2020, 12:08

При повечето хора няма да се налага нищо да се прави.
Аз лично имам поне 5 кабела USB-A към lightining, 2бр. USB-C към lightning, както и поне 10 тухлички USB-A и 4 такива с USB-C.
Това е причината да не е зор..

Относно батерията - аз мисля, че както досега е бил така и ще продължи да бъде цар на батериите iPhone.
Малко по-малък капацитет, но телефонът е значително по-компактен и тънък.
5G ще работи само ако има и при нужда от по-висока скорост на теглене/качване, през останалото време интелигентно ще си превключва на 4G - нещо, което ако всички останали бяха направили като хората нямаха да имат ядове.
Само че всички въобще пропуснаха нуждата да правят подобни изгъзици за да са първи и са налице ядовете с батерии и т.н.
Епъл поне инвестираха в честотни стаи за тестване на тази функция и гарантирам, че ще работи по-добре от на всеки друг производител.
Това прави епъл - епъл - желанието ако пускаш нещо то да работи безпроблемно, безотказно и да не ти прави впечатление дори.

Като се има в предвид, че и процесорите ще са доста по-икономични съм 100% сигурен, че откъм батерия ще е едно към едно с досегашните.
Такава е логиката при тях - не се гледат характеристики а параметри, които значат нещо за потребителя - дори и 1000 Mah батерия да сложат за крайния потребител не е от значение ако телефонът кара колкото такъв с 4000... Това е и резултатът в случая според мен.

toshvel, А аз съм с iPhone X който подмина 3 години употреба и си бичи както ден 1. Така че дългата поддръжка е важна за много хора.

Потребителски аватар
toshvel

Мнение от toshvel » 15 окт 2020, 12:41

radko89 написа:
15 окт 2020, 12:08
Аз лично имам поне 5 кабела USB-A към lightining, 2бр. USB-C към lightning, както и поне 10 тухлички USB-A и 4 такива с USB-C.

Относно батерията - аз мисля, че както досега е бил така и ще продължи да бъде цар на батериите iPhone.
5G ще работи само ако има и при нужда от по-висока скорост на теглене/качване, през останалото време интелигентно ще си превключва на 4G - нещо, което ако всички останали бяха направили като хората нямаха да имат ядове.
Само че всички въобще пропуснаха нуждата да правят подобни изгъзици за да са първи и са налице ядовете с батерии и т.н.
Епъл поне инвестираха в честотни стаи за тестване на тази функция и гарантирам, че ще работи по-добре от на всеки друг производител.
Това прави епъл - епъл - желанието ако пускаш нещо то да работи безпроблемно, безотказно и да не ти прави впечатление дори.

Като се има в предвид, че и процесорите ще са доста по-икономични съм 100% сигурен, че откъм батерия ще е едно към едно с досегашните.
Такава е логиката при тях - не се гледат характеристики а параметри, които значат нещо за потребителя - дори и 1000 Mah батерия да сложат за крайния потребител не е от значение ако телефонът кара колкото такъв с 4000... Това е и резултатът в случая според мен.

toshvel, А аз съм с iPhone X който подмина 3 години употреба и си бичи както ден 1. Така че дългата поддръжка е важна за много хора.
Има и такива като теб, които карат дълго с един дивайс. Колко ти държи батерията?

Nikoss
Регистриран: 15 юли 2015, 17:05

Мнение от Nikoss » 15 окт 2020, 12:49

Аз съм с 6s на 5 години и си работи добре. Сменял съм 2 пъти батерия. Новите модели са по-трудни за сервизиране.
Това със слушалките е дразнещо. Аз ползвам жични слушалки, а те след време се късат и захабяват.

Spikul
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Мнение от Spikul » 15 окт 2020, 12:53

radko89 написа:
15 окт 2020, 12:08

Тази тема с батерията сме я дъвкали и това за първенството на айфона е пълна демагогия.
Много ясно, че ако сравняваш например Ноута на 120 Hz и пикова яркост на 1500 нита с айфона на 60 Hz и 1200 нита, то ще кара повече батерията ти, но това не е коректно сравнение. Все едно да сравняваш 20-те дни живот на батерията на Нокиа 3310 с айфона, без да гледаш кой какво предлага.
При еднакви условия айфона далеч не е първенец.

ilkor
Регистриран: 30 дек 2011, 21:49

Мнение от ilkor » 15 окт 2020, 12:57

Не е рекорд ...
Изображение Изображение

Ето конкуренцията https://www.antutu.com/en/ranking/rank1.htm

pretorianec
Регистриран: 06 юли 2007, 16:11

Мнение от pretorianec » 15 окт 2020, 13:04

toshvel написа:
15 окт 2020, 12:05
pretorianec написа:
15 окт 2020, 10:57
toshvel написа:

Аз съм имал почти всички модели iPhones. Последно си купих Ноември 2019 11-ката, карах 11 седмица с нея и я върнах, тъй като батерията ѝ държеше дори по-малко от iPhone Xr,въпреки гръмките презентации, че батерията е по-издръжлива, въпреки новия процесор и т.н. Та няма как да ме убедиш, че батериите държат доста. След iPhone минах на Xiaomi mi 9 SE и мога да твърдя, че батериите на тоя китайски трошляк държи пъти по-дълго. 600лв дадох за дивайса. Просто си казах че това е телефон,било то и смартфон и вече дори и 1000лв ми се виждат много за смартфон. Епъл започнаха доста да се гаврят с потребителите си, непредлагайки им абсолютно нищо иновативно и превръщайки свартфоните в просто една наистина хубава фото и видеокамера. Да, предлагат наистина добра софтуерна поддръжка НО искам да видя колко от лудите фенове на айфон карат с един и същи дивай повеме от 2 години :) Убеден съм от личен опит че след 2рата година просто искаш ново устройство, без значение,дали старото работи или не.Въпрос според мен за какво точно ползваш смартфона,всичко останало е неква фенщина.

Ползването на телефона е строго индивидуално и при желание човек може да стопи батерията и за 3часа! Аз също съм имал почти всички модели на айфон и последния за който признавам че имах трудности да изкарам деня с него беше iPhone 8 от там насетне не съм имал проблем да добутам до края на денв,камо ли да ми отиде батерията за 3 часа при стандартно потребление! Най-дълго като батерия при мен издържа 11 Pro Max! На него колкото и да се старая в най-добрия случай съм успявал да докарам до 30-40% в края на деня! Гледане на клипове,ровене в интернет през моб. данни, HBO GO,слушане на музика(игри не играя)и какво ли още не,но така и не успях да го накарам да издъхне! В стандартни дни когато нямам много свободно време съм имал случаи да се прибирам в края на деня и на 70%.Така че определено говоря от личен опит при това не само с един модел! Не знам какво си му правил на тази 11-кя толкова че да не може да изкара деня! В същото време съм ползвал паралелно и флагмани на Самсунг като например S20 plus,който се срина до 30% още преди обяд със едва 1час и 54мин Screen time(скриншота ми го има в темата за съответния модел). Колкото до това кой колко често си сменя телефона,всичко опира до три неща: Финансови възможности,желание,и необходимост! Доста хора познавам дето карат още със 6S и 7! Знам че парите не са им проблем и ги питам защо?!? Отговора основно е,"работи си идеално и ми върши работа-за какво да го сменям" Сменяват си батерията,като издъхне,последна версия на софтуера,и ми казват че телефона им лети!

Отговори