Mobile Bulgaria става на 15 и отбелязва това с нов сайт и мобилна версия

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Mobile Bulgaria става на 15 и отбелязва това с нов сайт и мобилна версия

Мнение от Ванката » 24 дек 2018, 12:41

sladyrko написа:
24 дек 2018, 00:51
Аз не съм фен нито на сайта, нито на форума.

Сайта: Началото - първите две новини - огромни. За да видиш останалото, трябва яко скрол.

Следващия ред - горе-долу бива като размер. Една идея по-малки, щеше да изглежда доста по-добре.

Обявите - напълно излишни - отново прекалено огромни.

Най-четени, от форума - мястото им изобщо не би трябвало да е там-долу, още по-малко след ОГРОМНИТЕ обяви.

В дясната страна, щеше да е доста по-удачно.

Анкета - сериозно? Една анкета заема един тон място. Може да се премести горе при табовете след обяви - Анкети например.

Форума - това оранжево направо изгаря очите...

Хеадъра пак ОГРОМЕН.

Честно казано, без извинение - който е праавил дизайна и го е мислил, нека се пренасочи към друга сфера...

Цвят на текста във форума - пак оранжево - направо ти изгаря очите.

Този човек - фетиш към оранжево ли има?

Общо взето форума е МНОГО по-лош вариант на XDA форума...

И с тези огромни размери на всичко във сайта и форума е като за хора които имат проблем със зрението, за жалост това изгарящо оранжево и БЯЛО ще ги накара да са благодарни, че преди не са довиждали.

Това е моето мнение, лично мое - всеки си има лични предпочитания. Честно казано, сегашния дизайн ме кара да се откажа да влизам тук.

Предишния беше в пъти по-добър.

Форума беше място където да намериш всичко на една, две страници. Сега с тея категории - ми идва мазало.

Сайта не е мой, собственика си знае, като си го харесва, така да си го оставя. :)
Затова ли става дума? Този пост го беше пуснал по грешка два пъти. Постът ти е на втора страница в зависимост от това как си си направил подредбата. Направи ги в низходящ ред и ще виждаш най-новите постове на първа страница.
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung MicroSD 128GB EVO Plus UHS-I (U3)
Samsung Galaxy S9+ CORAL BLUE 64GB

sladyrko
Регистриран: 01 апр 2009, 18:02

Мнение от sladyrko » 24 дек 2018, 12:47

Ванката написа:
24 дек 2018, 12:41
Затова ли става дума? Този пост го беше пуснал по грешка два пъти. Постът ти е на втора страница в зависимост от това как си си направил подредбата. Направи ги в низходящ ред и ще виждаш най-новите постове на първа страница.
Така подредоно излиза, иначе не. Явно е някакъв бъг.
Мерси Ванка.
:)
Бъдете добри едни към други! Да обиждаш някого заради предпочитанията му е много ниско! Намасте!

Nikoss
Регистриран: 15 юли 2015, 17:05

Re: Mobile Bulgaria става ина 15 и отбелязва това с нов сайт и мобилна версия

Мнение от Nikoss » 24 дек 2018, 12:48

aladin написа:
24 дек 2018, 07:05
Предишният сайт и форум бяха с уникална и запомняща се визия. Сега са едни от многото.
Подкрепям. Изморяващ е новия дизайн. Ще се свикне както с всичко грозно около нас :D
Новите функционалности не трябва да водят до това...

Потребителски аватар
Ванката

Мнение от Ванката » 24 дек 2018, 13:08

sladyrko написа:
24 дек 2018, 12:47
Ванката написа:
24 дек 2018, 12:41
Така подредоно излиза, иначе не. Явно е някакъв бъг.
Мерси Ванка.
:)
Ако подредбата ти е във възходящ ред, ще виждаш първите постове на последната страница. В твоя случай, ще си видиш поста на трета страница вместо на втора (отзад напред). Форума е добре и такси съм сигурен, че още ще се къстъмизира. Има неща които ми липсват и ме дразни това натрапващо оранжево, дори ми се натоварват очите повече от необходимо, но като се въведе действаща опция за смяна на цветовете с по-разширена гама от червено и сребристо нещата ще се подобрят. Всяко ново нещо в началото е неудобно, но с повечето опции всеки може да си го персонализира така както на него му харесва.

Искам да използвам темата да чиститя Коледа на всички! Бъдете живи и здрави, обичайте повече отколко мразите и вярвам, че животът на всички ще се подобри значително! Извинявам се на всички, ако по някакъв начин съм обидил или наранил някого от вас, или пък съм бил несправедлив. Ще се постарая да бъда по-добър от тук нататък! Весели празници!!!

Blue Sky
Регистриран: 18 мар 2015, 21:47

Мнение от Blue Sky » 24 дек 2018, 13:12

И аз вдигам ръце от форума. Ужасна палитра от цветове. Резултатът е "Напънала се планината и родила мишка".

Ако наистина искате да ви има като сайт и след 5 години, пренапишете стария код с responsive design. Той бе минималистипен, но за сметка на това с всичко необходимо.

Успех!

sladyrko
Регистриран: 01 апр 2009, 18:02

Мнение от sladyrko » 24 дек 2018, 13:25

Ванката написа:
24 дек 2018, 13:08

Ако подредбата ти е във възходящ ред, ще виждаш първите постове на последната страница. В твоя случай, ще си видиш поста на трета страница вместо на втора (отзад напред). Форума е добре и такси съм сигурен, че още ще се къстъмизира. Има неща които ми липсват и ме дразни това натрапващо оранжево, дори ми се натоварват очите повече от необходимо, но като се въведе действаща опция за смяна на цветовете с по-разширена гама от червено и сребристо нещата ще се подобрят. Всяко ново нещо в началото е неудобно, но с повечето опции всеки може да си го персонализира така както на него му харесва.

Искам да използвам темата да чиститя Коледа на всички! Бъдете живи и здрави, обичайте повече отколко мразите и вярвам, че животът на всички ще се подобри значително! Извинявам се на всички, ако по някакъв начин съм обидил или наранил някого от вас, или пък съм бил несправедлив. Ще се постарая да бъда по-добър от тук нататък! Весели празници!!!
Да, аз смених темата на форума на Prosilver и сега е поносимо.

Едно е удобно - известия, когато някой те цитира.

Весели празници и от мен! :)
Бъдете добри едни към други! Да обиждаш някого заради предпочитанията му е много ниско! Намасте!

Потребителски аватар
Диян
Регистриран: 01 фев 2012, 16:44

Мнение от Диян » 24 дек 2018, 13:29

Когато натисна "Първо непрочетено мнение" не ме праща точно там а една страница назад!

Потребителски аватар
Ванката

Мнение от Ванката » 24 дек 2018, 13:34

sladyrko написа:
24 дек 2018, 13:25
Ванката написа:
24 дек 2018, 13:08

Да, аз смених темата на форума на Prosilver и сега е поносимо.

Едно е удобно - известия, когато някой те цитира.

Весели празници и от мен! :)
Да, и аз го смених, но ми се щеше да има и в зелени тонове да не си натоварвам очите. Сега с prosilver варианта заприлича много на windowsphone форума, който между другото се продава. :D
46A64C5B-B64A-4CBE-85E3-84409B16B76F.jpeg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

tokamak
Регистриран: 17 фев 2010, 17:32

Мнение от tokamak » 24 дек 2018, 13:37

Отлично свършена работа!
Удачен избор с phpBB, ползвам и други форуми, изградени на тази платформа и веднага се ориентирах и тук. Мобилната версия е удобна, приятен дизайн отново. Работи без проблеми и Tapatalk. Определено по-често ще посещавам форума, когато съм в движение.
Благодарности и поздравления за mishobehar!

mishobehar
Регистриран: 30 апр 2007, 15:06

Мнение от mishobehar » 24 дек 2018, 13:45

Blue Sky написа:
24 дек 2018, 13:12
И аз вдигам ръце от форума. Ужасна палитра от цветове. Резултатът е "Напънала се планината и родила мишка".

Ако наистина искате да ви има като сайт и след 5 години, пренапишете стария код с responsive design. Той бе минималистипен, но за сметка на това с всичко необходимо.

Успех!
Винаги ще има доволни и недоволни. Нямаше как да "пренапишеме стария код', защото някои неща (форума например) бяха с архитектура от 2005 година. Представете си от тогава колко неща в интернета са се променили? Трябваше да направим мобилна версия и форума на готова платформа, за да се ползва през мобилно приложение и още куп други екстри които предлага phbpb..

За дизайна има някои неща за доизпипване, но за това стартирахме сега по празниците като има по-малко трафик, за да можем да тестваме възможните странични реакции на малко по-малко потребители :)

Весели празници на всички!

Отговори