Безжичното зареждане съкращава живота на батериите в iPhone X и 8

Потребителски аватар
PoceH_BS
Регистриран: 02 сеп 2014, 08:05

Re: Re: Re: Re: Безжичното зареждане съкращава живота на батериите в iPhone X и 8

Мнение от PoceH_BS » 17 мар 2018, 13:06

[Quote]допускате грешки само от незнание как стават нещата.[/Quote]

Това сериозно ли го казваш на човек който знае А-Я и A-Z, ами е EPSILON ZETA, може ли малко по-сериозно? Всичкото това което си написал само повтаря само това което съм написал на разбираем език, а твоя не е такъв за обикновения потребител.
Coolpad Cool1 dual / Custom ROM.

zavod
Регистриран: 20 окт 2011, 21:43

Re: Re: Re: Re: Re: Безжичното зареждане съкращава живота на батериите в iPhone X и 8

Мнение от zavod » 17 мар 2018, 13:17

Рибена главо, къде овошките са намерили толкова батерии да рециклират за да ги сложат в телефоните? Коя марка телефони ползват същите батерии и къде овощната компания изкупува телефони втора употреба за да им вземе и рециклира батериите???
Откажи се да се да превеждаш и да следваш статии от руски, защото само с гледане не става, трябва и малко акъл между хрилете... и руски език да разбираш, както и след това значението на думите на български език.

Понеже си толкова безкрайно ограничен, вероятно не си разбрал, ако е вярно за овошките, че ползват рециклирани материали от стари батерии, но това е коренно различно ... от рециклирани батерии.

Потребителски аватар
PoceH_BS
Регистриран: 02 сеп 2014, 08:05

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Безжичното зареждане съкращава живота на батериите в iPhone X и 8

Мнение от PoceH_BS » 17 мар 2018, 13:25

[Quote]Рибена главо[/Quote]

Това като комплимент или обида да го приемам, понеже съм от Бургас, морско чедо и т.н. :D

Ако си нямаш и идея за какво съм писал е обосновано тъпото ти възмущение, понеже не знаеш фактите, но дори и да ти ги напишя, овчето ти мислене няма да си направи труда да ги осмисли, камо ли да ги възприеме... :D:D:D

п.п. Един интересен факт за който се замислих от твоите напъни, защо ли никога не съм имал проблем със смартфоните които съм използвал (Деба и ефтината P70, която не струва и пеесе стинки за Зрънчото което си купуваш) и винаги са били на обявения си капацитет... (woo)

п.п.2 Ако не знаеш как се мери РЕАЛЕН капацитет на батерия, мога да те науча, ама ТАРИФИТЕ МИ няма хич да ти харесат - "рибено главо" - това вече е обида... Или поне опит за такава, нека другите да кажат дали ми се получава... :D:D:D
Coolpad Cool1 dual / Custom ROM.

sladyrko
Регистриран: 01 апр 2009, 18:02

Re: Безжичното зареждане съкращава живота на батериите в iPhone X и 8

Мнение от sladyrko » 17 мар 2018, 15:15

Интресното е, че всяка година подобни "открития" се появяват в медиите точно, когато новите телефони на Самсунг влизат в продажба. Иначе колко е истина идея си нямам... Уцелват момента :)
Бъдете добри едни към други! Да обиждаш някого заради предпочитанията му е много ниско! Намасте!

StefiMo
Регистриран: 09 сеп 2012, 11:58

Re: Безжичното зареждане съкращава живота на батериите в iPhone X и 8

Мнение от StefiMo » 17 мар 2018, 20:10

Как пък на една Lumia не и се отрази безжичното зареждане. Най-старата ми е на 4 лета. А са на такова зареждане от както са купени.
Много, ама много искам да видя, как някой ще си държи телефона на безжично зарядно, И едновременно ще цъка по екрана, примерно 20 минути. Почвам да си мисля, че умника никога не е ползвал/виждал, безжично зарядно.
Те всичките са на принципа, оставяш телефона на някаква „плочка/поставка”. Ако се отдалечи на примерно 2-3мм, се изключва зареждането. Ако го поместиш от точната позиция, пак същото. Как ще цъкаш, и ще крепиш телефона в точната позиция? И то за някакво време.
(no)

Legolaself01
Регистриран: 16 май 2018, 17:28

Re: Re: Безжичното зареждане съкращава живота на батериите в iPhone X и 8

Мнение от Legolaself01 » 17 мар 2018, 23:37

Голяма глупост е тази статия. По точно "експерта"
Какво значение има с какво го зареждаш?
И да го зареждаш с кабел цикълът си е цикъл.

radko89
Регистриран: 30 авг 2008, 21:42

Безжичното зареждане съкращава живота на батериите в iPhone X и 8

Мнение от radko89 » 19 мар 2018, 08:59

Добре, акумулаторите на колите се зареждат най-добре под товар, това важи ли и за сухите батерии или не?

Ще ми се да вярвам, че е така, но не мога да намеря информация, която го потвърждава, а съм почти ~~ сигурен, че съм виждал такава.

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Re: Re: Безжичното зареждане съкращава живота на батериите в iPhone X и 8

Мнение от tzincbg » 19 мар 2018, 12:49

Доколкото знам колкото по-дълго го ползваш, докато се зарежда, повече грее и това е лошо.

arakchiev
Регистриран: 01 мар 2014, 11:45

Re: Re: Безжичното зареждане съкращава живота на батериите в iPhone X и 8

Мнение от arakchiev » 19 мар 2018, 13:15

Новата зарядна станция на Сони, например, е вертикална и позволява да си зяпаш нещо, докато зарежда. Това е смисъла, а не да цъкаш с пръста...

kpo
Регистриран: 25 сеп 2006, 17:35

Re: Re: Re: Re: Безжичното зареждане съкращава живота на батериите в iPhone X и 8

Мнение от kpo » 19 мар 2018, 13:41

Мисля си че е точно обратното - безжичното зареждане удължава живота на батериите, а причината - по ниската енергия на зареждане спрямо тази осигурявана през кабел, особено ако е и някаква бърза технология за зареждане. Безжичнато по-бавно зарежда обаче и понякога дразни, ако бързаш с разредено устройство.

Отговори