Новите модели Apple Watch ще са без USB зарядно

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42
Контакти:

Re: Новите модели Apple Watch ще са без USB зарядно

Мнение от radko89 » 16 сеп 2020, 13:10

Естествено, че няма да я намалят.
Има едно такова нещо наречено инфлация - тази тухличка се продава за 25 кинта - еми само инфлацията ти я покрива за последните 2 години - въпросът е да не я вдигат.

exgrigor
Регистриран: 16 май 2018, 17:28

Мнение от exgrigor » 16 сеп 2020, 13:43

Като човек занимаващ се с маркетинг и търговия 20 години,не мога да отрека гениалността на екипа на Apple,хем уж ти пука за природата,хем си увеличаваш печалбата..Евала!

Spikul
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Мнение от Spikul » 16 сеп 2020, 14:04

radko89 написа:
16 сеп 2020, 11:58
Аз продължавам да мисля, че тухлата за зареждане трябва да се премахне от всеки продукт, който е на пазара - в крайна сметка не мисля, че някой може да ме убеди, че няма поне 2 тухли вкъщи..
Какво ще ги правите - компот? Аз лично имам 14... несериозно е!
Не ме вълнува дали ще печелят повече от това - 1.5 милиарда устройства са продадени само през 2019.
Това са повече от 45 хиляди тона пластмаси и куп други боклуци, от които се ползват може би под 10% - не го разбирам.
Като на някого му трябва наистина - да си купи отделно, но просто няма смисъл всичкия този скрап да се продава просто защото сме свикнали да го има..
Хората навремето са яздели коне вместо да карат коли - защо не яздиде сега вие като сте ербапи..
Радко, не може да сравняваш зарядно за 2000 mA и зарядно за 4000 mA.
Да, тук става въпрос за часовници, но за телефон е абсурдно, защото USB type-C е несъвместимо без преходник със старо зарядно - т.е. пак трябва да даваш пари.

Моля?
Регистриран: 19 сеп 2017, 15:35

Мнение от Моля? » 16 сеп 2020, 14:34

radko89 написа:
16 сеп 2020, 11:58
Аз продължавам да мисля, че тухлата за зареждане трябва да се премахне от всеки продукт, който е на пазара - в крайна сметка не мисля, че някой може да ме убеди, че няма поне 2 тухли вкъщи..
Какво ще ги правите - компот? Аз лично имам 14... несериозно е!
Не ме вълнува дали ще печелят повече от това - 1.5 милиарда устройства са продадени само през 2019.
Това са повече от 45 хиляди тона пластмаси и куп други боклуци, от които се ползват може би под 10% - не го разбирам.
Като на някого му трябва наистина - да си купи отделно, но просто няма смисъл всичкия този скрап да се продава просто защото сме свикнали да го има..
Хората навремето са яздели коне вместо да карат коли - защо не яздиде сега вие като сте ербапи..
Приятелю, въпроса с комптота е за теб, не за другите. Това, че ти си правиш колекция от стари устройства си е твоя работа. Аз моите ги продавам или подарявам, съответно нямам резервно зарядно.
Хубаво правиш сметки за тонове боклуци, би ли ми отговорил защо тогава Епъл се инатят и продължават да използват техния си lightning port, а не преминат на USB Type C ? Пълни глупости са това с опазването на околната среда, на никой не му пука!

pretorianec
Регистриран: 06 юли 2007, 16:11

Мнение от pretorianec » 16 сеп 2020, 15:06

Масово хората които използват Apple имат поне по едно резервно! Аз лично имам две у дома,и едно в работата за всеки случай,като при това телефони не задържам до края на жизнения им цикъл а ги продавам или подарявам на близки много преди това(съответно пълен комплект)иначе в противен случай щях да съм се затрупал както от телефони,така и от зарядни вкъщи! Отделно имам и още две USB Type C,едното подарък,а другото остана от една потрошена S9...По-мои наблюдения днес няма човек който да няма у дома си минимум две(особено ако живее с някой)и дори много повече...

Потребителски аватар
npet
Регистриран: 07 фев 2014, 12:05
Контакти:

Мнение от npet » 16 сеп 2020, 15:10

Моля? написа:
16 сеп 2020, 14:34
Хубаво правиш сметки за тонове боклуци, би ли ми отговорил защо тогава Епъл се инатят и продължават да използват техния си lightning port, а не преминат на USB Type C ? Пълни глупости са това с опазването на околната среда, на никой не му пука!
Кабелчето е включено в комплекта. От едната страна е стандартното и съвместимо с всичко.
Дреболиите са отдавна без зарядни, само с кабелчета.

Други фирми от отдавна не слагат зарядни в комплектите - пример GoPro, Anker, Fresh & Rebel
Тях защо не ги громите?
-

pretorianec
Регистриран: 06 юли 2007, 16:11

Мнение от pretorianec » 16 сеп 2020, 15:24

Масово хората които използват Apple имат поне по едно резервно! Аз лично имам две у дома,и едно в работата за всеки случай,като при това телефони не задържам до края на жизнения им цикъл а ги продавам или подарявам на близки много преди това(съответно пълен комплект)иначе в противен случай щях да съм се затрупал както от телефони,така и от зарядни вкъщи! Отделно имам и още две USB Type C,едното подарък,а другото остана от една потрошена S9...По-мои наблюдения днес няма човек който да няма у дома си минимум две(особено ако живее с някой)и дори много повече...

radko89
Контакти:

Мнение от radko89 » 16 сеп 2020, 19:55

Именно, това имам предвид и аз.
Аз че не продавам телефоните си и дори да няма на кой да ги дам си седят в шкафа е така, но всеки има тухличкИ вкъщи.

Моля?
Регистриран: 19 сеп 2017, 15:35

Мнение от Моля? » 16 сеп 2020, 22:08

Ще задам още един път въпроса си, защото двамата които защитават политиката на Епъл не ми отговориха. Ако толкова много ги е грижа за околната среда защо компанията продължава да използва lightning port, а не преминат на USB Type C ?

radko89
Контакти:

Мнение от radko89 » 16 сеп 2020, 22:28

Аз по никкъв начин не защитавам епъл а само решението им да спрат да доставят зарядни.
Не мсиля, че го правят защото ще спасят природата, а защото ще спестят едни пари.
Това не пречи обаче все пак да спестят и не малко отпадък.
И въпреки това не разбирам какво значение дали има дали са с усб-с или лайтнинг? Кабелът така или иначе ще си го има в комплекта, тъй че каква е разликата?

Отговори