Кошмарна седмица за акционерите на Facebook

Потребителски аватар
centur
Регистриран: 10 авг 2005, 22:39

Re: Re: Кошмарна седмица за акционерите на Facebook

Мнение от centur » 25 мар 2018, 16:20

[Quote]tweeg:
Време е да се връщаме към 3310 че иначе ...[/Quote]

Ако си мислиш, че това с нещо ще ти помогне - само се залъгваш! Могат да следят местоположението ти спрямо клетките на оператора, разговорите от-до и съобщенията. Отделно ти имат имена, ЕГН и т.н., което е пределно лесно да свържеш даден номер с конкретен човек, ако си набелязан за следене.
Единственото спасение е - в пещерата, колкото и смешно да звучи е самата истина.

Преди време, когато бях с Android телефон ползвах custom ROM, с който можех да видя системни процеси кое колко ток е хабило и за какво. Та попаднах на местоположението, което се е включвало/изключвало над 4500 пъти на ден при изключен GPS (беше на Power Saving/Пестене на енергия), след което забраних на този процес всякакъв достъп до GPS и батерията почна да кара повече, а преди това се "топеше" без особено ползване.

MEnergy
Регистриран: 20 май 2010, 23:00

Re: Re: Re: Кошмарна седмица за акционерите на Facebook

Мнение от MEnergy » 25 мар 2018, 16:21

algor, имах предвид само Facebook, Twitter и производните приложения, YouTube, Instagram, LinkedIn и други подобни, имащи достъп до абсолютно всичко на телефона. Много ясно, че няма да се връщаме на Нокиа 3200, просто трябва да знаем в какъв свят живеем онлайн, защото рекламодателите и даркнет терористите са най-малкия ни проблем. Проблемът са службите, които стоят зад тях. Не е ли странно как най-големите частни корпорации притежават всички социални мрежи и приложения за комуникация глобално? Примерно защо му беше на Майкрософт skype? За пари от реклами? За какво купиха LinkedIn? За какво им е на Facebook безплатната WhatsApp? Или на Google - Chrome или Google Translate, или Google Maps? Все едни, ей такива странни програми, всичките свързани я с изпращане на лични снимки, къде работиш, с кой си свързан, разговори, локация и навигация, преводи на лични неща. Ами Apple и Android Pay? Не им стигна всичко друго, ами взеха и детайлите на банковите сметки и с реално наблюдение къде плащаш всяка минута.

npet, приложението за контрола на разрешенията по-долу е App Ops (не Aps Ops, печатна грешка). Работи през adb или руут. Адблокъра е задължителен, както и използването на юзер агенти, ограничаване на идентифицируемите шрифтове (разкриващи всеки браузър) и резолюцията на екрана, always-https добавки, добавки като Disconnect, Better Privacy, Dolus и др. И най-вече - изключена локация, защото по подразбиране всеки браузър е с включена такава. Аз лично съм деактивирал гугълския Chrome и използвам System WebView на андроид телефоните, която контролира целия онлайн достъп. Ако Кром работи, обаче, Кром настройките контролират този достъп за останалите приложения. System WebView е системно приложение от Андроид 5 или 6 и е отделна програма, която редовно се ъпдейтва в маркета.

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Re: Re: Re: Кошмарна седмица за акционерите на Facebook

Мнение от Вито » 25 мар 2018, 17:59

[Quote]Вито как се случва свалянето на архива на съобщения от Facebook ???[/Quote]
Аз вече си изтрих профила. :D
Иначе тук може да видиш как се сваля архива
https://www.facebook.com/help/131112897028467
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
LG G4 Black, Red & Brown Leather
NOKIA 808 PureView Black

Потребителски аватар
n1
Регистриран: 31 юли 2006, 10:51

Re: Кошмарна седмица за акционерите на Facebook

Мнение от n1 » 25 мар 2018, 20:14

И сега какво, да седна да ги съжалявам ли, да рева или да инициирам събиране на помощи? :P
Nokia 7 Plus DS
MS Lumia 950 DS

kleiamandes
Регистриран: 13 апр 2017, 14:37

Re: Re: Re: Re: Кошмарна седмица за акционерите на Facebook

Мнение от kleiamandes » 26 мар 2018, 16:31

Благодаря!

D0N4T3LL0
Регистриран: 13 мар 2015, 10:34

Мнение от D0N4T3LL0 » 26 мар 2018, 18:00

Пресен пример при мен със spotify - имам акаунт през гмайл, влизам си и гледам имам профилна снимка, която е същата като тази на фейсбука ми.

П.С. Само един кирлив еxcel има достъп до контактите и ако не му забраниш има достъп и до камерата на телефона, за кво си говорим.

Потребителски аватар
Вито

Мнение от Вито » 26 мар 2018, 21:18

[Quote]П.С. Само един кирлив еxcel има достъп до контактите и ако не му забраниш има достъп и до камерата на телефона, за кво си говорим.[/Quote]
Именно, отделно не се знае със сигурност и като се забрани достъпът какво се случва...
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

chasovnik
Регистриран: 07 юни 2017, 20:20

Мнение от chasovnik » 26 мар 2018, 21:24

Преди време се подвизавах по щатите и реално там си активирах ФБ. Днес след тези статии свалих архив и оооо (no)(no)(no)(no) всички американски телефонни номера и мейли бяха в секция "контакти" и нищо от БГ-то. Гадове, засекли са ме и са ми следили ВСИЧКО....Чатовете излизат със снимките, които съм изпращал на отсрещната страна. Добре, че няма голи снимки хахахаха
Ако не бях админ на 2 големи автомобилни групи нямаше да се занимавам с тази простотия....
Поздрави!!!!

Потребителски аватар
Вито

Мнение от Вито » 26 мар 2018, 22:56

При мен архивът със съобщения е силно орязан. Със сигурност съм пратил мнооооооого повече съобщения през месинджъра от колкото са ми архивирали. Както писах, смсите ми не са в архива както споделя колегата от туитър. Възможно е и ударно да са ограничили показването на информацията която имат за нас.
Тук всъщност казват какво пазят уж https://www.facebook.com/help/405183566203254?helpref=faq_content
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

sladyrko
Регистриран: 01 апр 2009, 18:02

Мнение от sladyrko » 26 мар 2018, 23:19

Виж дали не ти е свързан Спотифай с Фейсбук, може навремето, да си го линкнал и да си забравил :)
Бъдете добри едни към други! Да обиждаш някого заради предпочитанията му е много ниско! Намасте!

Отговори