Сгъваемото устройство Surface може и да не достигне до пазара

Потребителски аватар
PoceH_BS
Регистриран: 02 сеп 2014, 08:05

Re: Сгъваемото устройство Surface може и да не достигне до пазара

Мнение от PoceH_BS » 08 юли 2018, 20:39

Хайде верните фенове, вие сте - https://www.change.org/p/all-the-people-who-would-buy-the-phone-show-microsoft-the-demand-for-the-surface-phone-or-andromeda
Coolpad Cool1 dual / Custom ROM.

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Re: Сгъваемото устройство Surface може и да не достигне до пазара

Мнение от tzincbg » 08 юли 2018, 20:49

В интерес на истината, Microsoft винаги са правили много надеждни и бързи МОБИЛНИ операционни системи, но никога не са били достатъчно оценявани. Хората си мислят, че има проблеми и вируси като на компютъра, а то няма нищо общо.

StefiMo
Регистриран: 09 сеп 2012, 11:58

Re: Сгъваемото устройство Surface може и да не достигне до пазара

Мнение от StefiMo » 08 юли 2018, 21:44

Вече едва ли остана някоя фирма, която не разбра, че най-скъпото нещо в днешно, а и в бъдещо, време е информацията. Пряко следствие от това са облачните услуги. И за това всички, без изключение се хвърлиха на там. Абонаментна такса, на някакъв период. Тече постоянно и сигурно. Индиецът преди да стъпи на кормилото на Microsoft, беше шефа на облачните им услуги и беше много наясно с това. Още когато беше бума в производството на телефони с тяхната ОС (по спомен), печалбата беше 3%. Останалите 97% бяха от Андроид. И това бяха само лицензиите. Сега добавиха различните техни услуги в Android/iOS и печалбата скочи. И махнаха тези 3%. И аз да бях шефа на тази фирма, и аз бих направил същото. От устройства не се печели, но има средства/разходи за развой. Постоянно се вижда нагледно това. Гугъл сменя цветовете, добавя библиотеки за нов хардуер, маха поддръжката на стари устройства и имате нова версия – минимални разходи, максимален резултат. При Apple е друго. Там, ако те не произвеждат хардуера, няма къде да си пласират услугите.
За това последните години нищо ново на тема хардуер. Променят се само услугите.
Още когато се говореше, че ще спират мобилната ос, написах, че никой няма да поддържа ОС за 2-3 милиона устройства. Приблизително погледнато, на година се продават по около 100 милиона телефона от водещите фирми. И то при практически никакви нови разработки на тема хардуер. Ако тази петиция стигне поне 100 милиона подписа, може и някой да се замисли. Но това е нереално. И има голяма разлика, дали ще се поддържа ОС, защото ще се продадат на година 100 милиона, или ще се измисли нова ОС, и тепърва ще се продават някога тази бройка устройства. Въобще умряла работа. Всичко в днешно време се мисли със срок на връщане на инвестицията след няколко месеца. И толкова месеца се разработва..
Кофти, но става дума за пари, много пари. Нищо лично, само бизнес..
==
А най ми се гади от страници, в които има някаква информация, актуална към някакъв момент, и никъде не се вижда дата на публикуване на тази информация. В случая, кога е стартирана тази петиция …

Потребителски аватар
PoceH_BS

Re: Re: Сгъваемото устройство Surface може и да не достигне до пазара

Мнение от PoceH_BS » 08 юли 2018, 22:28

Петицията е стартирана на 06.07.2018 г.
За повече инфо - https://mspoweruser.com/andromeda-and-surface-phone-declared-dead-once-again/

Потребителски аватар
n1
Регистриран: 31 юли 2006, 10:51

Re: Re: Re: Сгъваемото устройство Surface може и да не достигне до пазара

Мнение от n1 » 08 юли 2018, 23:10

В интерес на истината W10M все още работи и е жив за разлика от Стивето Джобсов, единствения проблем са мобилните приложения, голяма част от които, за мен са пълна боза, а и за много болните - игри, аз бях много вътре в throne wars, но те я спряха за всички платформи (no). Като приключи приказката ще мина на зеленото, дето е на картата ти, с нежелание щото от тази иконоиада ми се повръща, ама нейсе :P
Nokia 7 Plus DS
MS Lumia 950 DS

Потребителски аватар
PoceH_BS

Re: Re: Re: Re: Сгъваемото устройство Surface може и да не достигне до пазара

Мнение от PoceH_BS » 09 юли 2018, 00:27

[Quote]Като приключи приказката ще мина на зеленото, дето е на картата ти, с нежелание щото от тази иконоиада ми се повръща, ама нейсе[/Quote]

Всеки си решава сам за себе си какво ще използва или не използва, не агитирам никого да споделя моя избор. На мен ми е комфортно да използвам Андроид, защото използвам Линукс от далечната 1997-ма година.

п.п. Debian 1.3 Bo, но това надали ще говори нещо на някого от този форум.

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Re: Re: Re: Re: Сгъваемото устройство Surface може и да не достигне до пазара

Мнение от tzincbg » 09 юли 2018, 03:18

На мен ми говори, но аз се включих в купона с Debian 6, ползвах базирания на него български проект Тиликс, а после УСУ - Учи свободен с убунту. Пичът даже имаше софтуер, с който клипчетата на китайските mp4 плеъри изглеждаха нормално... :)

Отговори