Ето колко ще струват електрическите тротинетки под наем на Lime в София

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Ето колко ще струват електрическите тротинетки под наем на Lime в София

Мнение от tzincbg » 22 авг 2019, 22:49

Доста хора с тях видях днес, но може би е само любопитство. Ще видим по-натам.

luboclt
Регистриран: 20 авг 2019, 08:54

Мнение от luboclt » 23 авг 2019, 06:09

board написа:
22 авг 2019, 18:02
Иначе не знам какъв е официалния регламент, ама аз намерих тортинетката паркирана на произволно място на тротоара, след което я оставих по подобен начин. Ама така ли трябва или трябва да търся обособен паркинг, не знам?

Изображение
Караш и го оставяш където искаш, в това му е чара. При мен ги хвърлят по етажите на паркинга и в асансьорите :roll:

maxito2
Регистриран: 17 юни 2008, 16:00

Мнение от maxito2 » 23 авг 2019, 09:27

nmnikolov написа:
22 авг 2019, 21:38
Днес по време на обедната почивка докато се разхождахме в борисовата градина минаха двама на такива тротинетки. И според мен този тип транспорт при тази цена няма да успее да се наложи. Доста скъпо и неизгодно ми се струва първоначалното таксуване и таксуването след това на минута.
Скъпо и неизгодно за някои хора.. Сещаш се как за ИТ специалисти, които взимат по 4-5к, не е проблем да дадат 10-20 лв за няколко километра с тротинетка..
Явно и Hobo ще стартират скоро, вчера един се буташе между колите в задръстването по канала, а един с камера тичаше след него..

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Мнение от tzincbg » 23 авг 2019, 10:00

maxito2 написа:
23 авг 2019, 09:27
nmnikolov написа:
Днес по време на обедната почивка докато се разхождахме в борисовата градина минаха двама на такива тротинетки. И според мен този тип транспорт при тази цена няма да успее да се наложи. Доста скъпо и неизгодно ми се струва първоначалното таксуване и таксуването след това на минута.
Скъпо и неизгодно за някои хора.. Сещаш се как за ИТ специалисти, които взимат по 4-5к, не е проблем да дадат 10-20 лв за няколко километра с тротинетка..
Явно и Hobo ще стартират скоро, вчера един се буташе между колите в задръстването по канала, а един с камера тичаше след него..
Е, те ай ти-тата ще си купят тротинетка, ще ъпгрейднат гумите, ще я хакнат да махнат ограничението на скоростта...

nmnikolov
Регистриран: 19 ное 2008, 22:47

Мнение от nmnikolov » 23 авг 2019, 10:26

maxito2 написа:
23 авг 2019, 09:27
nmnikolov написа:
Ми аз съм програмист и не е проблем за мен да дам тези пари, само че просто няма да го направя, защото според мен е необосновано скъпо.

board
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Мнение от board » 23 авг 2019, 11:29

nmnikolov написа:
23 авг 2019, 10:26
Ми аз съм програмист и не е проблем за мен да дам тези пари, само че просто няма да го направя, защото според мен е необосновано скъпо.
То много зависи с какво го сравняваш. Ако го сравняваш със средствата за транспорт определен е скъпо, едно такси ще ти е по-евтино, пък и ще си седнеш и ще се возиш като пич. От друга страна хората карат колела и за кеф, ако в парка дават ел торинетки под наем, ще има кой да ги наема, просто да покара, не да отива някъде. Та това е някаква междинка, ако те кефи да караш тротинетка пък и отиваш някъде...

Все още е ново и модерно, пък и по-екологично е от автомобила. Един хипстър не би се замислил ;)

smarty
Регистриран: 11 авг 2019, 15:22

Мнение от smarty » 23 авг 2019, 14:45

Хипстърите имат брада.

treyyy
Регистриран: 03 май 2008, 18:56

Мнение от treyyy » 23 авг 2019, 16:19

board написа:
23 авг 2019, 11:29
От друга страна хората карат колела и за кеф, ако в парка дават ел торинетки под наем, ще има кой да ги наема, просто да покара, не да отива някъде. Та това е някаква междинка, ако те кефи да караш тротинетка пък и отиваш някъде...
Е то в парковете остава и с ел. тротинетки да плъзнат. Малко са малоумниците с велосипеди, които си мислят, че са на състезание.
Според мен все още са малко местата, където може спокойно да се карат тротинетките. Не броя измислените велоалеи (две жълти ленти на платното и готово). Тепърва ще се дискутира и техния статут в Правилника за движение по пътищата. Иначе не оспорвам, че са удобно средство за градско придвижване, стига да има необходимата инфрастуктура.

bez.syanka.na.samnenie
Регистриран: 17 яну 2012, 12:13

Мнение от bez.syanka.na.samnenie » 23 авг 2019, 16:38

Още инфо от кухнята. Цената за джусър я редактираха на 4.2 лв за зареждане и 3.5 лв за преместване. Интересното е, че вече 3 тротинетки ги дава изчезнали (последен ГПС сигнал) от вчера вечерта. Та предполагам вече са разфасовани... Разходих се да търся едната и я нямаше никъде или е в апартамент, или в мазе...

Залагайте колко ще изчезнат тази вечер ;)

board
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Мнение от board » 23 авг 2019, 16:52

bez.syanka.na.samnenie написа:
23 авг 2019, 16:38
Още инфо от кухнята. Цената за джусър я редактираха на 4.2 лв за зареждане и 3.5 лв за преместване.
Очаквах да я свалят с времето, ама не веднага. :( Бъзикат се.
Макар, че това за преместването не е толкова лошо, ако ти се карат безплатно тротинетки, че даже да ти плащат. ;)

Ти зареди ли някакви вече?
bez.syanka.na.samnenie написа:
23 авг 2019, 16:38
Интересното е, че вече 3 тротинетки ги дава изчезнали (последен ГПС сигнал) от вчера вечерта. Та предполагам вече са разфасовани... Разходих се да търся едната и я нямаше никъде или е в апартамент, или в мазе...

Залагайте колко ще изчезнат тази вечер ;)
На мен първата мисъл още преди време ми беше, как някой ще мине с един бус и ще ги събере всичките. С някакво заглушителче да не могат да го проследят. Българинът е изобретателен :lol:

Отговори