Ето цените на серията Galaxy S20 при операторите

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Ето цените на серията Galaxy S20 при операторите

Мнение от Ванката » 14 фев 2020, 23:47

Говорихме мисля за софтуера
Разбира се, че говорим и за софтуера. Той също се развива, както и хардуера, а всеобщо признато е, че този при Самсунг е много по-пипнат от този при Шаомитата. Няма база за сравнение изобщо. Не казвам, че Самсунг са перфектни, дори напротив, имат си своите трески за дялане и те. Ама хайде да не сравняваме сал (шаоми) със совалки като Самсунг, Пиксел, Айфон и т.н.
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung MicroSD 128GB EVO Plus UHS-I (U3)
Samsung Galaxy S9+ CORAL BLUE 64GB
GARMIN vivoactive 3

gergoff
Регистриран: 10 окт 2014, 19:27

Мнение от gergoff » 16 фев 2020, 22:08

За кви сензори спорите , тоя първо оня второ поколение ....Не разбирате ли че няма как един телефон с къквито и лещи да му сложат ако ще и от Марс , пак не може да снима като голям фотоапарат .. Всичко се свежда да софтуерно изпълнение и тук вече един бранд може да пипне по добре от друг , ако разбира се не се улеееееят да преекспонират цветовете , достатъчно е да усилят бялото и се осира всичко след него ... Не мога да разбера гледам снимки на топ моделите точно в този момент и нито един не снима с реални цветове .. А вие си давайте парите да снимате картички ... па и спорите даже .. ! Има два три по стари модела за много по малко пари и снимат с реални цветове и перфектно .. Качеството е в реализма ...!

Spikul
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Мнение от Spikul » 16 фев 2020, 23:03

gergoff написа:
16 фев 2020, 22:08
За кви сензори спорите , тоя първо оня второ поколение ....Не разбирате ли че няма как един телефон с къквито и лещи да му сложат ако ще и от Марс , пак не може да снима като голям фотоапарат .. Всичко се свежда да софтуерно изпълнение и тук вече един бранд може да пипне по добре от друг , ако разбира се не се улеееееят да преекспонират цветовете , достатъчно е да усилят бялото и се осира всичко след него ... Не мога да разбера гледам снимки на топ моделите точно в този момент и нито един не снима с реални цветове .. А вие си давайте парите да снимате картички ... па и спорите даже .. ! Има два три по стари модела за много по малко пари и снимат с реални цветове и перфектно .. Качеството е в реализма ...!
Има си RAW формат да си играеш с цветовете. Новите сензори в телефоните снимат така, че ако снимаш на открито няма да познаеш коя снимка с какво е правена.
Фотоапаратите имат предимство в портретен режим, в големия оптичен зуум и на тъмно заради силната си светкавица. Още повече, че не може да мъкнеш фотоапарат навсякъде и пропускаш важните моменти.
Аз лично сега ще предпочета да си дам парите за S20 Ultra, отколкото за нов фотоапарат. Нещата последните 1-2 години страшно се промениха. Дори и аз бях скептик, но вече наистина телефоните правят уникални снимки. Който иска да се занимава професионално с фотография, естествено че ще си купи фотоапарат с FF сензор и светъл обектив, но там се отива на минимум 5 бона, които не можеш да носиш ежедневно.

gergoff
Регистриран: 10 окт 2014, 19:27

Мнение от gergoff » 17 фев 2020, 12:35

Днес като нащракам двеста снимки и после трябва един месец да ги оправям .. аз не искам "страшно" да са се променили нещата а осезателно ..А брандовете продължават софтуерно да ръчкат и накрая снимките излизат нереално ..Някои модели на Нокиа и Сони снимат с реални цветове което е много приятно , но като модели са зле .. Дано най после пуснат нещо да е добре отвсякъде но надали ..

Spikul
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Мнение от Spikul » 17 фев 2020, 12:57

gergoff написа:
17 фев 2020, 12:35
Днес като нащракам двеста снимки и после трябва един месец да ги оправям .. аз не искам "страшно" да са се променили нещата а осезателно ..А брандовете продължават софтуерно да ръчкат и накрая снимките излизат нереално ..Някои модели на Нокиа и Сони снимат с реални цветове което е много приятно , но като модели са зле .. Дано най после пуснат нещо да е добре отвсякъде но надали ..
Къде ще нащракаш 200 снимки с фотоапарат, освен ако не си професионален фотограф?
Това с нереалните за теб цветове се оправя с баланса на бялото ако не знаеш. Всеки телефон си има дори зададени стойности за слънце, облаци, луминисцентно и за жълта светлина.
Ама иначе нямаш време за обработка, но имаш време да нагласяш ръчно цветовата гама на DSLR нали?

Отговори