Новата версия на A1 Wallet използва платформата на Phyre

Потребителски аватар
Чо :)
Регистриран: 05 фев 2004, 11:49
Контакти:

Новата версия на A1 Wallet използва платформата на Phyre

Мнение от Чо :) » 26 ное 2019, 10:20

"За ползващите стандартния безплатен план зареждането с превод чрез IBAN струва 1 лв."
Нямата такова нещо в секцията за такси:
Зареждане с банков трансфер 0,00лв.

Няколко реда по-надолу, където пише:
Трансфер чрез IBAN превод 1 лв.
е за ИЗХОДЯЩ превод (изпращане на пари към IBAN).

https://media.a1.bg/private/pdf/Pricing-Plan-A1Wallet.html
Усмихни се... Животът е Хубав :)
Samsung Note 10+ 512, Note 9 512, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510

KOBRETI
Регистриран: 30 авг 2005, 16:44

Re: Новата версия на A1 Wallet използва платформата на Phyre

Мнение от KOBRETI » 30 ное 2019, 16:31

Има ли някаква разлика с phyre? Или е прост клонинг. Нещо да дава в повече? Че не виждам разлика

Предишната версия предлагаше междубанкови преводи за 0,50 вместо за 1,00 лв, както е в иКард.

Потребителски аватар
Чо :)
Регистриран: 05 фев 2004, 11:49
Контакти:

Мнение от Чо :) » 02 дек 2019, 09:05

Основнати разлики (за мен като потребител и на трите)
Phyre : A1 Walelt by Phyre : iCard (ex. A1 Wallet by iCard)

Phyre
без месечена такса за първата година
€1/месец такса след първата година
без такса захранване от карта
общ БГ IBAN (на Пайнетикс) с индивидуален refference за зареждане с превод. (без такси за захранване)

A1 Walelt by Phyre
без месечна такса
за първата година без такса за захранване от карта
след първата година 0.9% от сумата такса за захранване от карта
индивидиален БГ IBAN (без такси за захранване)

iCard (ex. A1 Wallet by iCard)
без месечна такса
такса 0.5% от сумата за захранване от карта (от време на време пускат без такса (0%) - последно 28.12 - 2.12 (днес) включително)
индивидиален БГ IBAN (без такси за захранване)

Има и други разлики, но това мисля, че са съществените.
Усмихни се... Животът е Хубав :)
Samsung Note 10+ 512, Note 9 512, Note 8, Note 5, Note 3, Nokia 808, N8, 5800, N95, 6600, 6510, 5510

Say10
Регистриран: 18 сеп 2019, 19:13

Мнение от Say10 » 02 дек 2019, 12:57

Phyre, поне за мен се оказа изключително некадърно приложение, както и съпорта му е много неадекватен. Бих препоръчал да се ползват алтернативите.
Samsung Galaxy S9 Plus | OneUI 2.0
Samsung Glaxy Buds

⁣⁣⁣

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Мнение от tzincbg » 02 дек 2019, 14:30

Say10 написа:
02 дек 2019, 12:57
Phyre, поне за мен се оказа изключително некадърно приложение, както и съпорта му е много неадекватен. Бих препоръчал да се ползват алтернативите.
За да не е гол хейт, защо по-точно?

dardanov
Регистриран: 07 юни 2013, 22:33

Мнение от dardanov » 02 дек 2019, 16:06

Say10 написа:
02 дек 2019, 12:57
И аз бих питал защо, при положение, че съпорта ми е отговарял в рамките на минути, и то в извънработно време. Ползвам приложението над година....

Say10
Регистриран: 18 сеп 2019, 19:13

Мнение от Say10 » 02 дек 2019, 22:17

Ами, от къде да започна...Доста се колебаех кое да започна да ползвам - Phyre или iCard. Спрях се на първото, понеже исках да дам шанс на българското. Наистина бях много доволен в началото, голямо удобство е.

Приложението работи нормално около седмица, след това започнаха проблемите. Всеки път на касата беше "Може ли да пробвам?" защото не знаех дали ще проработи. Веднъж ставаше, друг път не. Тук идва намесета на съпорта (Щях да им оставя и негативно ревю в плей стор, но вече не помня цялата случка). Няколко пъти им писах и съветите им бяха от сорта на - изтрий си кеша, ще го оправим скоро, работи се по проблема и т.н

Тук вече идва забавната част :) Всеки път когато съм се оптивал да платя през него и не се е получавало са ме таксували. В същото време съм плащал отделно, кеш. Това се случваше в рамките на две седмици и понеже виждах, че е неуспешно не следях какво се случва с парите ми, докато не получих известие за върнатите пари при неуспешна покупка. Голяма изненада си беше :D

След това приложението продължи все така да цикли по касите и да показва различни грешки - екипа им отново ми отговори нещо от сорта да си изляза и вляза в профила и щяло да се оправи. Естествено, нищо не се оправяше а няма опция да си прехвърля обратно парите. Бях се отказал да го ползвам, оставаха някакви 50лв в него и реших, че някой ден ще ги изхарча... Да, ама не :D Един ден се събуждам и виждам известие от Phyre за извършено плащане в LIDL :D отново щеше да им мине номера, ако току що не се събуждах и последните 5 пъти не бях пазарувал в Кауфланд и плащах кеш.

Общо взето за мен това е изключително несериозно от страна на екипа им и то за приложение което работи с пари. Недопустимо е просто... Естествено всеки си преценява за себе си дали да го ползва. Аз лично не бих му се доверил отново. Бих пробвал iCard, там може да се плаща, но знаеш, че не са пипали българи.

ПС

Ползвайте го щом искате, но си имайте едно на ум и си следете средствата.
Samsung Galaxy S9 Plus | OneUI 2.0
Samsung Glaxy Buds

⁣⁣⁣

TRACKER
Регистриран: 11 апр 2006, 17:49

Мнение от TRACKER » 02 дек 2019, 23:20

И аз така почнах с phyre и преминах на icard.
Откакто преминах там не съм се и сещал за phyre-то.
Да не говорим че почнаха да слагат разни глупости, като "минимална сума 10лв. за зареждане" и т.н.

iWolff
Регистриран: 13 юли 2006, 19:51

Мнение от iWolff » 05 дек 2019, 15:48

От днес потребителите на iCard вече могат да ползват картата си с Apple Pay.
iPhone 11 Pro + AirPods2 + Apple Watch Series 4 44mm

Отговори