iPhone XS поддържа по-високи LTE скорости от iPhone XR

pretorianec
Мнения: 921
Регистриран: 06 юли 2007, 16:11

Re: Re: Re: Re: iPhone XS поддържа по-високи LTE скорости от iPhone XR

Мнение от pretorianec » 09 ное 2018, 15:00

Питаш ли ме какво ми е....Мъка! Прав е Росен после....
Apple iPhone 14 Pro Max (128GB) Space Black
Apple Watch Nike SE 2 44mm Cellular
Apple AirPods Pro 2

kipe
Мнения: 935
Регистриран: 13 окт 2007, 20:59

Re: Re: Re: Re: iPhone XS поддържа по-високи LTE скорости от iPhone XRw

Мнение от kipe » 09 ное 2018, 15:11

Проблемът на XR е не скоростта, а това че губи обхват в места с недобро покритие, в сравнение с други флагмани. Има навина в сайта по въпроса, а и в ревюта се спомена.

pretorianec
Мнения: 921
Регистриран: 06 юли 2007, 16:11

Re: Re: Re: Re: Re: iPhone XS поддържа по-високи LTE скорости от iPhone XRw

Мнение от pretorianec » 09 ное 2018, 15:32

В сравнение с кои други флагмани? Както вече казах имам XR и XS max,пътувам всеки ден и минавам през места където обхвата е колеблив,като дори на едно място има “бяло петно” където за 30сек докато премина изобщо няма и мрежа. Наблюденията са ми че там където си е зле обхвата и преди да използвам XR,и сега с него,обхвата си е пак зле.
Не виждам никаква разлика при това а карта и на Теленор,и на Виваком. А минавам по-тези пътища вече седем години всеки ден с изключение на събота и неделя.
Много е забавно как гледате едно ревю и си вадите генерално мнение за цял един модел на база на това че някои бройки имат даден проблем,да не говорим че оттогава минаха и два ъпдейта. Същите глупости четох и за резолюцията,че била толкова зле и едва ли не пикселите ги броиш по-екрана!
Казвам ви го като ползвател(дори в момента пиша от него)нямам никакви проблеми с обхвата на телефона,и със сигурност не броя пиксели! Да! Признавам че като го сложа до XS max,дисплея на Max е по-добър,но не мисля че това е новина!
Да не говорим за цената и на Max....
Apple iPhone 14 Pro Max (128GB) Space Black
Apple Watch Nike SE 2 44mm Cellular
Apple AirPods Pro 2

tzincbg
Мнения: 6196
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Re: Re: Re: Re: Re: iPhone XS поддържа по-високи LTE скорости от iPhone XRw

Мнение от tzincbg » 09 ное 2018, 16:08

Трябва да направи някой тестове на живо в тунелите.


pretorianec
Мнения: 921
Регистриран: 06 юли 2007, 16:11

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: iPhone XS поддържа по-високи LTE скорости от iPhone XRw

Мнение от pretorianec » 09 ное 2018, 16:20

Ами ОК. Виждам някаква диаграма която показва даден проблем и това е. Дали обаче това важи за абсолютно всички модели XR-аз много дълбоко се съмнявам! Напълно нормално е когато говорим за производство на милиони бройки от даден продукт,да има бройки които имат някакъв хардуерен проблем който им създава проблеми с обхвата! Ако е софтуер,съм сигурен че ще го отстранят в някои Пт следващите си ъпдейти,въпреки че не съм чел никъде има генерално такъв проблем.
Apple iPhone 14 Pro Max (128GB) Space Black
Apple Watch Nike SE 2 44mm Cellular
Apple AirPods Pro 2

Потребителски аватар
npet
Мнения: 1409
Регистриран: 07 фев 2014, 12:05
Контакти:

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: iPhone XS поддържа по-високи LTE скорости от iPhone XRw

Мнение от npet » 09 ное 2018, 17:04

-
Последна промяна от npet на 21 юли 2020, 10:37, променено общо 1 път.
-

Потребителски аватар
PoceH_BS
Мнения: 3405
Регистриран: 02 сеп 2014, 08:05

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: iPhone XS поддържа по-високи LTE скорости от iPhone XRw

Мнение от PoceH_BS » 09 ное 2018, 18:00

И при трите модела модема е един и същ. При XR-а са дялкали с теслата от всякъде от където може. Навремето в бижутата имаше флаш памети с различни скорости при различните обеми и за феновете пак нямаше проблем. Както вече казах, това са маловажни технически подробности, феновете са над тези неща.
Coolpad Cool1 dual / Custom ROM.

ivobel721
Мнения: 1177
Регистриран: 05 юни 2018, 17:37
Местоположение: София/Варна

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: iPhone XS поддържа по-високи LTE скорости от iPhone XRw

Мнение от ivobel721 » 09 ное 2018, 18:03

Много добро е между -50 и -90, добро е между -90 и -108, лошо е под това, но под -120 е неизползваемо ппц. Скалата е логаритъм, умножен по 10, така че между -80 и -110 има 1000 пъти разлика в силата на сигнала.

https://en.m.wikipedia.org/wiki/DBm

Много важно е също да има добър SINR, като над 5 dBm е приемливо, над 20 dBm е много добро. Аз лично видях веднъж най-много 36 dBm.

Отговори