BMW ще похарчи милиарди, за да осигури батерии за електрическите си автомобили

nmnikolov
Регистриран: 19 ное 2008, 22:47

Re: BMW ще похарчи милиарди, за да осигури батерии за електрическите си автомобили

Мнение от nmnikolov » 21 ное 2019, 23:57

npet написа:
21 ное 2019, 23:50
nmnikolov написа:
21 ное 2019, 23:01
И кой точно си оставя колата в метро с цел зареждане? Като си казал А, кажи и Б... Я дай същите сметки при зареждане вкъщи, където дори ще се ползва предимно нощна тарифа.
Ами като си изградиш допълнителна (и изчислена за това) инсталация, ще може да си зареждаш колата у дома. Това не е сешоар, да го мушнеш в контакта. Допълнителната инсталация, трябва да се закачи към електропреносната мрежа от месното ЕРП. Токът няма да е битов, а ще го купуваш на цени от борсата или посредника.
Тия тънки сметки с контакта и нощна ... как стават?
Масово дневното потребление е до 50км. на ден, които лесно могат да се дозаредят през ноща дори през обикновен контакт. И да, не е сешоар, батерия е. И се зарежда от контакт по същият начин, както си зареждаш телефона през ноща.

strk
Регистриран: 28 фев 2008, 02:03

Re: BMW ще похарчи милиарди, за да осигури батерии за електрическите си автомобили

Мнение от strk » 22 ное 2019, 00:42

Какъв е проблемът със зареждането? Съседка си купи bmw i3 и си го зарежда на зарядната станция в гаража. И защо да не е битов токът след като се ползва за лични цели?

ne4o
Регистриран: 08 фев 2009, 09:27

Мнение от ne4o » 22 ное 2019, 07:18

Правим си сметки без кръчмаря.Станат ли масови електричките, държавите ще променят условията за тяхното ползване към по-лошо.Търговията с горива носи съществени приходи на държавите, като акцизи, ДДС и др.В Германия например, в цената на горивото е включен и компонент, за поддръжка на пътищата.При всички положения ще направят така ,че няма да е по-евтино използване на ел.возила от колкото сега е с ДВГ.

npet
Регистриран: 07 фев 2014, 12:05

Мнение от npet » 22 ное 2019, 11:37

-
Последна промяна от npet на 16 юли 2020, 16:19, променено общо 1 път.
-

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42
Контакти:

Мнение от radko89 » 22 ное 2019, 12:10

Говорите ей тъй без да сте сигурни.

Всяка една електричка (включително i3) може да се зарежда директно от контакта без никакви допълнителни инсталации.
Ето тук: https://www.bmwcharging.com/
а тук е цялата спецификация за зареждане на всички BMW модели: https://static1.squarespace.com/static/ ... 16Copy.pdf

А това е от линка, който npet предостави по-горе от официалния сайт на BMW, просто трябва да се погледне:
Изображение
можете да видите за какво става дума.

Това се нарича зареждане ниво 1 (има и 2 и 3), като това е най-бавното зареждане и отнема между 10 и 30 часа за да се зареди напълно (официалните данни от BMW сочат 17-18 часа за пълно зареждане (пълно зареждане се разбира от 20 до 80%).

Информацията я имам от близък приятел, който също кара i3.
Виждал съм много пъти колата боцната директно в контакта в гаража.

По-удобно е да се зарежда с бързи зарядни станции (2ро и 3то ниво), но наистина са си цифра.

Въпреки всичко не мисля, че ще е непосилна сума за човек да 80-100к + лева за нова електричка.

tokamak
Регистриран: 17 фев 2010, 17:32

Мнение от tokamak » 22 ное 2019, 13:17

BMW бяха започнали да развиват електрички базирани на водород и горивни клетки. Няма скъпи и замърсяващи батерии. Работят без проблем в студените климатични пояси. Зареждаш за минути. Не се налага гараж. В студа спокойно се топлиш, незнам доколко е топло в електричките на батерии, особено много на север. Ако нямаше държавни преференции и субсидии, те никога нямаше да станат конкуренция на ДВГ. В Русия, Канада и Аляска електричките с батерии са неприложими.

strk
Регистриран: 28 фев 2008, 02:03

Мнение от strk » 22 ное 2019, 13:27

npet написа:
22 ное 2019, 11:37
Значи:
1. твоя съсед(ка) има отделна инсталация за трифазен ток. В кварталния трафопост има достатъчна мощност/капацитет за това.
2. има отделен електромер за трифазен ток (присъединен е).
3. по какви тарифи твоя съсед(ка) плаща трифазен ток... не бих спекулирал.

1. и 2. налични ли са в нормалните домашни жилища?
Знаеш ли колко време, усилия и пари струва осигуряването им?
Всъщност трифазен ток има на доста места. Например в апартамента ми отиват три фази. Същото е с гаража ми. В къщата ми също имам трифазен ток. И на трите места плащам ток за лични цели, а не индустриален. Съседката ми има зарядна станция, но както вече ти обясниха - електричките могат да се зареждат на обикновен, монофазен контакт, просто отнема повече време. Но идеята е да караш през деня колкото караш и вечерта да включиш да дозаредиш батерията на нощна тарифа.

Spikul
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Мнение от Spikul » 22 ное 2019, 13:31

radko89 написа:
22 ное 2019, 12:10

Въпреки всичко не мисля, че ще е непосилна сума за човек да 80-100к + лева за нова електричка.
Чакай сега, дай да се разберем електричките заради околната среда ли се субсидират или за да облагодетелстват определен кръг от хора?
Не било много 100 бона за кола при средна заплата 1000 лева в страната, така ли? Извинявай, в какъв свят живееш?

npet

Мнение от npet » 22 ное 2019, 13:37

-
Последна промяна от npet на 16 юли 2020, 16:18, променено общо 1 път.
-

npet

Мнение от npet » 22 ное 2019, 14:15

-
Последна промяна от npet на 16 юли 2020, 16:18, променено общо 1 път.
-

Отговори