iPhone 12 Pro Max може да включва камера с нова система за стабилизация

Боби13
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59

Re: iPhone 12 Pro Max може да включва камера с нова система за стабилизация

Мнение от Боби13 » 25 мар 2020, 11:31

Напротив, вярвам ти :) И аз не зная къде са слушалките ми от комплекта на P30 pro :)

Spikul
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Мнение от Spikul » 25 мар 2020, 12:05

Боби13 написа:
25 мар 2020, 11:31
Напротив, вярвам ти :) И аз не зная къде са слушалките ми от комплекта на P30 pro :)
Не, че е по темата, но да споделя, че аз не знам къде е EMUI 10 на P20 pro :mrgreen:

nenov7777
Регистриран: 07 мар 2020, 20:05

Мнение от nenov7777 » 25 мар 2020, 12:48

Колкото от вас смятат, че малките екрани са отживелица, толкова хора смятат обратното. Познавам хора, има и други, които искат по-компактни устройства. Щом тези тухли на вас са ви удобни - взимате си ги. Ние, които искаме компактни устройства, взимаме наличните и това е. Вие смятате, че се кьорите, ние смятаме, че е глупост телефонът да стига размери на таблет. Поне хубавото на толкова марки и устройства е, че имаме огромен избор. Да, по-малките устройства нямат екстрите на големите, но трябва да се правят компромиси. Аз с нетърпение чакам айфон 9. Не ми пука с какви характеристики ще е, важното е, че ще е компактен. Живи и здрави.

Изпратено от моят VOG-L29 с помощта на Tapatalk

Spikul

Мнение от Spikul » 25 мар 2020, 13:08

nenov7777 написа:
25 мар 2020, 12:48
Колкото от вас смятат, че малките екрани са отживелица, толкова хора смятат обратното. Познавам хора, има и други, които искат по-компактни устройства. Щом тези тухли на вас са ви удобни - взимате си ги. Ние, които искаме компактни устройства, взимаме наличните и това е. Вие смятате, че се кьорите, ние смятаме, че е глупост телефонът да стига размери на таблет. Поне хубавото на толкова марки и устройства е, че имаме огромен избор. Да, по-малките устройства нямат екстрите на големите, но трябва да се правят компромиси. Аз с нетърпение чакам айфон 9. Не ми пука с какви характеристики ще е, важното е, че ще е компактен. Изображение Живи и здрави.

Ти разби на пух и прах математиката и отделите за проучвания на всички фирми :lol:
Я пиши на Айфон да си уволняват целия маркетингов отдел и да се връщат веднага на 4,5-5 инчови дисплеи, защото според теб половината от хората ги харесали, нищо че дори продажбите и проучванията сочат точно обратното.

nenov7777
Регистриран: 07 мар 2020, 20:05

Мнение от nenov7777 » 25 мар 2020, 13:13

Spikul написа:
nenov7777 написа:
25 мар 2020, 12:48
Колкото от вас смятат, че малките екрани са отживелица, толкова хора смятат обратното. Познавам хора, има и други, които искат по-компактни устройства. Щом тези тухли на вас са ви удобни - взимате си ги. Ние, които искаме компактни устройства, взимаме наличните и това е. Вие смятате, че се кьорите, ние смятаме, че е глупост телефонът да стига размери на таблет. Поне хубавото на толкова марки и устройства е, че имаме огромен избор. Да, по-малките устройства нямат екстрите на големите, но трябва да се правят компромиси. Аз с нетърпение чакам айфон 9. Не ми пука с какви характеристики ще е, важното е, че ще е компактен. Изображение Живи и здрави.

Ти разби на пух и прах математиката и отделите за проучвания на всички фирми Изображение
Я пиши на Айфон да си уволняват целия маркетингов отдел и да се връщат веднага на 4,5-5 инчови дисплеи, защото според теб половината от хората ги харесали, нищо че дори продажбите и проучванията сочат точно обратното.
Много добре знаеш, какво искам да кажа.. А то е следното: Има достатъчно хора, които искат по-малки устройства. На теб като не ти харесват малки екрани, не си налагай мнението все едно е закон. Няма какво да пиша на Епъл. Продължават да правят компактни модели. Последният такъв е 11 про. За мен това е перфектна големина. Но пък и айфон 9 ще е перфектен за тези, които искаш още по-компактен. Мислиш ли, че само аз искам компактно устройство? Или то други хора не съществуват освен теб и твоето виждане за нещата?

Боби13

Мнение от Боби13 » 25 мар 2020, 13:55

Ако бяхте толкова много желаещите подобни размери, масово щяха да се произвеждат, но не е така ! Явно сянката на Стив Джобс за тухли, по-големи от 3,6 инча още тегне ! Хубаво, харесвате компактни телефони, но няма начин да ме убедите, че са удобни за ползване с всичките функции на смартфоните ! И дори 7 инчовите смартфони не са таблети, защото практически липсват рамките, за разлика от преди 3-4 години ! Пишете на маркетинговите отдели на всички водещи производители, че сте много, но май не е така :)

Spikul

Мнение от Spikul » 25 мар 2020, 14:04

nenov7777 написа:
25 мар 2020, 13:13

Много добре знаеш, какво искам да кажа.. А то е следното: Има достатъчно хора, които искат по-малки устройства. На теб като не ти харесват малки екрани, не си налагай мнението все едно е закон. Няма какво да пиша на Епъл. Продължават да правят компактни модели. Последният такъв е 11 про. За мен това е перфектна големина. Но пък и айфон 9 ще е перфектен за тези, които искаш още по-компактен. Мислиш ли, че само аз искам компактно устройство? Или то други хора не съществуват освен теб и твоето виждане за нещата?

Е да де, но не аз се опитвам да си налагам мнението, а ти!
Аз съм съгласен и доволен от тенденцията за нарастване на дисплеите, която налагат производителите. Ти и още двама мрънкате срещу производителите, така че си адресирай коментара към себе си.

MEnergy
Регистриран: 20 май 2010, 23:00

Мнение от MEnergy » 25 мар 2020, 14:36

Боби13 написа:
25 мар 2020, 10:49
Лоши сме, че не виждаме смисъл от малкия екран, а примера с тв явно някой не го е разбрал, уви :) С риск да продължа да бъда упрекван, но 3,5 Жак също е пътник :)
Откакто минах на безжични слушалки, ако искаш вярвай, но нито предните от комплекта на iPhone 7 съм ги ползвал, нито от новия XS - дори си стоят фабрично запечатани в кутията както са дошли.
И защо да е пътник 3.5mm жакът? Много хора си използват смартфона и като аудио плеър. Няма място (а и джобове) всеки ден за отделен hifi плеър, портативни усилватели и преходници. Това, че алчността на Големите 5 за по-ниски разходи и по-малко компоненти на единица смартфон продукт е огромна, не означава, че 3.5mm жак стандартът е стар, непотребен или, че няма да бъде използван поне още 30 години навсякъде.

Замислял ли си се, че едни (жични) качествени слушалки (open или closed back) струват колкото цял смартфон-флагман? Защо? И защо в 2020, завършват точно с 3.5mm преходник или по-големия му събрат, а не с някакви USB-C или други преходници? И защо импедансът им започва от 80 ома и много често достига и надвърля 120, което означава, че не можеш да ги захраниш и на 30% със стандартен източник на сигнал, да не говорим за смартфон?

Преди няколко месеца се пробвах да прехвърля един около 12MB файл през блуутут от PC на смартфон. Средна скорост 40KB/s и сам можеш да изчислиш колко минути отне. Един единствен файл. За какво аудио качество говорим тук, като и една 44кHz 320kbps mp3-ка не може да се възпроизведе по пълните й честоти безжично без да бъде орязана още повече в слушалките, особено при средните честоти. А това е lossy формат, т.е. на ниво файл е вече орязан веднъж. Ами, ако отвориш flac на най-простите 16 бита и 41kHz?

Забрави. Затова всички портативни усилватели и аудио плеъри идват с 3.5mm жак, всяко видеозаснемане, обработка, миксиране, DJ-инг и даже просто възпроизвеждане на качествена музика през слушалки (все още и) към момента е възможно само чрез кабел. Пазарни изгъзици като Dre Beats и подобни са просто фиешън аксесоар, създаден да бумти всяка секунда с бас, който го няма никъде в аудио файла, просто така звучи супер на low quality стрийминга или на под 192kbps mp3-ки на запаления фен, за който качеството е на последно място след лъскавостта, марката, логата и маркетинга. А това, че с изключение на LG и Sony, някой е решил да спести 2 долара на устройство, заблуждавайки, че щом те не го предлагат значи е отживелица, само говори за това колко повърхностен и с ниски претенции към качеството е масовия потребител...

Боби13

Мнение от Боби13 » 25 мар 2020, 14:44

Твоето, както винаги дълго и интересно мнение, няма да промени тенденцията, а тя е, че 3,5 Жак е пътник ! И говорим за смартфоните, а не за аудиоплеърите ! Много различни са нещата :)

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42

Мнение от radko89 » 25 мар 2020, 15:24

Всичко, което спомена колегата MEnergy е вярно от техническа гледна точка.
Практиката показва нещо много по-важно - за средностатистическия потребител тези малки разлики са незабележими, включая и аз, като потребител, който иска качествено, ползвам Bose QC35ii, но на блутут :lol: .

Просто тези дребни нюанси на качеството са за по-взискателните (аудиофили както им викат).
Същото важи за дисплея, същото важи за почти всеки един параметър.

Поради тази причина спестяват по 2 долара от телефон - не защото е по-добро, а защото могат и това няма да се отрази на задоволеността на клиентите им.
Като се замислиш този модел е гениален и работещ.

Отговори