VIVACOM започва да предлага VoWiFi услуга

Боби13
Мнения: 3553
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59
Местоположение: Земя

Re: VIVACOM започва да предлага VoWiFi услуга

Мнение от Боби13 » 07 мар 2019, 17:19

Не е нужно да ръкопляскаме, както няма начин да търсим всяка услуга да е непременно масова. На много хора може да не е нужна, но пък ще има и такива, които са доволни. По същия начин коментират част от хората във форума, че няма нужда от 5G, защото няма у нас, както и от внос на телефони, които имат 5 G. а имало още да се желае от 4 G. Защо не си спомните, че се продаваха у нас 4G телефони, а услугата липсваше.

Cv3T0m1R
Мнения: 236
Регистриран: 17 сеп 2011, 02:38

Re: VIVACOM започва да предлага VoWiFi услуга

Мнение от Cv3T0m1R » 07 мар 2019, 17:29

Нека да се изясним. Коментираме VoWiFi. Като говорим за силен и слаб сигнал, не забравяйте че става дума за гласова услуга. Не коментираме 4G или volte. Вие може да искате и 100мб/с от 4G-то, но това е друг въпрос. Толкова ли ви е лош сигналът (0 чертички?), у дома, че напрактика да не можете да говорите? Защото само това би оправдало използването на VoWiFi. Ако аз имам слаб, но все пак достатъчен сигнал от оператора, кое ще ме накара да се свържа и да говоря през Wi-Fi? Така или иначе ще плащам една и съща сума.

Maxthon
Мнения: 652
Регистриран: 23 юни 2006, 00:14

Re: VIVACOM започва да предлага VoWiFi услуга

Мнение от Maxthon » 07 мар 2019, 17:39

Martin_ написа:Първо трябваше да увеличат списъка на поддържаните 5 Voice over LTE устройства, че в момента е абсурдно и тогава евентуално да мислят за Voice over WiFi
Всичките вече поддържани устройства на Хуавей за един ли го броиш? Да не говорим и за други модели и марки телефони също работещи със волте услугата им.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk


Cv3T0m1R
Мнения: 236
Регистриран: 17 сеп 2011, 02:38

Re: VIVACOM започва да предлага VoWiFi услуга

Мнение от Cv3T0m1R » 07 мар 2019, 17:47

Злетаци са Виваком.

Ванката
Мнения: 9571
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: VIVACOM започва да предлага VoWiFi услуга

Мнение от Ванката » 07 мар 2019, 17:56

Maxthon написа:
07 мар 2019, 17:39
Martin_ написа:Първо трябваше да увеличат списъка на поддържаните 5 Voice over LTE устройства, че в момента е абсурдно и тогава евентуално да мислят за Voice over WiFi
Всичките вече поддържани устройства на Хуавей за един ли го броиш? Да не говорим и за други модели и марки телефони също работещи със волте услугата им.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
Коректно работещи апарати с услугата volte са два на Самсунг и пет - шест на Хуауей. Всичко друго са гимнастики с поставяне на карти в тези които са официално поддържани, че да тръгнат може би и на още 20 модела. За моя S9+ се говори, че ще бъде наличен в списъка, но така си остана в забвение. Затова пък гледам, че са обновили списъка с още модели на Хуауей. Явно китайците го раздават монополисти във всяко едно отношение - от рекламата, до кражбата на интелектуален труд!👍 На мен честно казано ми е все тая за волтето или разговорите през WiFi, защото войп услугите се предлагат от поне 15 години (може би и повече). Ядосвам се единствено, че пред очите ни се разиграва нещо грозно - дискриминиране на останалите марки, които продават също своите устройства през операторите, но тези така рекламирани услуги, ще се ползват от собствениците им през крив макарон.
Samsung GALAXY S22 Ultra

Maxthon
Мнения: 652
Регистриран: 23 юни 2006, 00:14

Re: VIVACOM започва да предлага VoWiFi услуга

Мнение от Maxthon » 07 мар 2019, 18:06

Ванката написа:
07 мар 2019, 17:56
Maxthon написа:
07 мар 2019, 17:39
Martin_ написа:Първо трябваше да увеличат списъка на поддържаните 5 Voice over LTE устройства, че в момента е абсурдно и тогава евентуално да мислят за Voice over WiFi
Всичките вече поддържани устройства на Хуавей за един ли го броиш? Да не говорим и за други модели и марки телефони също работещи със волте услугата им.

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk
Коректно работещи апарати с услугата volte са два на Самсунг и пет - шест на Хуауей. Всичко друго са гимнастики с поставяне на карти в тези които са официално поддържани, че да тръгнат може би и на още 20 модела. За моя S9+ се говори, че ще бъде наличен в списъка, но така си остана в забвение. Затова пък гледам, че са обновили списъка с още модели на Хуауей. Явно китайците го раздават монополисти във всяко едно отношение - от рекламата, до кражбата на интелектуален труд!👍 На мен честно казано ми е все тая за волтето или разговорите през WiFi, защото войп услугите се предлагат от поне 15 години (може би и повече). Ядосвам се единствено, че пред очите ни се разиграва нещо грозно - дискриминиране на останалите марки, които продават също своите устройства през операторите, но тези така рекламирани услуги, ще се ползват от собствениците им през крив макарон.
От както ми е активна услугата не съм забелязал някакви проблеми с нея като прекъсващи разговори или други. Така, че това с тестването на телефоните за да може да работят коректно с услугата е доста несериозен аргумент. Специално Виваком още при пускането и имат комуникация с доста производители на телефони и от повечето е имало потвърдено желание да се добавят настройки за оператора в телефоните им. Явно причината за липсата на други телефони официално поддържащи услугата е съвсем друга, чисто маркетингова.. Ако имаше все пак някакви проблеми с телефоните използващи волте по другия начин самия оператор реално има пълното право да им деактивира услугата.

Ванката
Мнения: 9571
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: VIVACOM започва да предлага VoWiFi услуга

Мнение от Ванката » 07 мар 2019, 18:18

Не става въпрос за това дали има или няма проблеми с ползването на услугата по другия начин. Става въпрос за това, че НЕ трябва да е по другия начин! Докато чета това съобщение при опит да ги активирам, за мен си е дискриминиране, след като списъка с китайците расте, а марки като Сони, ЛГ остават в коша!
8351FFB7-7760-4BE5-B39A-6A96032AC0A3.jpeg
Специално Виваком още при пускането и имат комуникация с доста производители на телефони и от повечето е имало потвърдено желание да се добавят настройки за оператора в телефоните им.
Настройките ги имам - услуга нямам!
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
Samsung GALAXY S22 Ultra

Потребителски аватар
Вито
Мнения: 5797
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Re: VIVACOM започва да предлага VoWiFi услуга

Мнение от Вито » 07 мар 2019, 21:23

Cv3T0m1R написа:
07 мар 2019, 16:30
То реално погледнато местата с липсващ или лош сигнал на мобилните оператори, са същите с липсваща или лоша интернет връзка. Бай Макаренко от Долно Уйно, в Родопите нито добър сигнал има, нито е чувал за Wi-Fi. Хората в градовете имат чудесен обхват, така че както спомена, реално от тази функция ще могат да съ възползват минимален брой хора в някакви подземни гаражи. Друг е въпросът колко време прекарва един човек в подземен гараж. 5 минути? Иначе метрото от години си има осигурен GSM сигнал. А ако съдим и по volte-то им, ще добавят по половин телефон на два месеца към новата услуга. Още по-смешно става.
Говорите, ама всеки от неговата си камбанария...
Мой приятел от както си смени апартамента с такъв на последния етаж в кооперация на Симеоновско шосе (около ловния парк) не може да проведе един нормален разговор с А1! В европейска столица сме уж с обхват 100 чертички. 1000 пъти звъня идваха замерваха всичко точно било и ядец, накрая пак се търсим по вайбърите. 70 карти иначе има при тея убитаци. Ей за такива случаи тази услуга ще е перфектна! Но какво да говорим като А1 няма още volte... Не знам и там за кви толкова гимнастики се пише, но аз имам volte от няколко месеца, активирано е и на всички около мен, независимо дали са с модели от списъка на Виваком.

Потребителски аватар
board
Мнения: 6803
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Re: VIVACOM започва да предлага VoWiFi услуга

Мнение от board » 07 мар 2019, 23:51

Ванката написа:
07 мар 2019, 17:56
За моя S9+ се говори, че ще бъде наличен в списъка, но така си остана в забвение.
Това е много странно, на S8-цата от доста време имам. Каква може да е причината ти да нямаш?

Иначе VoWiFi се надява по-скоро да не ми се налага да ползвам и да си имам хубав обхват, но е чудесно да имаш повече варианти. Любопитно ми е, ако WiFi-я е в чужбина, тогава какво е положението? Дали пък няма да можеш да звъниш като от домашна мрежа?

Потребителски аватар
Вито
Мнения: 5797
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Re: VIVACOM започва да предлага VoWiFi услуга

Мнение от Вито » 08 мар 2019, 00:09

Е ip като е в чужбина, няма ли да те засече...?

Отговори