Продажбите на смартфони със спад в ЕМЕА, но популярността на широкоекранните модели расте

MEnergy
Регистриран: 20 май 2010, 23:00

Продажбите на смартфони със спад в ЕМЕА, но популярността на широкоекранните модели расте

Мнение от MEnergy » 28 авг 2018, 19:40

[Quote]Според IDC Xiaomi има голям принос за понижаването на цените и компанията е успяла да продаде 6 пъти повече телефони в ЕС за тримесечието спрямо миналата година.[/Quote]

Хаха, основната причина е, че потребителите все повече си правят сметката какво получават за парите си и какво им дава във всекидневния живот на единица инвестиция. Един среден чипсет с посредствена за 2018 камера са в пъти над това само няколко години назад, а качеството в много случаи надвишава това на флагманите от предишни поколения. Само за една марка да искаш премиум от 30 до 45% в супер конкурентен пазар, където всеки подлива вода на всеки, е мислене от типа на Sony в началото на 90-те, а добре видяхме докъде ги отведе.

Ако корейците, компанията от Купертино, че даже и Huawei, си мислят, че ще са по-различни даже и в краткосрочен план, да си помислят отново, да не стане твърде късно прекалено бързо...

propov
Регистриран: 13 яну 2007, 17:35

Re: Продажбите на смартфони със спад в ЕМЕА, но популярността на широкоекранните модели расте

Мнение от propov » 29 авг 2018, 00:02

Е аз честно, нищо не разбрах от тази статия.Конкретно за широкоекранните телефони. За мен по широк означава увеличение в хоризонтална равнина. А всъщност тенденцията е да стават тесни и високи. Нарастват във вертикална посока. И как ще е по лесно за конструиране това изтъняване пък издължаване, не ми е ясно. Или пък модата на пръчките бързо отминава и се връщат плочките?

Отговори