Новата безплатна услуга за стрийминг на филми на Plex е достъпна и в България

mrazko
Регистриран: 10 май 2008, 15:55

Re: Новата безплатна услуга за стрийминг на филми на Plex е достъпна и в България

Мнение от mrazko » 05 дек 2019, 21:04

Някой ми изтри предният пост, в който споменах, че трябва да се учат чужди езици.
Явно засегнах някой!

treyyy
Регистриран: 03 май 2008, 18:56

Re: Новата безплатна услуга за стрийминг на филми на Plex е достъпна и в България

Мнение от treyyy » 05 дек 2019, 21:30

mrazko написа:
05 дек 2019, 21:04
Някой ми изтри предният пост, в който споменах, че трябва да се учат чужди езици.
Явно засегнах някой!
Явно е бил неуместен. По твоята логика, трябва да се прекратят всички преводи на български език на инструкции за експлоатация на уреди и менюта за телефони.
Даже защо се хабят и филми за кината и телевизиите да превеждат.

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42
Контакти:

Мнение от radko89 » 06 дек 2019, 11:02

treyyy написа:
05 дек 2019, 21:30
Даже защо се хабят и филми за кината и телевизиите да превеждат.
Това е правилният въпрос, и аз това се питам - българските дублажи образуват някакви зверски нерви в мен (дори да са официални по кината..) :)

tyrboman
Регистриран: 27 дек 2006, 12:11

Новата безплатна услуга за стрийминг на филми на Plex е достъпна и в България

Мнение от tyrboman » 08 дек 2019, 15:01

Ей нагледах се на коментари, че трябвало да уча чужди езици.На Вас, като Ви трябва учете ги, но аз съм преценил, че само заради филми и сериали няма смисъл.Едно е, че после този език няма с кой да го говоря и друго, че просто не искам да го уча, колкото и да ми обяснявате.Когато хората негодуват, че няма субтитри по добре не се месете, защото не помагате.

borusiq
Регистриран: 13 ное 2007, 09:06

Мнение от borusiq » 09 дек 2019, 21:38

Не всеки разбира перфектно английски, а и не е длъжен.
Fire is Faith

Johnniie
Регистриран: 20 апр 2013, 16:35

Мнение от Johnniie » 09 дек 2019, 21:55

Големи многоезичнеци се пръкнаха в този форум. Не може някой да иска да предлага видео услуга в дадена страна без да осигури български дублаж или български субтитри. Това е неуважение към този народ. От години в този форум, а и в други се реве,че ябълките нямат българско меню и с право хората недоволстват. Обаче при пускането на видео услугата им има идеални български субтитри и знаете ли защо, защото много добре знаят,че това е начина да привлекат клиенти. Нетфликс напусна българския пазар безславно само и единствено, защото им се досвидяха няколко парици за преводи и това имаше моментален ефект, никой не искаше да плаща и без това високата такса. Нима HBO и ябълките са по-глупави да имат субтитри, не мисля. А и впрочем говоря достатъчно добре английски за да гледам видео без субтитри, обаче обичам да уважават езика ми и мен самия.
Това са моите 2 стотинки по темата.

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42
Контакти:

Мнение от radko89 » 10 дек 2019, 13:59

Не може някой да иска да предлага видео услуга в дадена страна без да осигури български дублаж или български субтитри
Е, очевидно може
Нетфликс напусна българския пазар безславно
Как са го напуснали като лично аз си го ползвам и съм посочил за локация България.

Никъде не се споменава, че някой трябва да учи език, просто в конкретния случай без да знае език няма да може да разбере нищо.
Разбирам, че като се месим докато някой негодува не помагаме, но и този, който негодума не виждам как си помага - ако искаш да направиш нещо по върпоса обърни се към някого, който може да направи нещо по въпроса, иначе излиза, че просто си мрънкаме, знам, че сме добри в това, но тогава не виждам проблем и да се месим без да си помагаме - просто си чешем езиците всички.
Не всеки разбира перфектно английски, а и не е длъжен.
Съгласен съм, но също така никой не ни е длъжен да ни пуска на български език филми, както и никой не ни кара на сила да плащаме или да гледаме такива - просто не го правим.
Като има достатъчно (кабеларки, торенти, HBO GO, apple TV и т.н.) пак да попитам - какъв е смисълът да си чешем езиците.
Разбрахме, че нямат БГ субтитри - ок, нека сега говорим за останалите качества на услугата - били те положителни или отрицателни..

monster789
Регистриран: 19 ное 2017, 10:18

Мнение от monster789 » 10 дек 2019, 22:57

Вито написа:
05 дек 2019, 11:42
Достъпна в България без български субтитри... Безсмислено.
По твоята логика в България не трябва да се излъчват и Chasse & Peche (French), Sat1 & PRO7 (German), Рыбалка и Охота (Russian) и т.н., защото ти не говориш тези езици, така ли? :D

Боби13
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59

Мнение от Боби13 » 10 дек 2019, 23:10

Разликата е огромна между филми със субтитри и например посочените от теб ТВ програми ! Изключвайки научнопопулярните ТВ канали би ли посочил политематични канали, които са със субтитри ? Про 7 да не би да има субтитри на английски и на който и да е друг език ?

Отговори