Путин подписа закон за създаването на отделен интернет

Nik21
Регистриран: 25 дек 2018, 09:22

Re: Путин подписа закон за създаването на отделен интернет

Мнение от Nik21 » 12 май 2019, 22:58

Вито написа:
12 май 2019, 22:35
Само дето живеем в Новия завет, където мъжът и жената (една, няма полигамия!) са равноправни в брака! Не преиначавай нещата свързвайки ги със Стария завет, защото той приключва с идването на Христос. Знам, че още чакате първото пришествие, ама не ни налагай еврейските си учения!!! :idea: И не премълчавай, че нещата изброени в линка ти са част от еврейската култура.
+1 Супер, респект, Вито! :)

d0n1
Регистриран: 16 юни 2017, 02:01

Мнение от d0n1 » 13 май 2019, 00:18

Nik21 написа:
12 май 2019, 21:32
P.S. Колега, изглежда не цитираш правилно "младата рускиня". :D Понеже "пияница-алкохолик" е оксиморон, най-вероятно тя ти е казала, че почти всички млади мъже в Русия са не "пияници или алкохолици", а "наркомани или алкохолици".
Прав си, моя грешка - пияници или наркомани.
Nik21 написа:
12 май 2019, 21:32
d0n1 написа:
10 май 2019, 22:53
ПС Нали помните как преди 3 години над 70 човека загинаха, защото са пили препарат за вана. Това не е от хубав живот.
Много добре помним, затова разочаровани констатираме, че вече 3 години подред никой в Русия не мре от препарати за вана, изглежда препаратите за вана са започнали да ги правят по-качествени.
Което не променя факта, че руснаците са на 110-то място по продължитеност на живота. Точно между Северна Корея и Казахстан. Само за сравнение - България е на 80то. Американците с техния нездравословен начин на живот - на 31во.

Victormihov
Регистриран: 09 юни 2012, 10:10

Мнение от Victormihov » 13 май 2019, 00:40

Само да вметна на тоя Blue sky, че евреите са едни от най-големите расисти, ако не вярвате четете талмуда- и аз мога да вмъквам линкчета:
https://anonybulgaria.wordpress.com/201 ... %82%D0%B0/
Евреина се има за "избран народ" и всички неевреи са ГОИ.
Голямта рапта кът знаеш иврит- не си единствен който го говори, имай уважение повече към Българският народ, единствената страна спасила Българските евреи от сигурна смърт, ако не бяха бабите и дядовците на тези хора от форума, ние с теб нямаше да си пишем сега...
לא מתאים.
Samsung Note 10+

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Мнение от tzincbg » 13 май 2019, 04:45

Брат, точно нео нацистки сайт ли намери за източник? То старите религиозни книги на повечето народи са си по принцип расистки. Това нищо не доказва за съвременните хора. Светът и нравите са други.

spraved
Регистриран: 13 май 2019, 04:55

Мнение от spraved » 13 май 2019, 04:55

Брат, точно нео нацистки сайт ли намери за източник? То старите религиозни книги на повечето народи са си по принцип расистки. Това нищо не доказва за съвременните хора. Светът и нравите са други.

spraved
Регистриран: 13 май 2019, 04:55

Мнение от spraved » 13 май 2019, 05:26

Вито написа:
12 май 2019, 22:35
Само дето живеем в Новия завет, където мъжът и жената (една, няма полигамия!) са равноправни в брака! Не преиначавай нещата свързвайки ги със Стария завет, защото той приключва с идването на Христос. Знам, че още чакате първото пришествие, ама не ни налагай еврейските си учения!!! :idea: И не премълчавай, че нещата изброени в линка ти са част от еврейската култура.
Да, ама не. Това е просто оправдание за противоречията в библията. Христос в новия завет казва, че никой завет не е тук да да отмени, напротив:
Матей 5-17:
„Да не мислите, че съм дошъл да разруша закона или пророците; не съм дошъл да разруша но да изпълня.
18 Защото истина ви казвам: Докле премине небето и земята, ни една йота, ни една точка от закона няма да премине, докато всичко не се сбъдне.
19 И тъй, който наруши една от тия най-малки заповеди, и научи така човеците, най-малък ще се нарече в небесното царство; а който ги изпълни и научи така човеците, той ще се нарече велик в небесното царство.“

Искате нов завет, който звучи зле? Ей го на:
Галантяни, . 3:26 „Защото всички сте Божии чада чрез вяра в Исуса Христа. Понеже всички вие, които сте се кръстили в Христа, с Христа сте се облекли. Няма юдеин, нито грък, НЯМА РОБ, НИТО СВОБОДЕН, няма мъжки пол, ни женски; защото вие всички сте едно в Христа Исуса.“

Евангелие от Лука, 12:47 „И онзи слуга, като е знаел волята на Господаря си, но не е приготвил нито постъпил по волята му, ще бъде много бит.
48 А онзи, който не е знаел и е сторил нещо, което заслужава бой, малко ще бъде бит.

Исус идва с мир? Не съвсем.
Лука,
гл 19:27 „А ония мои неприятели, които не искаха да царувам над тях, доведете ги тука и посечете ги пред мене. 28 И като изрече това, Исус вървеше напред, възлизайки за Ерусалим.“

Матей 10:34 „Да не мислите, че дойдох да поставя мир на земята; не дойдох да поставя мир, а нож. 35 Защото дойдох да настроя човек против баща му, дъщеря против майка й, и снаха против свекърва й; 36 и неприятели на човека ще бъдат домашните му. 37 Който люби баща или майка повече от Мене, не е достоен за Мене; и който люби син или дъщеря повече от Мене, не е достоен за Мене;“

Лука гл. 12: 51 „Мислите ли, че съм дошъл да дам мир на земята? Не, казвам ви, но по-скоро раздяла. 52 Защото от сега нататък петима в една къща ще бъдат разделени, трима против двама, и двама против трима. 53 Ще се разделят баща против син, и син против баща; майка против дъщеря и дъщеря против майка; свекърва против снаха си, и снаха против свекърва си.“

В новия завет има и страхотно отношение към жените:
Коринтяни гл 14: 34 „Жените нека мълчат в църквите, защото не им е позволено да говорят; а нека се подчиняват, както казва и законът.
35 Ако искат да научат нещо, нека питат мъжете си у дома; защото е срамотно за жена да говори в църква.“

Victormihov
Регистриран: 09 юни 2012, 10:10

Мнение от Victormihov » 13 май 2019, 06:19

Spraved, аз живея в Израел, евреин съм, и съм цял ден сред тях.
При тях няма съвременно, до днес се държат така.
Знам какво пише на иврит, мога да чета.
Освен това тук расизма е огромен между самите евреи, а ако си християнин директно те зачертават без оглушки, питат те само едно, а кога ще станеш евреин?
Ако кажеш, че не искаш, всички врати се затварят.
Ти знаеш ли, че дори чай не пият от неевреин, който му го прави (в работата, не в дома му), защото се води "мръсен" и не пази "кашер".
Мога да ти разказван до утре, ама не е тук мястото, пък и постоянно ми казват как съм предател и съм говорел глупости, не че ми пука.:p
Samsung Note 10+

buttman
Регистриран: 29 дек 2005, 13:02

Мнение от buttman » 13 май 2019, 22:06

Разни хора, разни идеали. Една рускиня, живееща в Бг, ме блокира в Инстаграм. Защото направих коментар, че обличането на руските деца във военни униформи е отвратително, "според мене". Видимо интелигентна жена. Познавам много руски хора, почти всички презират Путин, предимно от Москва и С.Петербург. Но има и такива, които смятат за особено интересно да ми твърдят колко е яко в Русия. И като ги попиташ защо са за постоянно в Бг млъкват.

Заключена