Sony Xperia 1 вече в продажба в България

arakchiev
Регистриран: 01 мар 2014, 11:45

Re: Sony Xperia 1 вече в продажба в България

Мнение от arakchiev » 31 май 2019, 11:33

Олеле майко, сега видях сравнение със Самсунг С10+ и ми иде да си върна думите за Сонито назад :lol: Тоя самсуняк е направо златист в сравнение. А и двата са толкова далече от истинското бяло... :lol: :lol:

jiggaS
Регистриран: 09 юни 2012, 11:58

Мнение от jiggaS » 31 май 2019, 12:42

Аз съм със XZ3 от Април месец тази година,и не виждам белия фон да е жълто-зелен и цветовете са си съвсем нормални,даже са много реални и живи!!!....но всеки си има виждане за това нещо!
SONY XPERIA XZ3 Android 10

board
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Мнение от board » 31 май 2019, 12:44

arakchiev написа:
31 май 2019, 11:33
Олеле майко, сега видях сравнение със Самсунг С10+ и ми иде да си върна думите за Сонито назад :lol: Тоя самсуняк е направо златист в сравнение. А и двата са толкова далече от истинското бяло...
И това го разбра от заснето клипче, гледайки го на твоя екран?

Аз товага мога да кажа, че базирайки се на същото клипче изглежда, че Xperia 1 прегаря зверски цветовете. Ама какво се вижда в действителност е друг върос ;)
Изображение

По принцип имаш настройки за баланса на бялото и можеш да си го докараш както ти харесва.

Spikul
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Мнение от Spikul » 31 май 2019, 12:53

В Теленор с месечна такса от 50 лева на месец, лизинга е 70 лева месечно!!!
Това е пълен смях 😂
Няма чак такъв заклет фен, който да даде толкова много пари за такъв телефон.

board

Мнение от board » 31 май 2019, 13:34

Spikul написа:
31 май 2019, 12:53
Това е пълен смях 😂
Странно. Това май го прави скъпия модел с Андроид в портфолиото им.

gog88
Регистриран: 27 яну 2006, 08:24

Мнение от gog88 » 31 май 2019, 13:37

Spikul написа:
Това е пълен смях 😂
Вече писах, че каквато и цена да обявят Самсунг за Ноут 10, при операторите с един и същ абонаментен план разликата между Ноут 10 и Сони ще е около 200 лв (най-много). И това е защото има около 4-5 месеца разлика в появата им на пазара. Не знам защо очакваш някаква голяма разлика в полза на Ноут. Друг въпрос е, че по-скоро клониш към сони или хуауей.
Apple iPhone 11 pro max, Midnight Green
Apple iPhone XS, Gold max
Apple Watch Series, Nike 4 44mm
Apple AirPods Pro
Samsung Galaxy Tab S4 SM-T835-10.5",LTE, Black

arakchiev
Регистриран: 01 мар 2014, 11:45

Мнение от arakchiev » 31 май 2019, 13:45

board написа:
31 май 2019, 12:44
arakchiev написа:
31 май 2019, 11:33
Олеле майко, сега видях сравнение със Самсунг С10+ и ми иде да си върна думите за Сонито назад :lol: Тоя самсуняк е направо златист в сравнение. А и двата са толкова далече от истинското бяло...
И това го разбра от заснето клипче, гледайки го на твоя екран?

Аз товага мога да кажа, че базирайки се на същото клипче изглежда, че Xperia 1 прегаря зверски цветовете. Ама какво се вижда в действителност е друг върос ;)
Изображение

По принцип имаш настройки за баланса на бялото и можеш да си го докараш както ти харесва.
Да, така го разбрах, както и с очите си в живия живот :D Сравнението ти не е уместно и сам знаеш защо - едно е колко тъмни/светли са били двата екрана пред заснемащия апарат, друго е цветопредаването. Явно е, че в този кадър самсуняка е с намален brightness, а Сонито по-светло и оттам разликата в highlights пиковете в записа, но кривото жълто си е криво жълто, когато трябва да е бяло. Ето дори и в твоя кадър виждаш колко по-жълт е самсунга и това не е функция на осветеността, а на технологията.

Както и да е, това са си моите впечатления, има достатъчно телефони с IPS от които да си избера и да съм щастлив :)

Spikul

Мнение от Spikul » 31 май 2019, 13:57

gog88 написа:
31 май 2019, 13:37
Spikul написа:
Това е пълен смях 😂
Вече писах, че каквато и цена да обявят Самсунг за Ноут 10, при операторите с един и същ абонаментен план разликата между Ноут 10 и Сони ще е около 200 лв (най-много). И това е защото има около 4-5 месеца разлика в появата им на пазара. Не знам защо очакваш някаква голяма разлика в полза на Ноут. Друг въпрос е, че по-скоро клониш към сони или хуауей.
Това по-скоро е политика на операторите, защото в Технополис P30 pro е на цената на това Сони, а в Теленор разликата е повече от 400 лева или 20 лева месечно.
То с такава разлика, само луд би избрал Сонито.

board

Мнение от board » 31 май 2019, 14:14

arakchiev написа:
31 май 2019, 13:45
Да, така го разбрах, както и с очите си в живия живот :D Сравнението ти не е уместно и сам знаеш защо - едно е колко тъмни/светли са били двата екрана пред заснемащия апарат, друго е цветопредаването. Явно е, че в този кадър самсуняка е с намален brightness, а Сонито по-светло и оттам разликата в highlights пиковете в записа, но кривото жълто си е криво жълто, когато трябва да е бяло. Ето дори и в твоя кадър виждаш колко по-жълт е самсунга и това не е функция на осветеността, а на технологията.
По същия начин и цвета на бялото може да ти изглежда различен пред камера, поради разликата в яркостта. ;) Отделно че говoрим за нещо заснето от камера и възпроизведено на твоя екран, който сигурно също не е с перфектна калибрация.

А както ти казах и преди това, за това имаш възможност да настоиш цветната температура според предпочитанията си.

Spikul

Мнение от Spikul » 31 май 2019, 19:45

arakchiev написа:
31 май 2019, 13:45

Както и да е, това са си моите впечатления, има достатъчно телефони с IPS от които да си избера и да съм щастлив :)
За мен лично OLED (AMOLED) дисплея е далеч по-добрата технология. Дори сега си патя от другия основен недостатък на LCD дисплея - гадни жълти петна по края на дисплея.
А черното способства за истински контраст, докато по-малкото количество енергия нужно за OLED гарантира доста по-дълга работа на устройството.

Отговори