Android 10 има бърз темп на разпространение

Spikul
Мнения: 3102
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Re: Android 10 има бърз темп на разпространение

Мнение от Spikul » 16 юли 2020, 19:29

radko89 написа:
16 юли 2020, 16:37
Вито, коментара за гнидите предполагам беше по адрес на фейсбук, не на жените :lol:

Спик, намерил си нещото, което те радва - ми радвай му се.
Ако не сте забелязали всяка тема (независимо дали е за самсунг или айфно, за андроид или ios) се завърта около сравнения между двете, което в никакъв случай не бих казал, че е лошо.
Да, има доста чесане на езици, но има и доста интересни точки, които се дискутират, да не говорим, че и някой може да научи нещо.
Само препоръчвам на всеки да не отрича директно всичко, което се каже и е в разрез с неговото разбиране.
Препоръчвам го защото в много случаи наистина е просто лично разбиране и истината или е в другия край, но не желаем да я видим или е някъде по средата, в който случай няма нужда от нападане, в крайна сметка всички сме ползватели, всички производители са машини на пари... Стига да намираме удовлетворение в нещото, което ползваме има ли нещо друго значение?

И най-накрая пак искам да кажа за стъклото на камерата защото сякаш пак не си разбрал какво имах предвид преди като го обяснявах.
Дори да сложиш най-якото стъкло не само върху телефон, но и където и да било другаде, но имаш производствен проблем, я с толеранси, я с износен инструмент можеш да създадеш точка на усилие. Тази точка за определно време може да счупи стъклото.
Никой не казва, че стъклото е по-слабо на самсунга от на останалите.
Ако при поризводство на рамката (алуминиева доколкото знам) не си смениш инструмента (фрезера) и процесът по дебъринг и полиране не ти е перфектен можеш да създаваш проблемите само на последните бройки, които са произведени с дадения иснтрумент.
Пак казвам - нито знам дали проблемът съществува наистина или е просто плюене по марката, нито знам ако е истина точно каква е причината, просто казвам, че има начин едно стъкло да се пука безпричинно на един телефон и да не се пука на друг.
Също така знам за снимките, които показваха и изглеждаха ударени стъклата, но тези снимки може да не са от конкретния проблем а просто някаква снимка илюстрираща за какво става дума.
Е нали това го дъвкахме? Нали за това има сертификати, за това има и клипове с тестове?
Рамката е алуминиева, но на телефона, а рамката на камерата е пластмасова, така че липсва всякаква логика в твърденията.
Така подхвърлено в интернет пространството, без да е подкрепено с факти, си е чиста измама и лъжа. Иначе и аз мога да кажа, че ми се е счупил айфона, нали? Снимките бяха поставени в статията, за това коментирам, че няма начин такова счупване да се получи само.
До ден днешен, аз не видях нещо официално и за това твърдя, че е гнусна измама!
pretorianec написа:
16 юли 2020, 16:53


За да съм максимално обективен ще кажа че и аз също не вярвам в спонтанното счупване на камерата! Вярвам обаче в проблемите които имаха с камерата,с освен мен явно вярваше и поддръжката на Самсунг защото пускаха и ъпдейти именно по-този въпрос! Ти обаче тогава не вярваше и на това....Не вярваше също така и в слабата батерия(в S20 plus e същата трагедия повярвай ми)а сега вече като ползвател имаш пуснати мнения в които се оплакваше как яко ти точи батерията. Що се отнася до сензори на камерата и тем подобни “маркетингови” номера на производителите(щото масово е точно това)както айфона,така и Samsung S20 plus правят за мен разкошни снимки, както на светлата така и на тъмната част на денонощието! Според много други хора също! Не знам ти какво очакваш или искаш? Предполагам ако си изкарваш хляба с фотография едва ли ще разчиташ на Ултра,или на 11 макс да работиш с тях нали?!? Още професионален фотограф с телефон вместо с апарати(освен ако не се прави реклама на някой бранд като Huawei например)не съм виждал,и едва ли ще видя! За любителски снимки почти всички днешни флагмани независимо от марка или производител са си предостатъчно добри! Сега вече ако си решил да ставаш жертва на рекламата и да “ахкаш” о “охкаш” като чуеш 108МР сензор твоя воля...

Отдавна не се впечатлявам от лъскави надписи на телефонен корпус независимо от марката...Айфони специално толкова са ми минали през ръцете че това отдавна отмина! Виж,маркови швейцарски хрониметри като Rolex,Tag Hauer,и др.са ми доста по насърце...
А аз кога съм твърдял, че автофокуса не е бил проблемен в началото?
И да, не вярвам, че батерията е толкова слаба, защото държи повече от 4 часа. И ти казах, че ако ми дадеш твоя телефон, с моята експлоатация, ще му стопя по-бързо батерията - само 30 минути видеоразговор, 1 час разговори с VoLTE и половината ти батерия е хвръкнала.
Пък за камерата няма как да ме разбереш какво искам. Няколко пъти се опитах да ти обясня, че не са само мегапикселите, а че сензорът ми е ДВА ПЪТИ ПО-ГОЛЯМ от твоя. Щом смяташ това за маркетингов трик, явно никога не си гледал снимки на монитор или телевизор с малко увеличение, да усетиш огромната разлика в детайла.
Защо някой трябва да си изкарва хляба с фотография, за да се наслаждава на детайла, що за мислене е това?
То и преди 7 години имаше такива като теб, които не проумяваха защо харесвам Nokia Lumia 1020 и за какво са ми били 38 MP. Тогава поне още рисувах за приятели и най-вече за разнообразие, та за това беше много важно да мога да зуумвам.
Да, 1020 ми е любимия телефон от всичко, което съм имал - уникална за времето си камера с ксенон за портретни снимки, страхотен дисплей, който беше първия OLED видим на директна слънчева светлина с Clear Black технология, както и приятна ОС - липсваше само водоустойчивост. Телефонът не беше за всеки, защото снимаше бавно. Сега виждам негов наследник в лицето на Ултрата и за това толкова ми допада. Има си и своите слабости, както не веднъж отбелязах и те са бавното снимане в 108 МР, липса на ксенон и падане на батерията, ако го ползваш в 120 Hz с живи тапети.

Ванката
Мнения: 9571
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Android 10 има бърз темп на разпространение

Мнение от Ванката » 16 юли 2020, 20:57

Тогава поне още рисувах за приятели и най-вече за разнообразие, та за това беше много важно да мога да зуумвам.
Здравей, понеже ми стана интересно, би ли могъл да качиш някоя твоя рисунка в темата? И аз обичам да рисувам, но за съжаление отдавна не съм го правил, поради липсата на време.
Samsung GALAXY S22 Ultra

Spikul
Мнения: 3102
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Re: Android 10 има бърз темп на разпространение

Мнение от Spikul » 16 юли 2020, 21:03

Ванката написа:
16 юли 2020, 20:57
Тогава поне още рисувах за приятели и най-вече за разнообразие, та за това беше много важно да мога да зуумвам.
Здравей, понеже ми стана интересно, би ли могъл да качиш някоя твоя рисунка в темата? И аз обичам да рисувам, но за съжаление отдавна не съм го правил, поради липсата на време.
Чисто аматьорски и само графика. Ето някои много стари:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Тези са ми останали нераздадени :mrgreen:

pretorianec
Мнения: 921
Регистриран: 06 юли 2007, 16:11

Re: Android 10 има бърз темп на разпространение

Мнение от pretorianec » 16 юли 2020, 21:27

Spikul написа:
16 юли 2020, 21:03
Ванката написа:
16 юли 2020, 20:57
Тогава поне още рисувах за приятели и най-вече за разнообразие, та за това беше много важно да мога да зуумвам.
Здравей, понеже ми стана интересно, би ли могъл да качиш някоя твоя рисунка в темата? И аз обичам да рисувам, но за съжаление отдавна не съм го правил, поради липсата на време.
Чисто аматьорски и само графика. Ето някои много стари:
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Тези са ми останали нераздадени :mrgreen:
Хубави рисунки браво! Само че за човек който явно е голям фен на мобилната фотография и на детайла при снимките(особено с качествени камерафони)правиш много аматьорска грешка снимайки отражението си на третата снимка!
Което ме води на мисълта че фотографията е не само сензори и пиксели на поредния прехвален телефон,а нещо доста повече от това.
Apple iPhone 14 Pro Max (128GB) Space Black
Apple Watch Nike SE 2 44mm Cellular
Apple AirPods Pro 2

Spikul
Мнения: 3102
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Re: Android 10 има бърз темп на разпространение

Мнение от Spikul » 16 юли 2020, 21:40

pretorianec написа:
16 юли 2020, 21:27

Хубави рисунки браво! Само че за човек който явно е голям фен на мобилната фотография и на детайла при снимките(особено с качествени камерафони)правиш много аматьорска грешка снимайки отражението си на третата снимка!
Което ме води на мисълта че фотографията е не само сензори и пиксели на поредния прехвален телефон,а нещо доста повече от това.
Да не мислиш, че съм ги снимал сега?
Третата снимка е правена точно с онази 1020, а рисунката мислех да я подарявам и я щракнах набързо, колкото да я имам. Нямаше как да сваля стъклото.
Ванката поиска просто рисунките, а не качествени снимки мисля :!:
Даже първите са правени с Nokia N95 8GB.

Ванката
Мнения: 9571
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Android 10 има бърз темп на разпространение

Мнение от Ванката » 17 юли 2020, 11:50

Много добри рисунки, браво. Имаш талант.
Samsung GALAXY S22 Ultra

Spikul
Мнения: 3102
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Re: Android 10 има бърз темп на разпространение

Мнение от Spikul » 17 юли 2020, 12:30

Ванката написа:
17 юли 2020, 11:50
Много добри рисунки, браво. Имаш талант.
Мерси, но вече почти не рисувам ;)

Потребителски аватар
radko89
Мнения: 1667
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42

Re: Android 10 има бърз темп на разпространение

Мнение от radko89 » 17 юли 2020, 14:07

Spikul написа:
17 юли 2020, 12:30
Ванката написа:
17 юли 2020, 11:50
Много добри рисунки, браво. Имаш талант.
Мерси, но вече почти не рисувам ;)
И аз като теб рисувах доста, но с времето почти спрях.
Преди около година взех един айпад с писалка и оттогава възродих това хоби т.к. е много по-удобно и винаги е с мен.
Сега където и да съм при налични 10-20 мин го вадя и драскам по малко.

П.с. - добри рисунки, поздравявам те.

Spikul
Мнения: 3102
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Re: Android 10 има бърз темп на разпространение

Мнение от Spikul » 17 юли 2020, 21:36

radko89 написа:
17 юли 2020, 14:07
Spikul написа:
17 юли 2020, 12:30
Ванката написа:
17 юли 2020, 11:50
Много добри рисунки, браво. Имаш талант.
Мерси, но вече почти не рисувам ;)
И аз като теб рисувах доста, но с времето почти спрях.
Преди около година взех един айпад с писалка и оттогава възродих това хоби т.к. е много по-удобно и винаги е с мен.
Сега където и да съм при налични 10-20 мин го вадя и драскам по малко.

П.с. - добри рисунки, поздравявам те.
Мерси. Явно тук повечето имаме сходни интереси, отколкото различия ;)

Отговори