Ето колко ще струват електрическите тротинетки под наем на Lime в София

bez.syanka.na.samnenie
Мнения: 80
Регистриран: 17 яну 2012, 12:13

Re: Ето колко ще струват електрическите тротинетки под наем на Lime в София

Мнение от bez.syanka.na.samnenie » 21 авг 2019, 17:49

Здравейте,

регистрирах се за джусър (зареждач). Искат да си снимаш личната карта и да минеш кратък онлайн курс за зареждач. Подписва се договор онлайн (имат форма, в която си рисуваш подписа, не знам доколко законно е това в бг).

Първоначално дават между 6-8 зарядни на човек, двама англоговорящи са "шефовете". Склада им е на военна рампа, на около бяха извадили стотина за зареждане и имаше 5-6 палета за сглобяване.

Плащат по 4$ на зареждане, като трябва да ги оставиш заредени на следващия ден между 5-7 сутринта в центъра. (Първоначално максимум 8 на ден може да взимаш, а в приложението са отбелязани 10 макс)

Това са местата, където могат да се оставят:
https://dox.abv.bg/download?id=637ede47ac# - Линк за сваляне

mishobehar
Мнения: 1527
Регистриран: 30 апр 2007, 15:06

Re: Ето колко ще струват електрическите тротинетки под наем на Lime в София

Мнение от mishobehar » 22 авг 2019, 10:37

Между другото в 10 месеца от годината бръмча с колелото навсякъде и мога да ви кажа, че си е супер. Да, не ми е много дълъг пътят до работа и не идвам потен, но е много бързо и удобно. Днес ще ги пробвам Лайм-ките.. Между другото никъде не видях спецификации до колко килограма издържа, че аз съм висок и едър човек.

AVKansazov
Мнения: 4101
Регистриран: 22 сеп 2010, 14:10

Re: Ето колко ще струват електрическите тротинетки под наем на Lime в София

Мнение от AVKansazov » 22 авг 2019, 10:50

Ванката написа:
20 авг 2019, 23:50
Стави най-бързо се износват именно от застоял и мързелив начин на живот, като изключим здравословните фактори. Явно масово хората са с износени стави...
Ванка, моите уважения ама това което каза са пълни глупости.Ставите се износват от прекалено натоварване(друг е въпросът дали е от много работа или от наднормено тегло).Получих плексит от 20 години мъкнене на 8 кг сак на дясното рамо.Минах на раница и малко се пооправих.
И човека под мнението ти е прав, моята ако отида на работа с нея си я качвам в кабината на машината и пак не пречи.Намери така място на колелото де.Лошото е че с тази наша пътна инфраструктура тротинетките са много лошо проходими и често се налага да я мъкна на ръка а 12 кг така не е много удобно.
Относно услугата, вижда ми се прекалено скъпо.Интересно е как ще се справят с нашата крадлива и унищожаваща всичко сган?
Honor 50 13.0 + Samsung Galaxy Tab S7 13.0 + Xiaomi MiBox 3 9.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport

AVKansazov
Мнения: 4101
Регистриран: 22 сеп 2010, 14:10

Re: Ето колко ще струват електрическите тротинетки под наем на Lime в София

Мнение от AVKansazov » 22 авг 2019, 11:04

mishobehar написа:
22 авг 2019, 10:37
Между другото никъде не видях спецификации до колко килограма издържа, че аз съм висок и едър човек.
Масовите са до 100 по-мощните до 120.Аз съм 72(80 с багажа) моята 300 ватова едвам качва моста на герджика(5 км/ч) на пълна мощност с мен.Затова предпочитам да сляза и да я бутам 20-30 метра вместо да я мъча.
Honor 50 13.0 + Samsung Galaxy Tab S7 13.0 + Xiaomi MiBox 3 9.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport

Ванката
Мнения: 9571
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Ето колко ще струват електрическите тротинетки под наем на Lime в София

Мнение от Ванката » 22 авг 2019, 11:37

AVKansazov написа:
22 авг 2019, 10:50
Ванката написа:
20 авг 2019, 23:50
Стави най-бързо се износват именно от застоял и мързелив начин на живот, като изключим здравословните фактори. Явно масово хората са с износени стави...
Ванка, моите уважения ама това което каза са пълни глупости.Ставите се износват от прекалено натоварване(друг е въпросът дали е от много работа или от наднормено тегло).Получих плексит от 20 години мъкнене на 8 кг сак на дясното рамо.Минах на раница и малко се пооправих.
И човека под мнението ти е прав, моята ако отида на работа с нея си я качвам в кабината на машината и пак не пречи.Намери така място на колелото де.Лошото е че с тази наша пътна инфраструктура тротинетките са много лошо проходими и често се налага да я мъкна на ръка а 12 кг така не е много удобно.
Относно услугата, вижда ми се прекалено скъпо.Интересно е как ще се справят с нашата крадлива и унищожаваща всичко сган?
Относно материята мога да ти говоря с часове, все пак това ми е работата. Стави се износват и в двата случая, при застоял начин на живот и при прекалено натоварване на ставите в ежедневието. С напредването на годините физическото натоварване във фитнеса трябва да става по-умерено. Не можеш да клякаш с 160 килограма на 40-40+ години, както си клякал на 25! Но и не трябва да спира физическата активност, просто се променя начина. Най-полезния вариант е карането на колело, особено, за хората, които нямат почти никакво свободно време, за да посещават фитнеса редовно.

Относно другото, вчера докато отивах на работа преди да се кача в таксито на бул. Владимир Вазов един на ховърборд въобще не спазваше правилата за движение и премина на червено при десен завой, при застрояване. Редовно, докато пътувам за работа с таксита изскачат разни такива на тротинетки, без да се оглеждат, вземат предимство всякаш пътя е техен. Според мен ще зачестят смъртните случаи.
Samsung GALAXY S22 Ultra

AVKansazov
Мнения: 4101
Регистриран: 22 сеп 2010, 14:10

Re: Ето колко ще струват електрическите тротинетки под наем на Lime в София

Мнение от AVKansazov » 22 авг 2019, 13:07

Един на ховърборд... този пък какво изобщо търси на пътното платно?Явно се е взел много на сериозно тези играчки вече наистина са само за забавление, не бих казал че стават за транспорт.
Honor 50 13.0 + Samsung Galaxy Tab S7 13.0 + Xiaomi MiBox 3 9.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport

maxito2
Мнения: 684
Регистриран: 17 юни 2008, 16:00

Re: Ето колко ще струват електрическите тротинетки под наем на Lime в София

Мнение от maxito2 » 22 авг 2019, 13:48

явно са тръгнали вече, преди малко двама се гониха по пътното платно с лайм тротинетки по Стамболийски. Как не се притесняват, че някой разсеян шофьор може да ги отнесе, особено в тия жеги..

Потребителски аватар
board
Мнения: 6803
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Re: Ето колко ще струват електрическите тротинетки под наем на Lime в София

Мнение от board » 22 авг 2019, 15:23

bez.syanka.na.samnenie написа:
21 авг 2019, 17:49
Здравейте,

регистрирах се за джусър (зареждач). Искат да си снимаш личната карта и да минеш кратък онлайн курс за зареждач. Подписва се договор онлайн (имат форма, в която си рисуваш подписа, не знам доколко законно е това в бг).

Първоначално дават между 6-8 зарядни на човек, двама англоговорящи са "шефовете". Склада им е на военна рампа, на около бяха извадили стотина за зареждане и имаше 5-6 палета за сглобяване.

Плащат по 4$ на зареждане, като трябва да ги оставиш заредени на следващия ден между 5-7 сутринта в центъра. (Първоначално максимум 8 на ден може да взимаш, а в приложението са отбелязани 10 макс)

Това са местата, където могат да се оставят:
https://dox.abv.bg/download?id=637ede47ac# - Линк за сваляне
И аз си мислех дали да не пробвам да ги зареждам след работа. Ама това връщане преди 7ч. ще ми дойде в повече.

Иначе сега покарах една :)
Изображение

Потребителски аватар
board
Мнения: 6803
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Re: Ето колко ще струват електрическите тротинетки под наем на Lime в София

Мнение от board » 22 авг 2019, 16:01

Нещо обаче гадовете са ми дръпнали 9 кинта от сметката, май още като съм се качил, та да видим дали ще ми върнат останалото. Иначе ще се кареме.

Като цяло е майтап, накефих се да покарам, но пак ми е трудно да си представя къде бих го ползвал. Покарах по велоалеята на канала, разсоянието между плочките се усеща с малките гуми, а на едно място се оказа, че направо има голям процеп между плочките и за малко да се пребия. Покарах и по Евлоги Георгиев, там вече си се кара хубаво, ама малко със страх за живота от минаващите коли. Минах и по една павиране уличка, там вече съвсем става страшно положението и трябваше да се кача на тротоара... С други думи в нашата действителност си е приключение да стигнеш от произволна точка А до точка Б с тази машинка, но пък по-скоро е забавно. Мисля да навия някой колега да направим по още едно кръгче.

Наистина обмислях варианта дали да се включа с програмта за зареждане, но ми мина мерака. Първо тротинетките не винаги са където посочва на картата. Примерно тази която карах, я търсих няколко минути. Стори ми се доста тежичка, не е да я вдигнеш с една ръка, не се и сгъва и е обемна... и може би най-вече ставането в 5-6 да ги връщам, няма да стане. Но съм сигурен, че ще е добра опция за някой да припечели някой лев без да си губи деня.

Edit: Върнали са ми парите, взели са само 4,20лв както трябваше.

Потребителски аватар
chilko
Мнения: 6862
Регистриран: 12 авг 2004, 21:10

Re: Ето колко ще струват електрическите тротинетки под наем на Lime в София

Мнение от chilko » 22 авг 2019, 17:26

board написа:
22 авг 2019, 16:01
Нещо обаче гадовете са ми дръпнали 9 кинта от сметката, май още като съм се качил, та да видим дали ще ми върнат останалото. Иначе ще се кареме.

Edit: Върнали са ми парите, взели са само 4,20лв както трябваше.
Това май е част от начина на работа. Ето какво пише:
Pre-Authorization

Before your ride, Lime may hold a small amount on your card until your ride has ended. Lime will then charge your card if you do not have enough balance in your Wallet to cover the cost of the ride. The pre-authorization hold will be refunded as long as the ride charge is successful.

Отговори