Предпочитаме смартфона пред портфейла, показва анкета на A1

Боби13
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59

Re: Предпочитаме смартфона пред портфейла, показва анкета на A1

Мнение от Боби13 » 11 яну 2020, 14:23

Щом си решил просто не ползваш една функционалност на телефона :)

AVKansazov
Регистриран: 22 сеп 2010, 14:10

Мнение от AVKansazov » 11 яну 2020, 14:26

Така че проблем със сигурността при картата за мее няма
Ти тъп ли си или на такъв се правиш?
Като ги гледам и как масово си носят смартфоните в задния джоб, направо дупката в сигурността е бездънна :D Могат във всеки един момент да ти го приберат в лудницата някъде без изобщо да се усетиш. Аз лично си го пазя и няма вариант да ми го вземе някой, обаче и така му нямам доверие, освен, че не виждам и никаква положителна страна на такъв тип плащане.
И после...
Особено като се има предвид, че няма вариант да я загубя или да ми я откраднат. Така че проблем със сигурността при картата за мее няма, а удобството определено не е на страната на телефона. Може телефон дори не го заключвам.
Значи според теб заключения телефон е по-голяма дупка в сигурността от картата с която може да плащаш безконтактно без пин код до 50 лв?
Като ти гледам изказванията явно си от тези наивници които смятат че "точно на мен това никога няма да се случи" :roll:
Вероятно ползваш нокия с фенерче, наистина какво ли има да и заключваш... :lol:
Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Huawei MediaPad M5 Lite 10 8.0 + Xiaomi MiBox 3 8.0
+ Minix Neo U9-H 7.1.2 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro

cvetan12
Регистриран: 16 май 2018, 17:28

Мнение от cvetan12 » 11 яну 2020, 18:32

danilov написа:
09 яну 2020, 22:41
А има ли такова нещо като дигитализиране на лична карта и шофьорска книжка. Чух че в Англия вече се предлага но се заплаща .
Няма такива неща. Просто не си длъжен да я носиш, а ако я имаш на снимка е достатъчно.

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42

Мнение от radko89 » 13 яну 2020, 11:03

Apple pay с Revolut са страхотна комбинация - за да платиш натискаш 2 пъти power бутона, поглеждаш в телефона или пръстов отпечатък и слагаш на пос терминала - не мисля, че има нещо по-сигурно от това - не ме притеснява нито, че ще се опита някой с NFC-то да дръпне, нито, че ще си забравя телефона някъде. Добави и епъл часовник и не ми се налага да вадя нищо от джобове - директно часовника на пос-терминала.
С карта доста по-често съм се притеснявал.
Да не говорим, че наскоро явно се опитаха да ми хакнат профила в али експрес и на телефона от револют веднага ми изкара съобщение за блокиране на трансакция - как разбра, че не съм бил аз и какво се случи не знам, но ако беше пластика да беше заминала някаква сума.

Потребителски аватар
n1
Регистриран: 31 юли 2006, 10:51

Мнение от n1 » 13 яну 2020, 12:42

И ако обобщим за безкешово плащане с някаква джажда, в търговския обект е необходимо наличието на съответния пос терминал. На много места у нас и в чужбина, дали магазин или кръчма не работят с пос терминали, даже по заведенията има табели на входа. Тогава какво правим, за мен лично не е проблем защото работя основно с кеш (I am loving cash), за един приятел питам :lol: Скоро бях на един малайзийски остров Лангкауи, та там брах ядове, докато намеря банкомат да ми приеме картата, щото от бързане тръгнах с джобни, а за плащане по обектите дори с карта през пос, таксита и заведения беше мъка, камо ли със смартфон/часовник.
Nokia 7 Plus DS
MS Lumia 950 DS

Боби13
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59

Мнение от Боби13 » 13 яну 2020, 13:52

Е и в Сахара третият оазис на запад от Кайро на около 327 км приемат само кеш :)

Потребителски аватар
n1

Мнение от n1 » 13 яну 2020, 16:06

Боби13 написа:
13 яну 2020, 13:52
Е и в Сахара третият оазис на запад от Кайро на около 327 км приемат само кеш :)
И в Швайцерхаус в Пратера работят само с кеш, има упътване къде е банкомата :D , в старата част на Братислава няколко заведения също.
Nokia 7 Plus DS
MS Lumia 950 DS

Johnniie
Регистриран: 20 апр 2013, 16:35

Мнение от Johnniie » 13 яну 2020, 19:52

Kuzmanow написа:
10 яну 2020, 06:42
Във това отношение сме безнадеждно изостанали. Например в Украйна процента на безконтактните плащания е над 70%, при нас - под 7%. И при това у нас, около 95% от плащанията са с карта, а не с 📲. Загледайте се в офисите на А1 - опашките за плащане ... всичко е в брой 🙄.
Не знам къде ги четете тези цифри,но са тотално погрешни. През 2018 безконтактните плащания са 50% от всички картови разплащания с ръст от 131%. За 2019 все още не съм намерил статистика.
Плащам с телефона и ми е много по удобно отколкото да си вадя картата и да пиша пин пред цялата опашка. Пръстов отпечатък цък и готово. Ще ми изтеглят пари от задния джоб без пръста ми ама друг път. Не разбирам хората плащащи кеш ако трябва да съм честен. Плащаш такса поддръжка на карта, теглиш на банкомат с такса и след това плащаш кеш, вместо да платиш с картата без такса. Магазини и заведения не използват POS терминали само по една единствена причина, укриване на данъци и обороти.

Потребителски аватар
n1

Мнение от n1 » 13 яну 2020, 22:32

Не разбирам хората плащащи кеш ако трябва да съм честен.
Годишните обороти в сивия сектор на икономиката в България възлизат на около 25 млрд. лв. :shock:
20% е средноевропейския обем на сивата икономика. Отговорите на защо, как и по какъв начин....не са за тук :idea:
Nokia 7 Plus DS
MS Lumia 950 DS

Cv3T0m1R
Регистриран: 17 сеп 2011, 02:38

Мнение от Cv3T0m1R » 14 яну 2020, 02:47

iWolff написа:
10 яну 2020, 16:15
Могат и онлайн плащане да направят без да се изисква код.
Няма го този филм вече. Поне при големите и сериозните търговци, които са Verified by Visa и MasterCard SecureCode. След като направиш онлайн покупка и решиш че ще плащаш с карта, си избираш или да те прехвърли към epay, или към директно плащане чрез VISA/MAESTRO системата. При първия случай трябва да си влезеш в акаунта в epay. При втория вече преминаваш през една малка проста страничка на твоята банка, на която трябва да въведеш номера от СМС-а който са ти изпратили, за да потвърдиш плащането. При три сгрешени опита, плащането се анулира. Банка ДСК го нарича 3D парола, и ако нямаш електронен подпис, трябва да отидеш лично в офис да я заявиш.
Аз съм с две ръце за мобилните разплащания и с нетърпение чакам Google Pay и Samsung Pay да навлязат в България, но едва ли ще стане в близките години. Но пък безконтактните карти имат предимство което смартфоните нямат. Ако попаднете в обект, който използва стар ПОС терминал, който не чете безконтактни карти (все още има и такива, особено в малките населени места), винаги можете да използвате картата си по старомодния начин, с пъхане в терминала и парола.

Отговори