Фенове на Samsung срещу чиповете Exynos във флагманите извън САЩ

Потребителски аватар
npet
Регистриран: 07 фев 2014, 12:05
Контакти:

Фенове на Samsung срещу чиповете Exynos във флагманите извън САЩ

Мнение от npet » 23 мар 2020, 11:28

-
Последна промяна от npet на 16 юли 2020, 15:34, променено общо 1 път.
-

iWolff
Регистриран: 13 юли 2006, 19:51

Re: Фенове на Samsung срещу чиповете Exynos във флагманите извън САЩ

Мнение от iWolff » 23 мар 2020, 11:42

От месеци чакахме новия сензор на Samsung, сега дали не бил по-добър този на Sony... Е за какво го чакахме? Като го сложиха в Xiaomi Mi 10 бил най-добрия, ама като го ползват самите Samsung вече не ставал, несериозно е.
iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch Series 4 44mm

Spikul
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Мнение от Spikul » 23 мар 2020, 12:02

Тук става въпрос за 64МР сензор.
Но такава огромна разлика в процесорите е недопустима. В Ноута няма абсолютно никаква разлика, дори Exynos-а се представя по-добре в определени моменти, с изключение на температурата и оттам батерията:

Обаче при S20 серията разликите стават огромни, което не прави чест на Самсунг!

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Мнение от Вито » 23 мар 2020, 14:57

iWolff написа:
23 мар 2020, 11:42
От месеци чакахме новия сензор на Samsung, сега дали не бил по-добър този на Sony... Е за какво го чакахме? Като го сложиха в Xiaomi Mi 10 бил най-добрия, ама като го ползват самите Samsung вече не ставал, несериозно е.
Никой не казва, че не ставал, а че тоя на Самсунг в международната версия вади снимки с по-ниско качество от този на Сони... Точно за тва феновете им искат да се преустанови тая практика.
SAMSUNG Note 10 Plus Black
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

iWolff

Мнение от iWolff » 23 мар 2020, 15:06

И аз също се включих в петицията, но повече просто за идеята, а не че се оплаквам лично аз. Купувайки телефона съм бил абсолютно наясно какво купувам. Ако мислех, че ще бъда ощетен, щях да си взема друга марка, избор има колкото щеш. Малко ми е като гледането в чуждата паница това да сравняваш какво си взел ти и какво са дали на друг. Все пак си го взел на собствена воля, никой не ти е опрял дулото в челото и да те е накарал да го вземеш.

MEnergy
Регистриран: 20 май 2010, 23:00

Мнение от MEnergy » 23 мар 2020, 16:37

На мен пък ми е чудно защо на ЮС американският пазар се гледа по-различно, отколкото на този на Европа (ЕС) и останалата част на света. Субсидии на операторите, специални скрити правителствено-корпоративни споразумения, американски CPU технологии vs корейски на място или?

САЩ (и Канада) са пазар на Apple, това никога няма да се промени. Общото население + процент платежоспособни клиенти на ЕС е в пъти по-перспективно за Samsung и останалите му конкуренти, още повече, че в Европа Android е много по-популярен и с повече възможности за печалба (ако си в първите 5, а те са No 1). Да, пазарно фрагментиран е, но е Android (с изключение на Великобритания, Норвегия и Швейцария - общо 75 млн. от 445 млн. в ЕС без Великобритания). Ето една графика от 2019 къде какво се ползва по света, https://deviceatlas.com/sites/deviceatl ... 19-lrg.png

В случая на S20-серията не говорим за среднобюджетен телефон (Индия, Пакистан, Бразилия, редица африкански страни), а за флагман(и), започвайки от S20 и съвсем нормално е потребителите за тези пари и склонни да ги дадат точно за телефон на Samsung да питат защо на малкия спрямо пазарен дял американски пазар и % потребители спрямо една (много по-) богата Европа се предлага най-доброто, което парите могат да купят. Или, защото се сравняваме с Apple на нейна територия, не може да се излагаме...

В крайна сметка, всеки иска за парите си да вземе най-доброто... от най-доброто, без изключения.

iWolff

Мнение от iWolff » 23 мар 2020, 16:55

Хич не си запознат като гледам. В САЩ продават Samsung със Snapdragon процесор, защото Qualcomm имат патентни права и Exynos не е разрешен за продажба там. За да бъде предлаган Exynos там, той задължително трябва да поддържа CDMA мрежа, а права за това имат само Qualcomm. Тоест положението е или да си продават телефоните със Snapdragon или изобщо да не ги продават.
Дори и Apple за САЩ предлагат телефоните си с Qualcomm модем, а за останалите пазари с Broadcom. Не отдавна при някой от предишните им модели се оказа, че теоритичните максимални скорости за download бяха много по-високи при един от двата варианта и за да няма недоволни тогава, софтуерно ограничиха по-бързия да е толкова бърз, колкото и по-бавния. По тази логика за да няма недоволни и Samsung можеха да спънат Snapdragon варианта да е по-бавен и равен на Exynos-a, за да няма недоволни :D

MEnergy
Регистриран: 20 май 2010, 23:00

Мнение от MEnergy » 23 мар 2020, 17:22

Тоест положението е или да си продават телефоните със Snapdragon или изобщо да не ги продават.
И тук достигаме до това, за което попитах? На пазар, дoминиран от Apple, продавайки продуктите си с какъвто и да е процесор по локалните правила, обосновано ли е комерсиално спрямо Европа, където Android доминира с изключение на няколко държави? Или ползването на различни сензори на камерата? Сигурно и там знаеш повече от мен, че патентни изисквания ограничават използването на собствените им сензори в САЩ? Или?

Корпоративно-пазарните конкретики и междудържавни/корпоративни търговски споразумения мен (а и много други) като краен потребител малко ме интересуват. Интересува ме продукт, който в моя регион (Европа) е с най-високото възможно качество и точно това качество е съпоставимо с това в други части на света за същия продукт. В противен случай просто се пропуска...

Да не говорим, че всичко в момента се случва в процес на тотално икономическо замръзване по цялата планета, което ще бъде последвано до няколко месеца от невиждана от Втората световна война общосветовна криза, където смартфони за 2000+ лв. ще бъдат последното, за което някой ще мисли изобщо...

iWolff

Мнение от iWolff » 23 мар 2020, 17:45

Теб не те интересуват корпоративните споразумения, но не така стоят нещата при тях. Да речем, че по едно и също време започва производството на новото поколение Snapdragon и Exynos. На края едните винаги ще се окажат по-добри от другите, но това значи ли, че Samsung трябва да хвърлят своите процесори в кофата? Ами не, все пак си ги продават там, за където са предназначени. Ние като купувачи решаваме дали искаме да ги купим.
А кризата в момента няма как да е била предвидена, за да съобразят цените си с нея.

Отговори