Apple може да извади зарядното от комплекта на iPhone 12

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Re: Apple може да извади зарядното от комплекта на iPhone 12

Мнение от Вито » 01 юли 2020, 17:07

Аз нямам проблем да махнат зарядните. Стига преди това да са раздали в старите модели бързи. Не да чакаш 4 часа да си заредиш телефона през 2020 година.
Да, тая година 11 има бързо зарядно, но както писах едва тая година и само за най-скъпите про модели! Wtf...
SAMSUNG Note 10 Plus Black
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

MEnergy
Регистриран: 20 май 2010, 23:00

Мнение от MEnergy » 01 юли 2020, 17:25

wer_aac написа:
01 юли 2020, 16:59
Може да не е за следващия айфон, но явно се опипва почвата и след 2,3 години най-вероятно ще продават без зарядни. Това не само за айфони, а изцяло на пазара за смартфони зарядното ще отпадне като епъл ще поведат хорото. Това е мое мнение може и да не се окаже така, но смятам, че компаниите го обмислят.. махане и на зарядното 1-во, за да спестят пари от разходи и 2-ро да изкарат още пари като го пуснат като отделен аксесоар.
Ако уеднакват стандартите - примерно USB-C във всеки смартфон, вкл. при Apple - може и да се случи постепенно, но все още батериите при различните марки и начините им на зареждане са доста различни. Отделно, много смартфони (даже и такива с глобален ROM) не се предлагат в Европа и С. Америка, а се поръчват и внасят (включително и от големи дистрибутори) от Китай, Тайван, Сингапур, Хонконг и други. Т.е., телефонът ти за всички пазари е един и същ, ROM-ът е различен, но ти изпращат зарядно за твоя пазар и тук спецификите на мрежата, броят пинове, а и параметрите на зареждане и влиянието върху батериите са силно специфични.

Това да получиш телефон без зарядно, специфично за него, е нелепо и влияе пряко върху крайното потребителско удовлетворение - време за зареждане, негативи върху батерията, разходи за аксесоари и т.н. Много ясно, че можеш да си вземеш куча марка такова от всеки ъгъл, но глупости, че пазели природата и ограничавали електронния боклук да ги пробутват на Китай, Чили, Аржентина и Зимбабве с мините за литий. Могат, вместо това, да отделят малко от фиктивната си трилион-стойност на борсата за рекултивиране. Лош PR няма.

Потребителски аватар
board
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Мнение от board » 01 юли 2020, 18:22

iWolff написа:
01 юли 2020, 15:59
Ако четете някои по-достоверни източници като Ice Universe, Slashleaks, Evan Blas и т.н.
Всъщност що се отнася до Kuo, той е не по-малко надежден източник от изброениете. Точно за това и новината се приема на сериозно.

Иначе цялата работа не се свежда до айфон хейт, а до това, че ако Епъл предприеме подобно нещо... и други ще я последват и всъщност въпроса става доста по-глобален.

iWolff
Регистриран: 13 юли 2006, 19:51

Мнение от iWolff » 01 юли 2020, 18:32

Същия Kuo до последно казваше, че iPhone SE ще е с безрамков дизайн с ноч в тялото на iPhone 8 и с две камери. Е, видяхме колко е достоверен.
А зарядното ще го махнат от комплекта тогава, когато премахнат порта за зареждане и остане само с безжично зареждане, което неминуемо ще се случи в близките години, но не и тази.
iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch Series 4 44mm

Spikul
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Мнение от Spikul » 01 юли 2020, 19:25

Тъй като не виждам какво ми е отговорил npet, а само виждам, че ми е отговорил, ще пусна един клип отпреди 2 седмици. Та там това бързо зарядно на айфона, зарежда, "само" за 2:42 часа "огромната" батерия от 3969 mA, докато например Oppo X2 pro зарежда за 36 минути неговата 4200 mA батерия:

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42
Контакти:

Мнение от radko89 » 01 юли 2020, 23:52

npet написа:
01 юли 2020, 16:54
Spikul написа:
01 юли 2020, 14:49
Аууу, че аз преди 4 години имах такова зарядно в телефон за 700 лева, който дори имаше ирисово разпознаване. Казваше се Microsoft Lumia 950.
Явно сегашните 18W са по-специални :mrgreen:
Е, пък аз като си взех 930 ... някои идваха и с безплатно безжично на Нокия. По онова време айфон даже не бяха чували за тази екстра и зареждане :lol:
Лумиите струваха толкова, но с договор и заради допълнителното субсидиране от Майкрософт.
Та и сега си зареждам телефона с безжичното от Нокия (а то дори е с вградена батерия).
А къде е сега майкрософт лумиа, че не се сещам?
Много успешни!! Не мисля, че е удачно да се дават за пример пълни издънки в индустрията.

Spikul
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Мнение от Spikul » 02 юли 2020, 09:54

radko89 написа:
01 юли 2020, 23:52

А къде е сега майкрософт лумиа, че не се сещам?
Много успешни!! Не мисля, че е удачно да се дават за пример пълни издънки в индустрията.
Страшна логика. Значи и Нокиите са издънки щом са фалирали?
Пък в същото време е много иновативно да махнеш зарядното от комплекта, което и без това зарежда за 3 часа телефона.
Извинявай, но ейпъл може да имат супер софтуер, но хардуерно са пълна скръб. Не визирам процесори, а RAM, батерии, камери и дисплеи.

kimy
Регистриран: 28 юли 2016, 02:26

Мнение от kimy » 02 юли 2020, 11:27

Незнам дали iPhone 12 ще бъде без зарядно, но се сещам, че в Еврокомисията се говори за стандартизиране на захранванията на всички смартфони. Може и да не съм съвсем точен в спомените си. Имаше някакви новини за налагане на решенията на ЕК към производители, които продават на евопейския пазар. Няма да се изненадам ако наложат едно зарядно за всички продавани смартфони.

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Мнение от Вито » 02 юли 2020, 11:29

Телефонът няма как да се нарече бангия. Тоя цялостен хейт е излишен.
И да ако те махнат зарядните и другите ще ги последват, само, че другите включват в комплектите си бързи зарядни и не ми пречи. В момента имам зарядни на Самсунг, Хуауей, Нокиа, едно на Нилкин и едно в офиса бързо на PZOZ, а и едно на LG, че G4 го подарих без него, именно щото моят човек си има зарядно. Да не говорим, че през нощта мога без проблем да си зареждам от лаптопа с 2А скорост.
SAMSUNG Note 10 Plus Black
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42
Контакти:

Мнение от radko89 » 02 юли 2020, 11:36

За USB C ли говориш от лаптопа с 2А?

Отговори