Приложението Signal с функция за скриване на лица

Боби13
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59

Мнение от Боби13 » 05 юни 2020, 10:01

За съжаление почти не се използва в нашата страна :(

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Re: Приложението Signal с функция за скриване на лица

Мнение от Вито » 05 юни 2020, 11:35

Тези с които общувам предимно си го ползват. Бих изтрил вайбъра с кеф, но има хора дето само него имат...
SAMSUNG Note 10 Plus Black
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

mishobehar
Регистриран: 30 апр 2007, 15:06

Мнение от mishobehar » 05 юни 2020, 12:00

Вайбър е възможно най-бъгавото приложение което съществува. За Андроид е ОК, ама понеже съм с Линукс и постоянно имам перипети. Не го ъпдейтват, като има нов ъпдейт на линукса и излизат нови зависимости (dependancy-та) и трябва да инсталирам стари версии на някои библиотеки, за да мога да го ползвам. Също така не може да се оразмери на половин екран и постоянно забива и трябва да го kill-вам..

Телеграм откъм функционалност е класи над всички, само че начинът на криптиране не е известен (а бяха казали, че ще изкарат сорса, но не го направиха) и кой знае какви подводни камъни може да има.

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Мнение от Вито » 05 юни 2020, 12:41

Ми аз предимно телеграм ползвам.
SAMSUNG Note 10 Plus Black
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

kimy
Регистриран: 28 юли 2016, 02:26

Мнение от kimy » 05 юни 2020, 14:44

Ако се бяха отказали да искат и използват телефония номер за регистрация, може би щеше да е по-добра идея. Използвах го извесно време, но не останах доволен. Не винаги изпраща съобщенията, но и не алармира за неизпратено съобщение. Ползвам Wickr Me и съм доволен. При регистрация изисква само име и парола. Достъп до контакт листа е опционален и аз не съм го разрешил. Не записва IP, не пита за телефонен номер. В Про версията иска мейл. Предупреждава винаги когато не е успял да изпрати съобщението. Недостатъка му е, че е слабо познат. Wickr Me няма възможност за въстановяване на паролата ако се загуби или забрави. Губи се достъп до този акаунт.

MEnergy
Регистриран: 20 май 2010, 23:00

Мнение от MEnergy » 05 юни 2020, 14:58

Signal е единственото приложение със 100% разкрит отворен код. Уотсап е Фейсбук, Вайбър е неясно къде отиват данните, а и при мен не работи добре, постоянно накъсва отсрещната страна. Телеграм имаше доста проблеми с първичната сигурност в миналото и даже да са ги оправили, репутацията им е много под въпрос.

Проблемът на Сигнал е, че толкова години след създаването си е още супер базов, липсват му много функции, десктоп версията е без видео и аудио разговори. И последен проблем, базиран е в САЩ, съответно законодателството е тяхно и вероятно всичко минава през службите, преди да стигне до потребителя. Но от всички по-горе е най-доброто зло...

MEnergy

Мнение от MEnergy » 05 юни 2020, 15:10

kimy, през adb (ако си с андроид) можеш да редактираш всяко разрешение. Аз и на Сигнал съм му блокирал 10 разрешения от сигурно няколко десетки. Примерно локация, достъп до смс, идентичност и статус на телефона, четене на кол лог и доста други.

Освен, че го ползваш, какво мислиш дългосрочно за Wickr Me? Има и други като него, но са малко като еднодневки и не знам, дали си заслужава да пробваш заради едната уж супер голяма сигурност. Обикновено малките ги купуват големите рано или късно или, ако са безплатни, продуктът са потребителите...

kimy
Регистриран: 28 юли 2016, 02:26

Мнение от kimy » 05 юни 2020, 15:21

MEnergy, страхувам се, че надежността и сигурността при Signal почива на стари лаври. Преди две години беше открит бъг във версията за Windows. Паролата на потребителя се записваше в некриптиран вид в текстови файл на диска !!! Това го водят бъг... Моето скромно мнение е, че няма как да създаваш някакви данни във файл програмно и след това да не провериш резултата! Телеграм по подразбиране некриптира информацията която изпраща. Криптирането е опция която потребителя трябва сам да активира... Преди години имаше някакъв терористичен акт на ислямисти. Непомня подробности. Тогава излезе информация, че терористите са ползвали Телеграм за комуникацията си. Не мина много време и Павел Дурова се похвали, че е стопирал канала на терористите... :lol: :lol:

MEnergy

Мнение от MEnergy » 05 юни 2020, 22:03

Да, версията му за Уиндоус е супер бъгава. Даже не ти дава възможност за смяна на инсталационната папка. Има начин да се пусне като портабъл, откъдето искаш, но при актуализация пак трябва да минеш през мъчение, за да го пуснеш както си искаш. А те го актуализират през 2 седмици.

Лошото на всички месинджъри е кой от приятелите ти ползва какво. Ако ще и звезден да е, някои хора никога няма да отстъпят и см. от непроменените си от десетилетия навици...

Отговори