САЩ отложи санкциите срещу Huawei за срок от две години по отношение на телекомуникационното оборудване

mrazko
Регистриран: 10 май 2008, 15:55

Re: САЩ отложи санкциите срещу Huawei за срок от две години по отношение на телекомуникационното оборудване

Мнение от mrazko » 20 юни 2019, 03:35

Нещо, не мога да ви разбера! Какво толкова ви бърка наложените санкции на САЩ относно Huawei в България?
Форума се превърна в "copy-paste" и "translate", нЕма какво да се прочете.
Абсолютна тъпотия!
Всеки крив, та крив. Да не смееш да кажеш нещо смислено, или различно от статуквото!
Най обичам да коментирате какво става тук в САЩ, без да си имате идея за какво става на въпрос.
Лек Ви ден и със здраве от Nutley NJ USA

Боби13
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59

Re: САЩ отложи санкциите срещу Huawei за срок от две години по отношение на телекомуникационното оборудване

Мнение от Боби13 » 20 юни 2019, 07:28

Бърка тези, които притежават и смятат да продължат да ползват техника на Huawei ! Отделно това е ползване на политически средства в икономическа война !

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Мнение от tzincbg » 20 юни 2019, 07:38

То и самите тях ги бърка. Щото тука ми обясняваха колко съм тъп и че САЩ и Европа били готови с 5g оборудване и нямали нужда от Хуавей. Обаче се оказа, че наистина не са и две години поне ще го ползват...Отделно много добре знам как готовите европейски 4g станции по морето изправиха на нокти наш оператор, защото бързо се скапаха от солената влага, сложиха евтини на Huawei и всичко се оправи... Та имат работа.

PanasonicMobile
Регистриран: 28 юли 2011, 11:56

Мнение от PanasonicMobile » 20 юни 2019, 08:18

Бъркат защото е извиване на ръце на даден бизнес и защото за мен лично huawei нямат аналог. Ползвам много продукти от тях и е цяла екосистема, която ми е много удобна, правя нещо на телефона и то отива директно на таблета, галерията, записи, еднаква тема, икони, система, и то на поносима цена. Пример таблета Samsung s4, който е в пъти по скъп, или съответните продукти на apple. Ако сметнеш часовник, телефон, таблет и сумата става в пъти повече от тази за apple или Samsung. Отделно нито единият, нито другият ми харесват. Харесвам emui много, работил съм с muiu, но не ми допада. И в крайна сметка в един момент някакъв идиот налага санкции за неща дето мен като потребител извън us не ме вълнуват. Въобще бизнес и политика не бива да се месят, най-малкото пък конкретни фирми.

kimy
Регистриран: 28 юли 2016, 02:26

Мнение от kimy » 20 юни 2019, 10:45

Според вас има ли разлика между това което е публикувано в първия постинг (цитата от Kaldata) и официалната новина на Ройтерс? Според мен има. https://uk.reuters.com/article/us-usa-t ... KKCN1TE033

plumarnep
Регистриран: 17 юни 2019, 15:53

Мнение от plumarnep » 20 юни 2019, 16:09

Решението беше очаквано. Който си мисли, че става въпрос само за бизнес жестоко се лъже. Говорим за брутален лобизъм и корупция каквато малцина имат възможност дори да си представят, НО въобще не става въпрос за действия изцяло на китайския гигант.
Един междудържавен договор е част от уравнението. Съзнателно няма да го спомена, защото животът и без друго не е лек, не ми трябват излишни проблеми.
А по същество ако "китайският" производител беше 100% китайски санкциите вече щяха да са наложени. А иначе всеки е свободен да си чете и вярва на писанията по медии и интернет. Истината обаче не се изчерпва само до видимото и дори до контекста на написаното, което в над 80% от случаите е просто изкривено представяне на реалността и неистина (тоест откровенна лъжа).
Ненавиждам политическите игрички, които в днешно време обслужват всички от частните интереси на платежоспособните до престъпни режими успешно маскирани като демокрации. Демократ и хуманист е онзи който има повече пари и вика най-силно! :lol: Баси!!! :x
Никога не бих си купил какъвто и да е продукт на този производител, който с политиката си и своята пазарна експанзия - чиста проба корпоративна алчност и чужди лобистки интереси, прекрачва/ат граници които иначе всички ние грижливо трябва да браним, по-яростно от колкото браним зениците на очите си.
Запомнете, че след тези две години най-много да има "нови санкции", не по-различни от настоящите. Това са от онези санкции за които на мястото на "потърпевшия" ще махна небрежно с ръка и най-много да кажа- "Боли ме дедовия/бабината ......!!!" Сега си представете какво биха казали/направили от технологичния гигант!? ;)
Просто не купувайте от там и всичко постепенно и в рамките на 10+ години ще се нормализира. Има значение от къде идат технологиите и кои участват в разработването и внедряването им в ежедневието ни!
Някои са компроментирани още преди да са били създадени и то по начин по който малцина могат да си представят.

geleto_
Регистриран: 02 ное 2004, 08:06

Мнение от geleto_ » 20 юни 2019, 16:23

Смени доставчика!

Промишленият шпионаж е всемирен.
Следенето и кражбата на лични данни е всекидневна.
Намесата на държавата в бизнеса е недопустим.
Това можа да стане практика и всеки който е неудобен да изгори.

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Мнение от tzincbg » 20 юни 2019, 16:51

За развитие, бързо изграждане на технологии, които днес само супер компютри могат да изчислят, за скорост, ще жертваме част от свободата, няма как.

geleto_
Регистриран: 02 ное 2004, 08:06

Мнение от geleto_ » 20 юни 2019, 16:57

Как става това?
Който много ни надбяга, го удряме през краката.
Ако при едно състезание се дисквалифицират първите трима :
четвъртия става победител!!! :D :D :D

npet
Регистриран: 07 фев 2014, 12:05

Мнение от npet » 20 юни 2019, 17:00

Добре де, аз не разбирам ползвателите на Хуавей какво се газират непрекъснато.
Имате си джаджи, ползвайте ги. На вас никой нищо не ви е забранил.
След няколко месеца ще имате даже хуавейска ОС - ХонкМонк или там както я кръстят. Ще имате същия скин отгоре и същите приложения.
Най-много хуавейските джаджи да поевтинеят и толкоз.

Заключена