Ново потвърждение от Huawei, че Hongmeng не е за смартфони

Legolaself01
Регистриран: 16 май 2018, 17:28

Re: Ново потвърждение от Huawei, че Hongmeng не е за смартфони

Мнение от Legolaself01 » 20 юли 2019, 01:37

Ванката написа:
19 юли 2019, 22:38
Боби13 написа:
19 юли 2019, 22:16
Възрастен човек си и да се влияеш от мненията на симпатизантите на една или друга марка дотолкова, че да се откажеш да закупиш даден продукт.... просто е странно ?
На първо място, както вече може би се потретих, се влияя от политиката на тази компания, след това са въпросните фенчета - огледало на самата компания. Манипулациите, лъжите и кражбите са нещата, които най-много ме отвращават. Може би съм странен, че не харесвам въпросните прийоми и това ме отдръпва, може би не съм прав за вас, но съм прав според моите си принципи. Всъщност, всичките тези години съм се ръководил от принципи. За мен Хуавей са отражение на политическата власт. Това е комунизъм! Хванах малко от комунизма и този строй се крепеше именно на тези “добродетели”... Няма как да харесвам гадните комунисти и техните производни!
Истинския комунизъм Ванка е нещо чудесно, както и истинските комунисти са достойни и стойностни хора.
За съжаление в един момент всичко се изражда и става псевдо. Псевдо-комунизъм, псевдо-комунисти. До 1980 година България е имала нечуван икономически растеж: над 10 милиарда долара дадени на външни държави. Но след това се раждат синчетата на номенклатурата и края е неизбежен.
Демокрацията също е чудесна форма на управление.
Но у нас отново е псевдо-демокрация граничеща към диктатура. Използват я за манипулация, контрол и власт над хората.

А за Huawei съм съгласен с теб.
Лъжи, манипулации, кражби, платени сайтове и блогъри. А масата е като коне с капаци, кажи им, че е най-най и са на барикадите. Гледам да намаля до минимум общуването с такива. Другите марки са ми симпатични: Xiaomi, Oppo, Vivo.

Боби13
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59

Мнение от Боби13 » 20 юли 2019, 08:27

Причината не са си отрочетата на номенклатурата, а други неща, като например, че СССР спира да ни дава буквално без пари нефт и природен газ, а ние преподаване и печелим. Същото е с оръжието, но това е отклонение от темата ! Много са причините !

iWolff
Регистриран: 13 юли 2006, 19:51

Мнение от iWolff » 23 юли 2019, 16:38

Вчера са излезли нови разкрития за Huawei, но по форумите нищичко не се говори, незнайно защо :roll:
Първото е, че Huawei тайно са изграждали мобилна мрежа в Северна Корея години наред. Това може отново да влоши отношенията със САЩ, които знаем в какви контакти са с Пхенян. Още повече, че Huawei използват американски компоненти в тяхното оборудване.
И второто, което касае Европа, и то близките наши ширини. След разследване на чешкото национално радио и признание на двама бивши местни мениджъри на Huawei, става ясно, че чешкото подразделение на китайската марка е шпионирало висши политици и бизнесмени и данните за това са прехвърляни към Китай. Ставало въпрос за семейно положение, финансово състояние и други лични данни на следените.
iPhone 11 + AirPods 2

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Мнение от tzincbg » 23 юли 2019, 17:41

iWolff написа:
23 юли 2019, 16:38
Вчера са излезли нови разкрития за Huawei, но по форумите нищичко не се говори, незнайно защо :roll:
Първото е, че Huawei тайно са изграждали мобилна мрежа в Северна Корея години наред. Това може отново да влоши отношенията със САЩ, които знаем в какви контакти са с Пхенян. Още повече, че Huawei използват американски компоненти в тяхното оборудване.
И второто, което касае Европа, и то близките наши ширини. След разследване на чешкото национално радио и признание на двама бивши местни мениджъри на Huawei, става ясно, че чешкото подразделение на китайската марка е шпионирало висши политици и бизнесмени и данните за това са прехвърляни към Китай. Ставало въпрос за семейно положение, финансово състояние и други лични данни на следените.
Нищо ново или по-различно от другите.
https://m.offnews.bg/news/Sviat-_12/Uik ... 29726.html
А единственият шанс за промяна в Северна Корея е модернизация. Адмирации.

iWolff
Регистриран: 13 юли 2006, 19:51

Мнение от iWolff » 23 юли 2019, 17:48

Аааа, сега и върлите комунисти с ядрените им опити ли ще защитаваме, щом Huawei са ги модернизирали? Браво.
iPhone 11 + AirPods 2

MEnergy
Регистриран: 20 май 2010, 23:00

Мнение от MEnergy » 23 юли 2019, 17:54

Без да ги защитавам, ще ти кажа, че който си е решил да си купи Samsung или Apple, или Huawei, нищо няма да промени отношението им, особено пък "шпионаж" или следене. И в САЩ в момента има доста потребители на Huawei телефони, макар и официално да не се продава от телекомите. Достатъчно е да погледнеш XDA и различните Арени.

Сега ще ти кажа нещо друго. Вчера се опитах да изтрия поредния си Gmail account, който отдавна не ползвам, но в миналото беше качен като Google Play е-мейл на един от телефоните ми. Влизам през уеб браузър на десктоп компютър и отивам в Настройки, Изтрий Профил. Google ми искат парола, аз я въвеждам и веднага ми се изписва нещо от рода на "your account login looks unusual. Please use one of the following ways to verify your account first." Натискам на "one of the following ways" линка и ме препращат на страница, където ми описват пълната спецификация на телефона и ми искат изпращане на код на него, който трябва да въведа. Аз вече не използвам този акаунт и телефон, даже не се сещам, дали съм го имал качен на този специфичен модел. Е, какво правим? Да го кача (емейла) на един от новите ми апарати, за да изтеглят де какво има вътре, заедно с телефонен номер и контакти, само за да получа някакъв код, който вероятно ще бъде отхвърлен, защото не идва точно от този специфичен модел? Та така, Gmail account-ът си остава жив и го зарязвам, просто не исках предишни регистрации по различни сайтове да продължат да изпращат неща и да "си мислят", че го ползвам.

Кой следи повече, Китай(ската Комунистическа Партия) или държавните правителствени Корпорации на САЩ? Има ли разлика? За мен няма, тъй като всичко минава през файъруол и/или/плюс индивидуални правила по трафика, а 70%+ от т.нар. ап-ове са с блокиран достъп до интернет и ръчно редактирани разрешения. Голяма част от системните услуги са деактивирани или редактирани. И пак гаранция няма кой какво получава без да знам.

На Android TV телевизорите ми съм със специално създадени Google профили per unit, некачвани на телефон, синхронизирани с контакти, календари и т.н., които просто висят в пространството и освен с една платка с малко 4К пиксели с нищо друго не могат да свържат. Ако обаче използвате същия Gmail профил, както и в телефона, и автоматично телевизорът ви има връзка с банковите ви карти, оператора, трите ви имена, точен адрес, локация и с каквото друго се сетите. Както и със система от ап-ове, календари, игри, покупки, включително деинсталираните вече. Всъщност не телевизора - OEM-ът, Google и каквито там теми/интeрфeйси OEM-ът се е съгласил да използва през софтуерен подизпълнител.

И за какво си говорим тук? Всеки следи. САЩ следи. Русия след. Великобритания следи. Китай следи. Значи е хубаво Google като следи, пък Китай е лош? Правилният въпрос е да се научим да не позволяваме нито на САЩ/глобалните корпорации, нито на Китай да имат всичко за нас. Защото това с Huawei е последното за сигурността. Просто е начин да убиеш нещо, което е дръзнало да ти се изправи до главата и да те погледне в очите като конкурент. А не като някоя Либия, Афганистан, Ирак или Сирия - все по-слаби от теб. Или е ОК Великобритания да задържа мегатанкер, препълнен догоре с гориво under suspicion по превозване на такова за Сирия (и без доказателства), пък задържането на малък празен танкер, пътуващ за С. Арабия под флага на Великобритания, е Нарушение на международното право?

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Мнение от Ванката » 23 юли 2019, 18:09

Знам, че всички не следят, но предпочитам това да го правят Щатите пред някакви побъркани диктаторчета тип Ким Чен Ун...

Според мен по-голяма заплаха за целия западен и развиващ се свят (и ние в това число) са именно Китай и Северна Корея. Ядрено оръжие в ръцете на такива личности е меко казано катастрофално!!!
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung MicroSD 128GB EVO Plus UHS-I (U3)
Samsung Galaxy S9+ CORAL BLUE 64GB
GARMIN vivoactive 3

tzincbg

Мнение от tzincbg » 23 юли 2019, 18:24

Ванката написа:
23 юли 2019, 18:09
Знам, че всички не следят, но предпочитам това да го правят Щатите пред някакви побъркани диктаторчета тип Ким Чен Ун...

Според мен по-голяма заплаха за целия западен и развиващ се свят (и ние в това число) са именно Китай и Северна Корея. Ядрено оръжие в ръцете на такива личности е меко казано катастрофално!!!
Хич не е побъркан. Виж как се ежи само малко, колкото да не го закачат. А дали диктатът в Китай е ужасен? Абе има си лоши страни, но да гласуват неграмотни, които не знаят къде се намират, не виждам да води до добри резултати.

tzincbg

Мнение от tzincbg » 23 юли 2019, 18:27

iWolff написа:
23 юли 2019, 17:48
Аааа, сега и върлите комунисти с ядрените им опити ли ще защитаваме, щом Huawei са ги модернизирали? Браво.
Не ги защитавам. Просто няма по-добър ход в момента. Нали не мислиш, че гледат само разрешените неща в С. Корея. На флашки от Китай много неща има. Апетитът идва с яденето...

Отговори