Samsung ще подобри значително QLED технологията си за телевизори

Legolaself01
Регистриран: 16 май 2018, 17:28

Re: Samsung ще подобри значително QLED технологията си за телевизори

Мнение от Legolaself01 » 03 дек 2019, 02:28

arakchiev написа:
02 дек 2019, 13:55
Legolaself01 написа:
01 дек 2019, 11:56
arakchiev написа:
30 ное 2019, 14:19
Глупости на търкалета.... Цветовете са наука и имат точно измерване, ясно обособени стандарти и т.н. Поспри се малко, че всички взехме да се смееме, не само ти.
Хаха, значи смяташ, че цветовете на телевизора имат нещо общо с цветовете на телата ? :mrgreen:
Образованието в България съвсем е пропаднало.
Две свързани изречения не може да напише, пък с претенции :lol:

Пишете някакви глупости в този форум, че човек ще си помисли, че сме на 1во място по производство на телевизори. Хората влагат милиони в разработки, но бай Ганьо за секунди всичко знае кое как е 🤮
Явно вярно не е достатъчно образованието, за да те разбере човек тебе. Какви тела имаш предвид? За колориметър чувал ли си? Какво значи изречението "няма понятие като естествени цветове"? Има.
Не се напъвай да си изсмучеш нещо от пръстите. Навремето съм правил реферат на тази тема. Това е човешко възприятие и дори няма 2ма човека, които да виждат напълно еднакво. Ако беше както казваш ти, цветовете нямаше да се променят под различна светлина, както през деня и нощта щяха да са еднакви и т.н. Ако бе се лъжа кучетата виждат черно-бяло а някой влечуги имат.термално зрение. Насекомите имат най-сложните очи. Най-силно зрение имат птиците, ястреба може да види мишка от разстояние 180 метра.
С други думи цветовете са една от многото илюзии на човека.
И коя е науката за цветовете?

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Мнение от tzincbg » 03 дек 2019, 06:33

Те може да не са съвсем точни. Може да има разлики във възприятията. Но ярко червеното си е ярко червено. Много точно можеш да измериш възприятията, като сложиш пред хората IPS екран с червена рокля, прана с Перлол, напр., :) AMOLED екран със същата рокля и самата рокля и сравняваш с тест. Питаш ги кое е най-близко до оригинала.

board
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Мнение от board » 03 дек 2019, 11:57

Ванката написа:
02 дек 2019, 21:10
Ехеее, те ги дават вече по 600 лева 4 Про 1ТБ, даже видях един бъндъл с Фортнайт за тия пари. Направо се мятай...няма по-добро от PS.
В крайна сметка поръчах Xbox One X (за 660лв, че нещо смениха цената) , понеже моята приятелка се кефи на игри с коли, а с този бъндъл лесто и прокарах идеята, че я взиам за двамата ;)
Пък и четох някъде, че към момента това хардуерно е най-мощната конзола и най-добре се справя с 4К.

arakchiev
Регистриран: 01 мар 2014, 11:45

Мнение от arakchiev » 03 дек 2019, 12:42

Legolaself01 написа:
03 дек 2019, 02:28
arakchiev написа:
02 дек 2019, 13:55
Legolaself01 написа:
01 дек 2019, 11:56

Хаха, значи смяташ, че цветовете на телевизора имат нещо общо с цветовете на телата ? :mrgreen:
Образованието в България съвсем е пропаднало.
Две свързани изречения не може да напише, пък с претенции :lol:

Пишете някакви глупости в този форум, че човек ще си помисли, че сме на 1во място по производство на телевизори. Хората влагат милиони в разработки, но бай Ганьо за секунди всичко знае кое как е 🤮
Явно вярно не е достатъчно образованието, за да те разбере човек тебе. Какви тела имаш предвид? За колориметър чувал ли си? Какво значи изречението "няма понятие като естествени цветове"? Има.
Не се напъвай да си изсмучеш нещо от пръстите. Навремето съм правил реферат на тази тема. Това е човешко възприятие и дори няма 2ма човека, които да виждат напълно еднакво. Ако беше както казваш ти, цветовете нямаше да се променят под различна светлина, както през деня и нощта щяха да са еднакви и т.н. Ако бе се лъжа кучетата виждат черно-бяло а някой влечуги имат.термално зрение. Насекомите имат най-сложните очи. Най-силно зрение имат птиците, ястреба може да види мишка от разстояние 180 метра.
С други думи цветовете са една от многото илюзии на човека.
И коя е науката за цветовете?
Не знам за какво си мислиш ти и какво имаш предвид, защото начинът, по който се обясняваш се усеща дразнещ и изнервен и това прави много неприятен разговора с теб. Всеки цвят е такъв, какъвто е, защото фотоните имат определена дължина и честота на вълната. Варират спрямо съхранената в тях енергия. А това, за което ти говориш - възприятието от различните същества - се различава заради физиологични особености в очите. Дори ти да не виждаш УВ спектъра не значи, че него го няма, нали? Същото е и с останалите цветове - те са такива, каквито са, защото са погълнати и отразени от материя и не виждам как можеш да кажеш, че това не е така. Диодите или каквото и да е друго изобретение в дисплеите, светят с определена дължина на вълната и определена честота. Оттам и цвета. Не виждам за какво спориме тук...

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Мнение от Ванката » 04 дек 2019, 10:41

В крайна сметка поръчах Xbox One X (за 660лв, че нещо смениха цената) , понеже моята приятелка се кефи на игри с коли, а с този бъндъл лесто и прокарах идеята, че я взиам за двамата
Честито за конзолата и да се накефите на макс и двамата, както на игри, така и на 4К съдържание на този страхотен телевизор.
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung MicroSD 128GB EVO Plus UHS-I (U3)
Samsung Galaxy S9+ CORAL BLUE 64GB
GARMIN vivoactive 3

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42

Мнение от radko89 » 04 дек 2019, 12:39

Ванката написа:
02 дек 2019, 17:07
Първо, честита придобивка и второ, леко ти завиждам. За такъв телевизор си трябва едно PS4 Pro. Догодина ще излиза PS5 и ще е нещо брутално, но пък от друга страна сега можеш да си намериш нов 4 Pro за добри пари, само се разрови малко в нета и ОЛХ. За съжаление моя хол е малък и поема само до 50 инча. :)
Ванка, готов съм много да споря с теб - не мисля, че има такова понятие като "Холът ми побира 50 инча" :)
Някои хора им е голям и 32-ка, други обичат големи и за последните няма ограничение.
При мен не се побира също повече от 50, затова взех нова тв масичка, та да побере повече. Също така добавих и проектор на другата стена при нужда от над 100 инча вечер с някой як филм :D

board

Мнение от board » 04 дек 2019, 17:26

radko89 написа:
04 дек 2019, 12:39
При мен не се побира също повече от 50, затова взех нова тв масичка, та да побере повече.
Много е важно на какво седи телевизора. Моя 50 инча си беше идеален докато седеше на едно шкафче с негови размер, обаче реших да преместя шкафа в спалнята и да сложа по-голям шкаф в хола... и изведнъж телевизора започна да ми се струва малък и някак имах нужда да кача размера :D

Ванката написа:
04 дек 2019, 10:41
Честито за конзолата и да се накефите на макс и двамата, както на игри, така и на 4К съдържание на този страхотен телевизор.
Мерси, Ванка, дано. Честно да ти кажа все още малко му се притеснявам за потенциалния бърн ин. Дори обмислям да си сменя оператора на телевизията, защото не ме кефи бялото лого часовниче, което се появява докато гледам нещо на запис при Виваком, тъй като често гледаме така. Реално нямам идея колко голям е проблема и трябва ли да му се впрягам много?

iWolff
Регистриран: 13 юли 2006, 19:51

Мнение от iWolff » 04 дек 2019, 17:37

В такива случаи можеш да разпънеш картината до такава степен, че статчното лого да “излезе” извън екрана, но пък ще се изгуби и част от цялата картина. Иначе все си мисля, че е помислено за това от производителя и не би се стигнало толкова лесно до прегаряне.
iPhone 11 + AirPods 2

board

Мнение от board » 05 дек 2019, 11:46

iWolff написа:
04 дек 2019, 17:37
В такива случаи можеш да разпънеш картината до такава степен, че статчното лого да “излезе” извън екрана, но пък ще се изгуби и част от цялата картина. Иначе все си мисля, че е помислено за това от производителя и не би се стигнало толкова лесно до прегаряне.
Не е много готино да се губи толкова от картината за да излязат логата извън екрана, но прилагам друг подход, зумвам само една идея картината и премествам логото 5см в дясно, така гледам няколко дни, после го вдигам малко нагоре, поселе в ляво....... мисълта ми е да не се напрягат едни и същи пиксели с логата и евентуално да се размина с бърн ина. Иначе уж производители са направили система да локализира логата и да намалява тяхната яркост, ама знам ли колко е ефективно. А като цяло понеже основно гледам вечер телевизия, не ми се налага да вдигам много яркостта, на 50% е предостатъчно. Ама все пак почвам малко да се дразня, че се налага изобщо да мисля за такива неща. То истината е, че не знам дали се налага, но пък не искам да разбера по трудния начин, че е трябвало ;)

board

Мнение от board » 07 дек 2019, 12:24

board написа:
03 дек 2019, 11:57
В крайна сметка поръчах Xbox One X (за 660лв, че нещо смениха цената)
Цените на конзолите явно падат яко. Тази която поръчах за 660лв, добре, че още не е пристигнала, защото вече на същото място е 560лв. и ще обновя поръчката. На същата цена е и PS4 Pro + игра. Май е подходящ момент за покупка, ако на някой му се цъкат игри. ;)

Отговори