Дезинформацията е опасна за нашето здраве

treyyy
Регистриран: 03 май 2008, 18:56

Re: Дезинформацията е опасна за нашето здраве

Мнение от treyyy » 26 юни 2020, 10:32

Две прасета си говорили.
Абе носи се слух, че ни угояват за да ни заколят по Коледа. Другото казало:
Абе не слушай, това са конспирации.

Потребителски аватар
board
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Мнение от board » 26 юни 2020, 10:42

Нещо не разбирам, защо си говорим за Бойковци? В смисъл разбирам тезата, политиците са скапаняци, всичко което казват е лъжа, значи няма и корона вирус... ама ситуацията може да е такава, ако подобен проблем има само у нас. А този проблем в по целия свят, всички ли лъжат и си измислят някакви болни? На всички държави им е много кеф да обявяват високи бройки болки, да въвеждат ограничения и да убиват икономиките си? На мен ми звучи абсурдно, на вас не знам.

MEnergy
Регистриран: 20 май 2010, 23:00

Мнение от MEnergy » 26 юни 2020, 10:51

board написа:
26 юни 2020, 00:23

Колкото до това защо да вярваш, по същия начин можеш да подложиш на съмнение всяка информация. Примерно сигурен ли си, че има лед на северния полюс, че страна наречена Аржентина изобщо съществъва, ако не си ходил там или че земята е кръгла? Но нали когато много независими източници ти казват едно и също, най-вероятно е вярно.
Не бих отишъл чак дотам. Примерно аз си имам почти всички апарати, които могат независимо и на лично ниво да ми дадат показания на съответните среди/материали. Примерно, PM 2.5/1.0/10 измерител на фини прахови частици. Както знаеш, контролните органи винаги ги съобщават агрегирано, т.е. примерно 270 на "Цар Борис III". Да, ама това е агрегирана стойност. На самия Цар Борис, стойността е над 400, в твоя апартамент може да е 240, ама Софийска Община ти казва - 70. Съответно, стойностите, които ти и децата ти дишат са 4 пъти над обявените. Можеш ли да им се довериш?

При короната, не казвам, че не съществува и данните са лъжа, но има ли начин примерно някое НПО или друг независим източник да потвърди броя заразени и починали точно от него, особено без т.нар. "придружаващи заболявания"? Независимо, със собствени сампли и като втори източник за cross-check? Аз засега не съм видял такъв. Тези трупове и репортажи по телевизиите от Италия не казват, дали реалната причина е вируса или каквото и да е друго. Защото, пак казвам, ако някой умре от сърдечен удар, но тества положителен за корона, от какво е умрял - от сърдечен удар или от корона? Защото можеш да лепнеш "умрял от корона" на абсолютно всяка смърт.

Някой досега направил ли е статистика какъв е броя починали пациенти и въобще жители на всяка страна спрямо същия период без коронавирус? Защото е лесно да казваш - 2, 50, 123 всеки ден, но на каква база? Всеки ден умират традиционно и без корона най-различни хора в болниците и по принцип. Това да ги цитираш не те по-правдоподобен. И, лично според мен ситуацията по затварянето на държавите, т.нар. lockdown, по нищо не се различава от тази с всеки друг вирус - птичи, свински и т.н. Само, че за тях нямаше такава, а медийната паника сега е огромна. Накрая едни правилни частни фирми и съответните им CEO-та ще вземат едни правилни милиарди - то вече се и случва - и ще подпишат договори с НЗОК-фондовете из целия свят за ваксини и други лекарства за десетки години напред. А, като мутира вируса и съществуващата "нова" ваксина вече не действа ще кажат, че Те имат най-много опит и ще налеят още десетки милиарди пак в същите джобове. Затова май са постоянните репортажи с гробовете - не мислете къде отиват парите ви (те винаги отиват на правилното място така или иначе) - важното е, че ще бъдете защитени. Дали?

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42
Контакти:

Мнение от radko89 » 26 юни 2020, 11:03

Добре, ако човек умре от рак на белите дробове, ларинкса или вие си изберете един от всичките, които се отключват най-вече при пушачи - смъртта от рак ли е или тютюнопушене?
Ситуацията е същата. Въпросът е хорицата, които са починали от корона с придружаващи заболявания щяха ли да починат ако нямаше корона - някои може би, но всички?!

Elf, ти недей да знаеш много а ми отговори откъде ги научаваш тези врели-некипели за имунната система - без да имаш източник за тези глупости бих казал, че Елф не се римува със шматко, но си пасват доста добре...
Та, нещо много тънко спря да го говориш този въпрос..

А пиша в темата точно защото това е заглавието на темата - дезинформацията е опасна за вашето здраве..
Последна промяна от radko89 на 26 юни 2020, 13:31, променено общо 1 път.

danilov
Регистриран: 31 дек 2010, 15:19

Мнение от danilov » 26 юни 2020, 11:19

В последните три месеца в държавата няма нито един смъртен случай от здравословен характер . Всички смъртни случаи са от корона вирус.

iWolff
Регистриран: 13 юли 2006, 19:51

Мнение от iWolff » 26 юни 2020, 11:43

Сега и този работник, затрупан в тунела, който се оказал с коронавирус ако се спомине (дано не се случва) ще го изкарат, че си е отишъл от коронавирус, а не от затрупването му с тежка скална маса. Е за тия простотии няма как да им повярвам.
Иначе по южното черноморие се разбра, че няма опастност от вируса, там може да се ходи, даже е препоръчително да напълним всички хотели.
iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch Series 4 44mm

Потребителски аватар
board
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Мнение от board » 26 юни 2020, 11:55

При всяко положение има места в които се обявяват по-големи бройки, за да се взимат някакви пари, има места където нарочно да се обявяват по-ниски бройки, за да се създава илюзия, че няма проблеми, я предизборно, я по друга причина. Има държави които правят изключително много тестове, има държави които правя само и единствено на видимо болни хора. За това е явно, че има разминаване в данните. Но когато погледнеш световната картинка, тези отколонения малко или много се изравняват.
https://www.worldometers.info/coronavirus/

Към момента все повече хора се заразяват за ден в света и заразата набира скорост.
Изображение

И някак на този фон ми се струва несериозно да се правим на луди и да твърдим, че няма вирус, всички само ни лъжат... ама ние понеже сме много умни, няма да им вярваме.

iWolff
Регистриран: 13 юли 2006, 19:51

Мнение от iWolff » 26 юни 2020, 12:19

Абе вирус има, ама като чуеш в вдно изречение “вируса е много опасен, при 80% от заболелите протича без никакви симптоми” и някак оставаш с едно такова странно чувство.
iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch Series 4 44mm

radko89
Контакти:

Мнение от radko89 » 26 юни 2020, 12:56

Едно е да оставаш със странни чувства защото обичаш конспирации и не ти се вярва, друго е да тръбиш небивалици..

radko89
Контакти:

Мнение от radko89 » 26 юни 2020, 13:41

Legolaself01 написа:
26 юни 2020, 13:39
Някак си не вярвам, човек със шкафче с евро, да ми дава данни за нещо.
Да не говорим за измамата с африканската чума : нито едно болно животно.
Това ли е определящо за достоверността на един източник - с колко пари разполага?
Няма значение какви са фактите, няма значени какво казват учени, какво казва науката? Важно е само този, който ни го казва да няма пари иначе не е вярно..

А къде намеси сега и африканска чума..

Отговори