Ето какво ще предлага и колко ще струва сгъваемият смартфон на Samsung

BANANA_18
Регистриран: 01 юли 2004, 01:51

Ето какво ще предлага и колко ще струва сгъваемият смартфон на Samsung

Мнение от BANANA_18 » 18 дек 2018, 22:07

Интересни проценти печалба

Tadj
Регистриран: 10 дек 2013, 01:25

Re: Ето какво ще предлага и колко ще струва сгъваемият смартфон на Samsung

Мнение от Tadj » 19 дек 2018, 03:01

Забележката ти ме заинтригува. Ти какво мислиш за тях?

Аз виждам, че това, което излиза като цена на крайния клиент е почти 2,5-3 пъти по-голяма от цената на "вложените компоненти" в смартфона.

Leo Kolev
Регистриран: 09 авг 2010, 02:42

Мнение от Leo Kolev » 19 дек 2018, 03:39

Много ми харесваше да си взимам най-новите и скъпи модели като излязат на пазара, но с тази цена доста се прекалява и лично мен,това много ме отблъсква. Направо да си ги направят по 5 хиляди бюджетните модели и да се приключва вече..
Samsung Galaxy S9 Plus
Apple iPhone 8 Plus

board
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Re: Re: Ето какво ще предлага и колко ще струва сгъваемият смартфон на Samsung

Мнение от board » 19 дек 2018, 08:44

Това е все едно да коментираме защо 300гр пържени картофи в заведение са 3лв., като килограм картофи са 1лв.

А иначе честно да ти кажа не съм много сигурен, че бих си взел този телефон дори и да беше на цената на другите. По-скоро е нишово решение за тесен кръг потребители и е разбираемо да е скъпо.

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42

Re: Re: Re: Ето какво ще предлага и колко ще струва сгъваемият смартфон на Samsung

Мнение от radko89 » 19 дек 2018, 10:25

Да не говорим и за лудите пари, които се влагат, когато разработваш нов продукт, който не е правен досега.. Няма как да не излизат от крайния потребител - все пак така работи пазарът.

board

Re: Re: Re: Re: Ето какво ще предлага и колко ще струва сгъваемият смартфон на Samsung

Мнение от board » 19 дек 2018, 10:43

Като знам от колко години се говори, че работят по подобен телефон, само си представям колко ли различни дизайна са пробвали, с колко проблема са се сбъскали... и едва ли продажбите на този телефон, дори на подобна цена, могат да им покрият разходите за разработка до сега.

muamamu1
Регистриран: 29 сеп 2013, 20:04

Re: Re: Re: Re: Re: Ето какво ще предлага и колко ще струва сгъваемият смартфон на Samsung

Мнение от muamamu1 » 19 дек 2018, 10:51

Ами да, милите компании за производство на телефони останах без пари. Аз предлагам за Коледа да направим някакво събитие, на което да събираме дарения за тях. :D

board

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ето какво ще предлага и колко ще струва сгъваемият смартфон на Samsung

Мнение от board » 19 дек 2018, 11:05

Абе да ти кажа не винаги е толкова доходен този бизнес, като гледам последните години финансовите резултати на мобилните подразделения на Сони, LG, HTC... уж все топ производители до скоро.

muamamu1
Регистриран: 29 сеп 2013, 20:04

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Ето какво ще предлага и колко ще струва сгъваемият смартфон на Samsung

Мнение от muamamu1 » 19 дек 2018, 11:13

О, не приемай мнението ми толкова на сериозно. Разбира се, че се шегувам. Пък и не може всеки да е на (висока) печалба постоянно. Така работи пазарът.

А и все пак силно ме съмнява произовдителите да седят и да си мислят: "Колеги, вижте сега, трябва да представим хубав и евтин модел, защото по света е пълно с хора, които трябва да работят по няколко месеца, за да спестя нужните средства, за да си позволят нов модел от флагманската ни серия, който не се различва особено от стария, но все пак ще струва пак толкова/повечко". Така че едва ли ни е на нас работа да оправдаваме бруталната. Пък и честно казано не мисля, че идеята зад тази цена е да се избият разходите. Просто всяко от всяко ново нещо винаги се цеди максимума. Нали уж се говореше, че няма да се произвеждат много бройки? Това е допълнителен фактор, който вдига изкуствено цената. А те парите ще си ги избият. Дали ще ги избият със следващия модел, дали ще ги избият от екраните, които ще продават на другите производители, когато се наложи модата на такъв тип телефони - това няма значение. Но ще си ги избият лесно. Ако не бяха сигурни в това, щяха ли изобщо да разработват идеята?

delov
Регистриран: 15 мар 2011, 13:58

Мнение от delov » 19 дек 2018, 11:52

И догодина когато Beijing BOE Display Technology Co., Ltd. гепят технологията, в Алито ще бъка от elephon-и, umidigi и всякакви други марки по 250$ със сгъваеми дисплеи:D

Отговори