Xiaomi потвърди премиерата на Mi A2 на 24 юли в Мадрид

MapTo_D
Регистриран: 05 юни 2006, 13:21

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Xiaomi потвърди премиерата на Mi A2 на 24 юли в Мадрид

Мнение от MapTo_D » 15 юли 2018, 10:11

Милене, освен, че в андроид форума се излагаш го правиш и тук ли? Как точно мислиш, че Mi8 ще бие флагманите на другите марки по снимки, или дори не да ги бие, а да снима като тях!? Доста си заблуден, това Xiaomi ти е промило мозъка. Взел си някакво нот 5 и мисли, че е хванал господ за шлифера. Не ставай смешен.
Аз, че съм с Mi6 и не смея да гъкна за камерата, защото съм я сравнявал и виждам за какво става въпрос.
След рут и слагане на gcam нещата се подобряват, но на който не му се занимава!?
Все пак не случайно струват 700-800 лв, а останалите 1000+, освен марката няма как да няма и други разлики.

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Xiaomi потвърди премиерата на Mi A2 на 24 юли в Мадрид

Мнение от tzincbg » 15 юли 2018, 10:22

То това с КАМЕРАТА е ЕДИНСТВЕНОТО слабо звено на Xiaomi. Но и този въпрос ще бъде решен :
https://gadgets.ndtv.com/mobiles/news/xiaomi-new-camera-division-internal-email-ceo-lei-jun-1851972

MapTo_D

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Xiaomi потвърди премиерата на Mi A2 на 24 юли в Мадрид

Мнение от MapTo_D » 15 юли 2018, 10:40

Ще поживеем и ще видим. Те имат не лоши сензори, за това пък софта е супер зле, два телефона с еднакви сензори снимат съвсем различно /Mix2s vs Mi8/, да оправят първо ъпдейтите, да намалят недоразуменията в тях и хората да не се чудят как да се върнат на старата версия, пък след това да оправят и камерите. Но като пускат телефон на 3 седмици не знам как точно ще се случат нещата.

Мilen
Регистриран: 29 окт 2014, 14:46

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Xiaomi потвърди премиерата на Mi A2 на 24 юли в Мадрид

Мнение от Мilen » 15 юли 2018, 16:05

Според мен ти се излагаш, като споменаваш Ми 6, който е неактуален модел и въобще не снима добре. Говорим за моделите от тази година- MIX 2s и MI 8, които снимат на нивото на останалите флагмани. За справка- оценката на DXO Mark за MI 8, втория най-добър резултат от всички флагмани: https://www.dxomark.com/xiaomi-mi-8-camera-review-challenging-best/

Следете и коментарите в раздела за MI 8 в GSM Arena. Вече поне 5 човека, реални ползватели хвалят камерата и казват, че снима на нивото на другите флагмани.

Мненията на чужденците са реални, те не избиват балкански комплекси, нито си слагат телефона на масата в кафето, да се доказват колко са велики. Тези мнения имат много по-голяма стойност от който и да е бг форум и хейтърите в него!

MapTo_D

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Xiaomi потвърди премиерата на Mi A2 на 24 юли в Мадрид

Мнение от MapTo_D » 15 юли 2018, 16:20

Аха, ти си страшно заблудено парче.
Викаш, че т.нар. им флагман за миналата година не е актуален!? Че то значи iPhone X, 8 и 8+ също не са актуални? Ама, че и 3те снимат в пъти по-добре от както ти казваш актуалния Mi8?

То бива бива, ама друг заблуден като теб едва ли има. Продължавай да си вярваш на класации, аз предпочитам лично да сравнявам и да знам кое какво може.

Снимай си там с актуалната средняшка тояга и не му мисли. (no) (no) (no)

Боби13
Регистриран: 02 яну 2007, 21:59

Мнение от Боби13 » 15 юли 2018, 16:31

Аз видях 5,а не 2 място :)

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Мнение от tzincbg » 15 юли 2018, 16:45

На потребителите на Xiaomi за класации не ни пука.
Важното е да снима добре ситен текст, на тъмно, да има детайли, да не е бавно и да не изпуснем мига. В това отношение за същата цена другите известни марки снимат по-добре.

Tadj
Регистриран: 10 дек 2013, 01:25

Мнение от Tadj » 15 юли 2018, 16:47

Аз съм с Редми 4 Про и стоковата камера е супер зле.
Кaто рутнах и сложих Gcam - нещата станаха повече от прилични!

Но не знаех, че е така и за Mi6!?
С коя форма на Миуи си?

MapTo_D

Мнение от MapTo_D » 15 юли 2018, 16:51

С miui 10 съм, eu.rom. Но мисля връщане на 9, че усещам греене, повече отколкото е нужно и е било преди ъпдейта.

П.П. Не казвам, че снима ужасно зле. Напротив, на добра светлина се справя повече от прилично. Но изостава от другите флагмани. Пак казвам, получаваш това, за което плащаш, приличен сензор, за който явно софта не е добре написан и има къде да се подобрява.

Мilen
Регистриран: 29 окт 2014, 14:46

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Xiaomi потвърди премиерата на Mi A2 на 24 юли в Мадрид

Мнение от Мilen » 15 юли 2018, 17:22

5-ти, ако гледаш цялостния осреднен резултат. Резултата само от снимки- 105, му отрежда второ място. Но дори и 5-то място да е: очевидно е за всеки, освен за отявлените хейтъри, че камерите на актуалните модели на Xiaomi са на нивото на всички останали флагмани!

Отговори