Reuters: Google спира част от работата с Huawei след мерките на САЩ

Nilson
Регистриран: 14 май 2011, 01:06

Re: Reuters: Google спира част от работата с Huawei след мерките на САЩ

Мнение от Nilson » 22 май 2019, 00:15

Инсталирал съм си Yandex.Store, Yandex.Maps, Yandex.Disk, Yandex.Money, Yandex.Translate, Yandex.Alice, и гугълските приложения посмъртно не ми трябват, но не мога да ги изтрия.
И нека позная,телефона ти звъни с "Союз нерушимый республик свободных,Сплотила навеки Великая Русь" :lol:

A4i
Регистриран: 08 фев 2009, 02:32

Мнение от A4i » 22 май 2019, 00:19

Потребителите само ще спечелят, защото могат да избират. Сега нямаме такава възможност - или андроид от Гугъл с 4 гъби шпионски софтуер, дето не му стига 4 000 mAh батерия да следи потребителя - или обратно към пещерата. Достъпен е пълноформатен заводски Форк на андроид
с предварително инсталирани алтернативен магазин за приложения, алтернативен пакет услуги със собствени сървъри дето точат батерията с 3 до 5%, вместо сегашните 50-60%. Ще има реално използваеми смартфони за Европа , без допълнителни усилия от потребителите да модва или инсталират каквото и да е софтуер . Диверсификация , вместо монопола който ни се наложи, след разпродаването на Симбиан и Мамо на патентните тролове. Китайците бяха готови , още след забраната на Гугъл, който не ги харесва да си купува пиксели.

Spikul
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Мнение от Spikul » 22 май 2019, 07:31

Боби13 написа:
21 май 2019, 23:17
Звучи чудесно, че смятате САЩ да нямат проблем с кредитния или държавен дълг, но сме 21 век и нещата са различни дори от времето на 2008 г., когато започна кризата, а тя откъде тръгна и защо? От Европа, от Япония, от Русия, от Китай? Май не от посочените държави :) За мен протекционизмът не е добра идея, но други го смятат за правилно. Ще видим. Предполагам знаете, че 1/4 от пазара на Ябълката е Китай :)
Никой не твърди, че не е проблем дългът на САЩ. Уважавам усилията на китайците, защото наистина направиха страхотна камера, но с компоненти на японци и германци и софтуер на американци.
Но що се касае до протекционизъм, то няма по-силни в това от китайците. Така, че каквото повикало, такова се обадило. Просто ще покажат на Китай, че все още са твърде слаби и зависими, за да се правят на световен технологичен и военен лидер.

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Мнение от tzincbg » 22 май 2019, 07:41

Nik21 написа:
21 май 2019, 22:47
Legolaself01 написа:
21 май 2019, 11:09
Приложенията, които са изтеглени над 5 милиарда пъти са :
1. Google Maps
2. Youtube
3. Google

Другите 2 са Google play services и Google play магазина.
Това говори само за себе си, от какво имат нужда потребителите.
Твоето си е чиста проба демагогия - "изтеглени били над 5 милиарда пъти" - въобще не са "изтеглени", а са прединсталирани (натресени ни, непоискани) приложения дето въобще не можеш да ги изтриеш. Инсталирал съм си Yandex.Store, Yandex.Maps, Yandex.Disk, Yandex.Money, Yandex.Translate, Yandex.Alice, и гугълските приложения посмъртно не ми трябват, но не мога да ги изтрия.
Yandex maps вече имат и българска карта?

Боби13
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59

Мнение от Боби13 » 22 май 2019, 07:52

Spikul написа:
22 май 2019, 07:31
Боби13 написа:
21 май 2019, 23:17
Звучи чудесно, че смятате САЩ да нямат проблем с кредитния или държавен дълг, но сме 21 век и нещата са различни дори от времето на 2008 г., когато започна кризата, а тя откъде тръгна и защо? От Европа, от Япония, от Русия, от Китай? Май не от посочените държави :) За мен протекционизмът не е добра идея, но други го смятат за правилно. Ще видим. Предполагам знаете, че 1/4 от пазара на Ябълката е Китай :)
Никой не твърди, че не е проблем дългът на САЩ. Уважавам усилията на китайците, защото наистина направиха страхотна камера, но с компоненти на японци и германци и софтуер на американци.
Но що се касае до протекционизъм, то няма по-силни в това от китайците. Така, че каквото повикало, такова се обадило. Просто ще покажат на Китай, че все още са твърде слаби и зависими, за да се правят на световен технологичен и военен лидер.
Китай е в тройката световни лидери. Ще видим как ще се развият събитията, но ако това доведе до появата на нова ОС и тя се наложеи ще е добре за всички. Извън това в икономическите войни, както във всяка война губят и страдат не генералите, а ,,войниците" ...

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Мнение от Ванката » 22 май 2019, 08:20

Ще я наложат предполагам, както си наложиха марката. С агресивна реклама, която включваше и нелоялна конкуренция (визирам операторите). Те затова и продаваха толкова много, не, че с нещо са им уникални телефоните. От друга страна аз мисля и за потребителите, които вече имат техни телефони, а повечето си ги изплащат. Не е честно към тях самите, защото поддръжката няма да е дългосрочна, а са наляли маса пари в тях. Не всеки си сменя телефона на една - две години.
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung Galaxy S9+ CORAL BLUE 64GB
GARMIN vivoactive 3

Nik21
Регистриран: 25 дек 2018, 09:22

Мнение от Nik21 » 22 май 2019, 08:25

Spikul написа:
22 май 2019, 07:31
Просто ще покажат на Китай, че все още са твърде слаби и зависими, за да се правят на световен технологичен и военен лидер.
Технологичен лидер ДА, но на военен лидер Китай въобще не се прави (това са си твои измишльотини). Самите китайски партийни лидери признават, че ако не беше Русия с ядрената си мощ да пази Китай, американците щяха да ги нападнат. Ето и сега, в Средиземно море се провеждат съвместни руско-китайски военноморски учения, руснаците обучават китайците, които имат още мнооого да се учат, докато станат военни лидери.

Nik21
Регистриран: 25 дек 2018, 09:22

Мнение от Nik21 » 22 май 2019, 08:31

Nilson написа:
22 май 2019, 00:15
И нека позная,телефона ти звъни с "Союз нерушимый республик свободных,Сплотила навеки Великая Русь" :lol:
Браво бе Nilson, почти позна, респект и уважуха! :lol:
Телефона ми звъни с тази мелодия:
"THE BATTLE GOES ON"

Боби13
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59

Мнение от Боби13 » 22 май 2019, 08:33

И във военното дело започнаха да правят същото, както при мобилните. Виж им военните самолети, които са копи пейст на руските. И са ядрена държава ! В ООН са едно от петте държави с право на вето. Отделно са 4 пъти по-многобройни като пазар от Щатите и 2 пъти спрямо Европа.

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Мнение от Ванката » 22 май 2019, 08:33

Ники, чел съм много руски материали на руски език (знам го перфектно), в които се казва, че трябва много да се внимава какво и как се предоставя на китайците, за да не повторят американската грешка. Не си мислете, че руснаците правят нещо за другите от любов и етика. И те, както и американците гледат да получат по-голяма световна власт и надмощие, а ние сме толкова малки, че освен да се закачим за печелившата страна, друго не ни остава.
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung Galaxy S9+ CORAL BLUE 64GB
GARMIN vivoactive 3

Отговори