Коя марка за лаптопи предпочитате?

nomercy
Регистриран: 12 юни 2008, 18:08

Re: Коя марка за лаптопи предпочитате?

Мнение от nomercy » 27 авг 2018, 12:40

Lenovo но Y серията , стават и за работа и за игри.

zazabg
Регистриран: 02 юни 2010, 02:40

Re: Re: Коя марка за лаптопи предпочитате?

Мнение от zazabg » 27 авг 2018, 14:02

Асусвече съм с трети. Първият беше 14“ втория 16" за по 1000 долара. На първия му се скапаха пантите - дефект на модела и стана стационарен. Втория ме изкара 9 години. Сега Аси взех нов геймърски с очакван живот пак толкова.

terry1
Регистриран: 24 сеп 2007, 17:01

Мнение от terry1 » 27 авг 2018, 14:40

Имам Тошиба която още служи вярно, от Леново Y серията съм крайно недоволен, а най-доволен съм от Acer Predator 17" с който съм и до днес и пак бих си взел такъв.

bloodknight2012
Регистриран: 16 май 2018, 17:28

Мнение от bloodknight2012 » 27 авг 2018, 14:53

Изключително много зависи какви са потребностите на човек.

Ако ще се играят игри, то персоналния компютър е почти задължителен. Би могло да се мисли за лаптоп само ако това ще бъде единствения компютър, а трябва човек често да работи в движение, ако човек често сменя местопребиваването си или ако просто няма фичиеското пространство вкъщи, където да си пласира персоналния компютър. Тогава най-добрите опции са Alienware серията на DELL и Asus, като първото, макар и по-качествено, е силно непрепоръчително, тъй като за подобна цена човек ще може да си сглоби поне 5 идентични персонални компютъра. Asus-ите не са лоши, но трябва да е задължително лаптоп от геймърска серия и съответно не по-малко от 2400-2500 лева (абсолютен минимум). Всичко, което не се маркетира за игри или е под този ценови диапазон няма охлаждането да смогне на 90% от игрите, дори хардуера сам по себе си да е способен.

Ако няма да се играят игри и не е нужна кой знае каква графична производителност за работа, или пък ако просто някой се нуждае от втори компютър, MacBook Pro 13" е перфектният избор. Лаптопа е адски портативен, абсолютно самодостатъчен и няма нужда от монитори, клавиатури и мишки (вградените са повече от приятни и удобни), батерията държи по над 6 часа дори при интензивна работа на пълна яркост на екрана, а опреционната система е толкова оптимизирана, че лаптопи с Windows и идентичен хардуер са осезаемо по-бавни.

Ако лаптопът ще е единственият и основен компютър, трябва да има мобилност, и игри няма да се играят, но ще бъде нужна по-голяма графична мощност, то MacBook Pro 15", който има вградена видео карта, е най-доброто решение. Тъй като цената му обаче не би била за всеки, второто най-добро решение е да се вземе DELL, или ако на човек не му пука много за геймърската визия и пластмасовото шаси - ASUS.

myzrael
Регистриран: 15 юли 2006, 09:00

Мнение от myzrael » 27 авг 2018, 17:47

Acer 6 години и половина и е жив още за сега-веднъж му смених вентилатора преди 3 години някъде и това беше с ремонтите. През година-две почистване и смяна на пастата. Всеки ден яко играене и това е. Да не дърпам дявола за опашката ама корава гад излезна за 1000лв. когато го взех

chasovnik
Регистриран: 07 юни 2017, 20:20

Мнение от chasovnik » 27 авг 2018, 18:03

HP Pavilion DV9730us х2 HDD с подобрения: SSD,CPU и още малко екстри;
HP Pavilion 17,
Lenovo х2 броя и един Asus Transformers, всички купувани от щатите.
Имах служебен DELL Latitude 17" - тръгна след преинсталация и премахване на администраторски превилегии.
Наблягам на НР в интерес на истината!
Както е писано в по-горните постове - зависи за какво ще се ползва
Поздрави!!!

buttman
Регистриран: 29 дек 2005, 13:02

Re: Re: Коя марка за лаптопи предпочитате?

Мнение от buttman » 27 авг 2018, 19:55

[Quote]но Fujitsu-Siemens също имат не лоши модели.[/Quote]
Не че се заяждам, но предлагаш над 10-годишен лаптоп.
1400-1500 е цена, на която може да се купи много добър офис лаптоп с Core i5-i7, SSD , 8-16GB RAM, алуминиев корпус,W10, дискретна видео карта... И ти наричаш това нисък клас?
Аз лично не препоръчвам HP.

Gilespi
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29

Re: Re: Re: Коя марка за лаптопи предпочитате?

Мнение от Gilespi » 27 авг 2018, 20:10

Само Мак нищо друго

Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Re: Re: Коя марка за лаптопи предпочитате?

Мнение от Ванката » 27 авг 2018, 20:37

Как мислиш, този дали е добре, и дали си заслужава парите? https://www.pcstore.bg/bg/laptop-hp-omen-15-2md15ea.html
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung MicroSD 128GB EVO Plus UHS-I (U3)
Samsung Galaxy S9+ CORAL BLUE 64GB
GARMIN vivoactive 3

11125555
Регистриран: 19 ное 2018, 22:29

Мнение от 11125555 » 27 авг 2018, 21:21

Отговорих в темата за смартфоните с едно мое наскорошно наблюдение, малко ще се повторя и тук, но смятам, че може да е от помощ на някого. Електроника, в частност черна техника, която да е бюджетна и качествена, на пазара не е излизала от поне едно пет години. Ако има нещо ново, то е поредната китайскта пръчка, с 20% себестойност от цялата сума, в която най-много да са сменили името на модела и външния вид - напредването в хардуера е почти нулево. Понеже темата е за лаптопи, визирам конкретно тях - някой да е виждал нов лаптоп от верига магазини, който наистина да си струва парите или да превъзхожда с нещо невероятно всички останали десетки еднакво изглеждащи сандъци. Бизнес клас устройства, насочени към чуждестранния пазар, произведени дори преди 4 и 5 години, закупени и втора употреба, се представят много по-добре от нов, лачен сандък от магазина с миксерите и печките. Забележете истински качествените устройства, които преди въпросните 4-5 години имаха по-добри параметри, от тези, които днес се наричат "иновативни", в тях е вложен ресурс за десетки месеци работа, а не докато им изтече гаранцията. Точно сред тези качествени устройства, не съм видял един с дисплей, който да има ШИМ, а пет години по-късно "масовите" производители, започнаха да се хвалят, че предлагат дисплеи без ШИМ, което в нормални пазарни условия, не би трябвало да се третира като някакво великолепно преимущество, а като нормален параметър, който всички очакват да го има. Все едно в наши дни да давате квартира и да претендирате колко е невероятна, защото има баня и тоалетна например... Виждали ли сте, как се охлажда съвременния куфар-саксия, така де... лаптоп? Най-много да има един слаб вентилатор на процесора или видеокартата, който на незапознатия потребител изглежда като минятюрен климатик с топлината, която излъчва, но това е в най-добрия случай. Масовите са по една алуминиева пластина за 10 цента, която да охлади цялото дъно.

[B]Ванка[/B], моето мнение за лаптопа от твоя линк:
Три пъти се пулих в екрана дали нещо не ми се привижда цената... Две хиляди за 8GB RAM, 120GB SSD, който е TLC (не знам дали си запознат с разликите, но MLC бяха първите масови SSD, които бяха и най-скъпи, но имат наистина до десет пъти по-висока скорост от HDD, поради жаждата за свежи пачки на корпорациите обаче, пуснаха хибридната версия TLC, която работи с чипове досущ като тези в USB флаш паметите, експлоатационния период рядко превишава гаранцията, а скоростите са сравними с тези на HDD на две години), и i5 процесор, който се дъни на малко по-сериозно натоварване? Тази машина не струва е 50% от обявената стойност, а освен това върви и с инсталиран Windows 10 (не агитирам никого към пиратство), но да платиш едни 300 лева от цената на лаптопа само за софтуера, при положение, че има OEM версии, които струват едва 30-50 лева от цената на машината, и отново са си съвсем толкова легални, колкото и другите, си е направо мазохизъм. Да не споменаваме какъв настолен компютър можеш да сглобиш за 2000, но питането ти естествено е за лаптоп. Единственото качествено в тази машина е външния вид, осветлението и цветовете, дизайна също ми се вижда посредствен, такива оръфани шарении бяха модерни преди 2-3 години, вече се изпусна въздуха им под налягане... Всеки сам определя цената на труда си, а респективно и за какво ще го размени, това е личното ми мнение, като зад него стоят над 5 години опит в работа с най-разнообразни електронни устройства, макар че това не е основната ми дейност.

Отговори