Вярваме ли на Илон Мъск?

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42

Re: Вярваме ли на Илон Мъск?

Мнение от radko89 » 07 юни 2019, 10:53

Всеки каквото иска да говори за Мъск - винаги ще има лагери, поддръжници и хейтъри.
Никой не може да отрече, че порменя животите на много хора, че е визионер и мечтател.
Повече хора трябват такива на планетата!
Да, всеки се фокусира във всяко дребно нещо покрай него - марихуана, обиждал някого и нам какво, но това просто показва, че и той е човек.
По-добре ли е, когато седи за 1000 PR-а, които да му казват - това не го прави, това не го споменавай, като повечето подобни на него персони.. Кажете, че това е по-добре, така опознаваме повече хората, нали?

Илон FTW!!

Spikul
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Мнение от Spikul » 07 юни 2019, 11:06

radko89 написа:
07 юни 2019, 10:53
Всеки каквото иска да говори за Мъск - винаги ще има лагери, поддръжници и хейтъри.
Никой не може да отрече, че порменя животите на много хора, че е визионер и мечтател.
Повече хора трябват такива на планетата!
Да, всеки се фокусира във всяко дребно нещо покрай него - марихуана, обиждал някого и нам какво, но това просто показва, че и той е човек.
По-добре ли е, когато седи за 1000 PR-а, които да му казват - това не го прави, това не го споменавай, като повечето подобни на него персони.. Кажете, че това е по-добре, така опознаваме повече хората, нали?

Илон FTW!!
Това, че следва мечтите си е най-хубавото му качество.
Обаче да го обожествяваш е малко прекалено и пресилено.
На мен не ми пука да го опознавам като човек, нито ме вълнува, че мандръсал Амбър Хърт.
Успехите му са несъмнени, обаче ми идва в повече това, че променил света.

radko89

Мнение от radko89 » 07 юни 2019, 11:29

А не е ли променил света? Според мен той е най-влиятелният човек на технологията днес и това само ще се засилва.
Аз лично го виждам като Тесла на 21ви век.

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Мнение от tzincbg » 07 юни 2019, 11:40

Най-малкото евтините космически полети и мини сателитите за бърз 5g+/6g нет със сигурност променят всичко. Най-малко цензурата на интернет в мрачни държави става още по-трудна. Може да направят устройствата незаконни, но както и с други незаконни неща, много хора това няма да ги спре.

Spikul

Мнение от Spikul » 07 юни 2019, 12:00

radko89 написа:
07 юни 2019, 11:29
А не е ли променил света? Според мен той е най-влиятелният човек на технологията днес и това само ще се засилва.
А не ти ли се струва смешно да сравняваш изобретател като Никола Тесла с бизнесмен като Мъск?
Я кажи какво е изобретил Мъск, че не се сещам?!

Spikul

Мнение от Spikul » 07 юни 2019, 12:02

tzincbg написа:
07 юни 2019, 11:40
Най-малкото евтините космически полети и мини сателитите за бърз 5g+/6g нет със сигурност променят всичко. Най-малко цензурата на интернет в мрачни държави става още по-трудна. Може да направят устройствата незаконни, но както и с други незаконни неща, много хора това няма да ги спре.
Евтини, евтини, колко да са евтини?
Несъмнено Мъск е интересна личност, но обожествяването му изглежда доста несериозно.

mishobehar
Регистриран: 30 апр 2007, 15:06

Мнение от mishobehar » 07 юни 2019, 12:06

Spikul написа:
07 юни 2019, 12:02
tzincbg написа:
07 юни 2019, 11:40
Евтини, евтини, колко да са евтини?
Несъмнено Мъск е интересна личност, но обожествяването му изглежда доста несериозно.
Е в момента не са най-евтините, но ако се стигне до там, че голяма част от компонентите да се използват многократно, то несъмнено ще станат по-евтини.
Все едно сега след всеки полет София-Варна да купуваме нов Airbus A320

Spikul

Мнение от Spikul » 07 юни 2019, 12:15

mishobehar написа:
07 юни 2019, 12:06

Е в момента не са най-евтините, но ако се стигне до там, че голяма част от компонентите да се използват многократно, то несъмнено ще станат по-евтини.
Да де, ако стане. Но да не забравяме, че НАСА имаше совалки, чиято идеята беше сходна.
Само, че ракетите са си с ДВГ и там електрификация е невъзможна и всичко за сега в Space X е пробвано много преди тях.
Иначе адмирации, че Мъск работи в най-переспективната сфера - космоса. Там е истинската наука, не в миксерите.

npet
Регистриран: 07 фев 2014, 12:05

Мнение от npet » 07 юни 2019, 12:57

По-добре да го има Мъск, отколкото да го няма.
Разнообразието и конкуренцията е за предпочитане.

Все пак е инициирал мини революции в доста области - разплащане (пейпал), космос (спейс екс), коли-елетричество (тесла), домашно електричество (гигафактори и тесла пауъруол).

radko89

Мнение от radko89 » 07 юни 2019, 13:07

Spikul написа:
07 юни 2019, 12:00
radko89 написа:
07 юни 2019, 11:29
А не ти ли се струва смешно да сравняваш изобретател като Никола Тесла с бизнесмен като Мъск?
Я кажи какво е изобретил Мъск, че не се сещам?!
Не ми се струва смешно, защото той е човекът зад идеята, той е човекът, който финансира цялата работа и е той човекът, който не приема "не" за отговор, когато иска да се направи нещо.

Spikul написа:
07 юни 2019, 12:15
mishobehar написа:
07 юни 2019, 12:06

Да де, ако стане. Но да не забравяме, че НАСА имаше совалки, чиято идеята беше сходна.
Само, че ракетите са си с ДВГ и там електрификация е невъзможна и всичко за сега в Space X е пробвано много преди тях.
Иначе адмирации, че Мъск работи в най-переспективната сфера - космоса. Там е истинската наука, не в миксерите.

Цени за изстрелване на ракета и капацитет на ракетите + цена за кг (най-евтиният вариант след SpaceX е на ULA с цена 200% над тази на SpaceX или по друг начин казано - SpaceX са 2.5 пъти по-евтини от най-близкия си конкурент!):
Изображение

Всичко е пробвано?
Не мисля, че е пробвано досега да се приземи ракета вертикално чрез обратна тяга..
Вече използват по една ракета 3-4 пъти, ще ги използват и повече - нека не омаловажаваме постиженията ако обичате.
Да не говорим ако успее все пак да направи Starship/heavy пък каква ще е цената.. няма да има аналог! Някой да е опитвал подобен проект? След като казвате, че всичко е пробвано? Това не го е пробвал никой т.к. всеки мисли, че не е възможно. Не и Илон, това не го ли прави подобие на Тесла? Със същия ентусиазъм подхожда към някакъв проблем, който ще подобри живота (надяваме се) на всички, както и Тесла го е правил, без да обръща внимание на всички останали, които казват, че е невъзможно..
Spikul, звучиш така сякаш имаш да си връщаш нещо на този велик човек..

Отговори