Да си купя ли iPhone 11 Pro / Pro Max?

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42

Re: Да си купя ли iPhone 11 Pro / Pro Max?

Мнение от radko89 » 22 окт 2019, 16:32

scenic написа:
22 окт 2019, 12:19
Хахаха, нямало разлика между дисплеите на един S9 и 6s......

Само едно бързо въпросче, защо, след като ТОЛКОВА ЧАК няма значение тази дреболия, на хептен "премиум" телефоните, за по 2+ бона дето са, вдигат все пак резолюцията на 400 и нещо пиксела?
И друго, защо в комплекта на телефон за 1600 лева - айфон11, няма поне едно бързо зарядно, ами трябва НЕзаблудените хора да си го купят отделно??

абе има една стара и много добра нашенска поговорка за баницата и кой точно е луд покрай нея, ама който не я е чувал.....
Няма бързо зарядно поради същата причина... на хората не им пука! 1 път ми се е налагало да си зареждам бързо телефона.. през останалото време е на безжично зарядно вечер като си легна.
Повечето хора им трябва телефон, на който да му издържа батерията целият ден, след което като си легне вечер няма значение дали се зарежда за 30мин или 6 часа...
Тези неща, за които спамите се гледат от шепа хора (така наречените ентусиасти) и ако телефони се правеха само за тях щяха да струват по 5000лв, не по 2000..
За останалите 98-99% от хората е въпрос на удобство и не виждат останалите разлики...

Пример: купувам си дрон (мавик 2 про) за 3000лв - половинката ми го гледа и ми вика - ама ти вече имаш дрон (визира стария мавик 1 про). Аз започвам да и обяснявам как този лети 3 минути повече, как снима много по-хубаво и прочие.
Тя ми изкара полетните репорти и ми вика - ти средно летиш по 15 мин, това, че ако го напънеш ще изкара с 3 мин повече няма никакво значение - средната дължина на полет за последните 200 полета е 15 мин - какво значение имат тези 3 минути? И беше права.
После започна да сравнява качеството на снимките и на видеото и ми вика - може и да има някаква разлика, но не я виждам като 1500лв тази разлика...

Давам този пример просто за да помислите какво виждат повечето хора когато хванат телефона в ръка.
Пак казвам - ако гледам и търся разликите ще ги открия и ще си кажа - да, амолед е по-добър, fast charge e по-добре, но ако се обърна назад и помисля как си ползвам телефона - пускам си клип в тубата или нетфликс - колкото и да е по-добър дисплеят просто на 2рата минута вече съм влязъл в историята, която гледам и няма никакво значение за мен дали е амолед или IPS...
Същото важи за всяка друга екстра, която се разглежда под лупа.

Факт е, че 11-ката е добра така както е и е с 800лв по-евтин от прото - който иска въпросните "благинки" - да киха, останалите ползват това, което е на 99% същият продукт на 70% от цената. Всичко е до баланс и важи за всички производители!

И за да изтъкна още повече въпросното твърдение, което се опитвам да направя ще споделя едно видео:

Отговори