Дезинформацията е опасна за нашето здраве

iWolff
Регистриран: 13 юли 2006, 19:51

Re: Дезинформацията е опасна за нашето здраве

Мнение от iWolff » 25 юни 2020, 18:43

Много млади хора си отиват от много по-страшни болести, в инциденти, в катастрофи, жертви на престъпност, за които обаче нито има щаб, нито се говори. А бройката им е в пъти повече от тази на коронавируса.
Между другото брат ми живее в САЩ и казва, че няма нищо общо между това, което се дава по телевизията и това, което е в действителност. Живота си тече съвсем нормално, всички си работят нормално, маски носят единици хора и ако не гледаш телевизия може и да не разбереш, че има такова нещо като пандемия.
Медиите, медиите преекспонираха толкова много нещата, че човек ще си каже, че за първи път човечеството се сблъсква с подобно нещо.
Я отидете в някое село в дълбоката провинция и питайте някой дядо дали се страхува от коронавируса. Няма и да е чувал даже за такова животно.
iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch Series 4 44mm

treyyy
Регистриран: 03 май 2008, 18:56

Мнение от treyyy » 25 юни 2020, 19:04

Факт е, че повече хора измират вследствие от тютюнопушене, но тук някой са се хванали за коронавируса и са си нахлупили поцинковани кофи на главите.

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42
Контакти:

Мнение от radko89 » 25 юни 2020, 21:15

iWolff написа:
25 юни 2020, 18:43
Много млади хора си отиват от много по-страшни болести, в инциденти, в катастрофи, жертви на престъпност, за които обаче нито има щаб, нито се говори. А бройката им е в пъти повече от тази на коронавируса.
Между другото брат ми живее в САЩ и казва, че няма нищо общо между това, което се дава по телевизията и това, което е в действителност. Живота си тече съвсем нормално, всички си работят нормално, маски носят единици хора и ако не гледаш телевизия може и да не разбереш, че има такова нещо като пандемия.
Медиите, медиите преекспонираха толкова много нещата, че човек ще си каже, че за първи път човечеството се сблъсква с подобно нещо.
Я отидете в някое село в дълбоката провинция и питайте някой дядо дали се страхува от коронавируса. Няма и да е чувал даже за такова животно.
Не знам какво ти казва брат ти, но проект за 15 милиона, по който работим е замразен защото американците не могат да си влязат в офисите.
Простотии от всякъде братче.
Измират хора от това, от онова - винаги е имало редица причини, поради които хората са измирали, малко са тези, които сериозно са удряли по населението и са го намалявали драстично.
Трябва да има такива мерки, защото не знаеш кое ще е следващата чума и ще умори всички...

Короната не е нищо иначе се избихте да пишете против 5G... нямам думи колко сте заинтересовани за здравето.
Ако нещо е опасно - ще мрънкаме, че не е. Ако нещо не е опасно - ще мрънкаме, че е. И какъв е изводът - дай на бай Иван новина та да мрънка, пък все тая прав ли е, крив ли е, все тая за какво е.
Той бай ти Иван знае и може всичко.. той е лекар, той е физик, той разбира от честотни спектри, както видяхме разбира и от зарази и имунни системи.

Смях в залата :roll:

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42
Контакти:

Мнение от radko89 » 25 юни 2020, 21:18

treyyy написа:
25 юни 2020, 19:04
Факт е, че повече хора измират вследствие от тютюнопушене, но тук някой са се хванали за коронавируса и са си нахлупили поцинковани кофи на главите.
И никой не казва, че хората измират от тютюнопушене - въпросът е, че си е техен избор.
Короната ако те барне хич няма да те пита.

iWolff
Регистриран: 13 юли 2006, 19:51

Мнение от iWolff » 25 юни 2020, 21:54

Короната не е причина да умреш. Причина са усложненията от нея. По същия начин и от обикновен грип ако не си обърнеш внимание и го докараш до пневмония пак може да те доведе до там.
Питали ли сте се защо нито един известен човек от цял свят не си е заминал от корона до момента на база 500000 починали? Явно от корона се мре само ако си никой. А известните преболедуват короната за ден-два.
Сега ще вземат 20 млн. за оборудване, явно искат за всеки български гражданин да има зачислен респиратор, нищо, че в реанимация има не повече от 20-30 човека в цяла България към момента, а респиратори се купуваха на килограм предните месеци.
Реално парите ще отидат при т.нар. “Големи дарители” от ефира на “най-гледаната телевизия”, а именно Домусчиев и Пеевски. Хем си направиха реклама, хем ще им се върнат “инвестициите” в неколкократен размер.
Разберете, че се намираме в България. Тук винаги на първо място е да извадиш собствена изгода от ситуацията и след това всичко останало.
iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch Series 4 44mm

MEnergy
Регистриран: 20 май 2010, 23:00

Мнение от MEnergy » 25 юни 2020, 22:41

iWolff, основният проблем в световен мащаб е, че няма втори и независим източник да потвърди броя на заразените и този на починалите в резултат на вируса. Кажи ми една причина да вярвам на правителството? Аз съм в Англия и всеки ден по двете най-големи телевизии (едната е държавна, а другата частна) тръбят, как правителството казало, че умрели 143, другият ден 131, третият ден 178 и т.н. Както за тях, така и за мен това е само статистика. Аз лично нямам нито личен, нито далечен, нито даже приятел на зълвата на познат, които да е заразен, а още по-малко умрял от корона вирус. Нито пък лаборатория, мостра на вируса или уред, с който да потвърдя твърденията им.

Кои са симптомите на коронависуса? Кихане, кашляне, течащ нос, температура, треска. Какви са симптомите, причинини от бактерия, която се лекува с антибиотици? Кихане, кашляне, температура, треска, течащ нос. Кой казва, дали имам China covid-19 11/2019 или който и да е от десетките коронавируси, които са известни и разпространени из целия свят от десетки години? Или свински, испански, тераниански или проста настинка, която е със същите симптоми и много хора преболедуват за седмица и без усложнения?

Я, кажете вие лично колко човека познавате от вашето обкръжение, болни от коронавирус? Някой умрял от тях? Защо въведоха понятието "придружаващи заболявания"? Т.е. умрял от коронавирус с придружаващо заболяване сърдечен удар. Умрял от коронавирус with underlying condition lung cancer. Умрял от коронавирус с придружаващо заболяване бъбречна недостатъчност. Да бяха го нарекли СПИН/AIDS просто! Защо тестовете не работят? Един положителен, 3 отрицателни, после пак положителен? Защо 9 от 10 човека нямат симптоми, а бил уж болен и го задължават и глобяват, ако напусне местоположението си? Кой казва? И, ако ти посочат някой умиращ и кажат "този е болен от корона", как знам аз, че това е вярно, а не умира от каквото и да е друго?

Следващият път - разбирай ноември тази година - ще ти кажат, че трябва да останеш вкъщи за 5 месеца, защото има нашествие на извънземни, но не ги виждаш, защото е класифицирана информация, но въпреки това трябва да си останеш вкъщи - съответно по телевизиите ще гледаш сцени от Mass Effect Andromeda и Star Citizen, как властите се стрелят с тях по забуленото от кораба-майка небе, а Google и Apple ще споделят на всеки 30 минути данните от contract-&-trace app-а или Maps за трафика в забраната :lol: :lol: :D

А за това последното, как никой в световен мащаб не спомена, че събиране на GPS информацията oт телефона ти, за това къде си бил и какво си правил, да не говорим пък после да ги продава на медиите, е нарушение на правата ти по конституция? Защото тук в Англия през ден съобщават съвсем официално по телевизиите данни на Google & Apple колко човека са ползвали колата си, къде са ходили и какво е натоварването на булевардите през забраната/части от нея. Nice, huh? 1984? Mmm, no...

Потребителски аватар
board
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Мнение от board » 26 юни 2020, 00:23

MEnergy написа:
25 юни 2020, 22:41
Аз лично нямам нито личен, нито далечен, нито даже приятел на зълвата на познат, които да е заразен, а още по-малко умрял от корона вирус.
Радвай се докато е така. Реално заболяването за момента е обхванало доста малка част от населението на земята, около 0.15% от хората. Разбираш, че е съвсем нормално статистически да нямаш болен познат. Но ако допуснем заразата да достигне 1,5% или 3% тогава няма да ти е трудно да си намериш болен познат. За повече проценти изобщо не ми се мисли, да не говорим за превърналите се в мантра 70%.

Просто заразата е нова и още не се е разпространила, а безпрецедентните мерки силно я ограничиха, но това не означава, че сме видяли и частица от това на което е способна.

Лъча надежда идва от това, че разработката на ваксини се движи невиждано бързо, вече 13 различни ваксини се тестват на хора по света, а има още 120 кандидат ваксини на по-ранен етап. Но е силно вероятно до края на годината да е открито работещо решение. Говори се и за възможно лекарство. И подобно откритие е единствения начин скоро да се върне живота такъв какъвто го познавахме.

Разбира се мнозина няма да искат да се ваксинират, за да не ги чипират и други подобни, но да стигнем до този етап и ще му мислим.

Колкото до това защо да вярваш, по същия начин можеш да подложиш на съмнение всяка информация. Примерно сигурен ли си, че има лед на северния полюс, че страна наречена Аржентина изобщо съществъва, ако не си ходил там или че земята е кръгла? Но нали когато много независими източници ти казват едно и също, най-вероятно е вярно.

Apple_fan
Регистриран: 24 ное 2013, 14:39

Мнение от Apple_fan » 26 юни 2020, 01:00

Интересно ми е да разбера от анти-короните какво мислят за случилото се в Италия април и май месец? Какво мислите за това как гробищата бяха препълнени, а много хора дори не успяха да се сбогуват с близките си. Как ви се струва това вестниците да са заети с некролози. Или пък това, че трябваше да се избира кой да живее и кой не, а много често този избор беше като на лотария. Кажете? Дали и на тях са предлагали по 500 евро, за да кажат, че са болни или умират от коронавирус? Може би са измирали на ужким, за да се прекара 5Г мрежата, знае ли човек.

AVKansazov
Регистриран: 22 сеп 2010, 14:10

Мнение от AVKansazov » 26 юни 2020, 04:50

Легото продължава да се оплита, първо категорично обяснява как се "лекува" вирус после "още не били проучени"... лего по гръб пада ли?Не си спал от зор да измислиш какво да отговориш :lol:
Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Huawei MediaPad M5 Lite 8.0 + Xiaomi MiBox 3 9.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro

YoungGuy
Регистриран: 30 дек 2019, 20:08

Мнение от YoungGuy » 26 юни 2020, 04:56

Apple_fan написа:
26 юни 2020, 01:00
Интересно ми е да разбера от анти-короните какво мислят за случилото се в Италия април и май месец? Какво мислите за това как гробищата бяха препълнени, а много хора дори не успяха да се сбогуват с близките си. Как ви се струва това вестниците да са заети с некролози. Или пък това, че трябваше да се избира кой да живее и кой не, а много често този избор беше като на лотария. Кажете? Дали и на тях са предлагали по 500 евро, за да кажат, че са болни или умират от коронавирус? Може би са измирали на ужким, за да се прекара 5Г мрежата, знае ли човек.
Едно е Италия , друго е България. Докато там случаите са 240 хиляди, при нас са едва 4 хиляди и за съжаление не можеш да разбереш истински ли са или са им платили за да бъде така записано.

Отговори