Telegram добавя нови функционалности, базирани на местоположението

mishobehar
Регистриран: 30 апр 2007, 15:06

Telegram добавя нови функционалности, базирани на местоположението

Мнение от mishobehar » 26 юни 2019, 16:52

Само на мен ли ми се струва или това е доста anti-privacy? Иначе аз доста ползвам Телеграм и съм доста доволен

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Telegram добавя нови функционалности, базирани на местоположението

Мнение от tzincbg » 26 юни 2019, 17:33

На мен ми е странно как клавиатурата в телеграм е друга. Дано да е по-защитена, а не обратното...

borusiq
Регистриран: 13 ное 2007, 09:06

Мнение от borusiq » 26 юни 2019, 18:10

Едно време това приложение го ползвахме през wifi мрежи отворен тип, които изискват да се впишеш в онлайн профил, за да ползваш интернет. Съответно ние не се вписвахме изобщо и ползвахме телеграм без пари.
В момента там се подвизават всички търговци на кредитни карти, акаунти, гифт карти, самолетни билети, хотелски резервации, крадени телефони и т.н. Половината канали са сбирщайн на бандюги.
Мога да разправя една не много кратка история за сенчестия свят на измамниците там, но се притеснявам, че по-скоро ще им направя реклама, отколкото да предупредя да не рискувате да бъдете замесени с тях.

Самото приложение се слави за много икономично и дори разговорите могат така да бъдат криптирани, че минута разговор да хаби 0.06 МБ/минута... Пей сърце за разговор през сателитен интернет...
В някои отношения може да се нарече инстаграм на бедния човек.
Fire is Faith

tzincbg

Мнение от tzincbg » 26 юни 2019, 19:02

Хах да, има даже някои, които следят телеграм канали с уж сигурни спортни прогнози, препродават ги във фейсбук и хората ги псуват после. Има и канали с flac качествена музика. Трудно ще ги спрат, щото сега се преструват, че телеграм е анонимен...

borusiq
Регистриран: 13 ное 2007, 09:06

Мнение от borusiq » 26 юни 2019, 19:40

Някога бях типстър в един форум... Каква радост беше да взема 20$ за 10 прогнози... Вече няма как да се върнеш в бранша, защото се напълни с новобранци, които дават прогнози по статистики.
Fire is Faith

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Мнение от Вито » 27 юни 2019, 00:59

Не се занимавам с никакви канали. Ползвам си чат услугата, която е много по-удобна от другите чат програми. Всъщност съм инсталирал Telegram X.
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
LG G4 Black, Red & Brown Leather
NOKIA 808 PureView Black

kimy
Регистриран: 28 юли 2016, 02:26

Мнение от kimy » 27 юни 2019, 11:25

Само на мен ли ми се струва или това е доста anti-privacy?
За мен Telegram от много време няма нищо общо с "privacy". По подразбиране каналите за чат не са криптирани. Изисква телефония номер при регистрация. Пазят IP адреса от който се включваш. Имаше една одисея между Telegram и руските тайни служби от която Telegram излезе едва ли не победител. Може, но невярвам. Повече от година вече не го ползвам.
Иначе като програма е много добре направено и съобщенията се предават много бързо. Има канали в които може да се четат какви ли не интересни новини и матеряли.

tzincbg

Мнение от tzincbg » 27 юни 2019, 11:51

То и всичко да е криптирано, важно е ключовете за декриптирането - Къде са - при теб, на сървъра, могат ли да бъдат поискани и ползвани. По-добре от колкото да може да се следи всичко в реално време без позволение с шпионска WiFi мрежа или мобилна клетка или от оператора, но...

Отговори