Telenor потвърди интерес за покупка на подразделенията в Централна и Източна Европа

Spikul
Регистриран: 23 ное 2014, 12:17

Re: Telenor потвърди интерес за покупка на подразделенията в Централна и Източна Европа

Мнение от Spikul » 26 яну 2018, 23:42

Мтел е най-противния оператор! Да не съм бил абонат, че да вярвам на подобни тъпотии, ама съм бил и знам какви мошеници са!
Теленор към момента е идеален, но с тази сделка ще прецакат и него.

TRACKER
Регистриран: 11 апр 2006, 17:49

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Telenor потвърди интерес за покупка на подразделенията в Централна и Източна Европа

Мнение от TRACKER » 26 яну 2018, 23:48

мтел много отдавна не са оператора с най-много абонати.
да не говорим за качеството на мрежата им, а пък съвсем да не говорим за плановете дето предлагат :D

mgk
Регистриран: 30 дек 2005, 17:14

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Telenor потвърди интерес за покупка на подразделенията в Централна и Източна Европа

Мнение от mgk » 30 яну 2018, 15:52

Сръбско издание: KKR купува бизнеса на Telenor

https://money.bg/deals/srabsko-izdanie-kkr-kupuva-biznesa-na-telenor.html

bladyy
Регистриран: 08 юли 2010, 01:00

Re: Telenor потвърди интерес за покупка на подразделенията в Централна и Източна Европа

Мнение от bladyy » 30 яну 2018, 16:33

Ванка, аз лично ти препоръчвам да изчакаш поне до 01.04.2018. Официално е потвърдено, че до края на Q1 ще има допълнителна информация относно Теленор и какво ще се случва с него. Повече от 5 години минаха от както се прехвърлих от Ментел в Теленор и съм повече от доволен. Смея да твърдя, че са най-читавия оператор. Високо качество, прозрачна политика, нормални цени. Сигурен съм, че няма да сгрешиш ако си прехвърлиш картата в Теленор, но все пак изчакай поне до края на първото тримесечие. Тук всички се оплакват, че на теленор "скритите" оферти не били толкова добри, колкото при ментел и виваком, но може би само 10% от българите изобщо знаят какво е това скрита оферта. не казвам, че е така, а изразявам мое лично мнение. Цените на стандартните планове на теленор са повече от прилични.

Apple_fan
Регистриран: 24 ное 2013, 14:39

Re: Re: Telenor потвърди интерес за покупка на подразделенията в Централна и Източна Европа

Мнение от Apple_fan » 30 яну 2018, 17:37

Истината е, че Теленор спря да расте като брой абонати и пазарен дял в края на 2013 г. Откакто станаха Теленор, пазарния им дял и броя абонати непрекъснато намалява. В пресата пише, че това е заради предплатените абонати, но истината е, че и абонатите на договор стремглаво намаляват. За първото място при мобилните приходи няма и да коментирам. Който разгледа отчетите в детайли, ще види, че това изобщо не е така. Да не говорим и за олигофренските им реклами по телевизията, но явно такъв им е таргета. Единственият шанс за растеж беше да придобият Близу, но Мтел даде по-добра оферта, а Теленор останаха втори.
И логичния въпрос е защо толкова бързо си тръгват Теленор Груп от България и защо Теленор ще бъде продадена много по-малко от колкото е купен?

mamuta70
Регистриран: 11 фев 2010, 21:11

Re: Re: Re: Telenor потвърди интерес за покупка на подразделенията в Централна и Източна Европа

Мнение от mamuta70 » 30 яну 2018, 18:04

Недей така колега, излагаш се страшно много. Първо придобиването на Близу няма никакъв пазарен позитив за Мтел напротив последните години преди придобиването им от Мтел те бяха пред фалит с много малко клиенти и ужасно качество на услугите. Наистина Теленор допуснаха грешка че не предложиха допълнителни услуги като другите два оператора (ТВ, фиксиран интернет) съсредоточиха се само в мобилната мрежа което им изигра лоша шега. У нас хората търсят комплексни услуги на ниска цена а норвежците не го разбраха това. Както виждате искат да се отърват от бедните европейски пазари като нашия, сръбския, черногорския и унгарския. За това ги предлагат и в пакет всичките за да вземат по-висока цена. Вероятния купувач е ККR които искат да завземат нови пазари по стратегически причини, американците отдавна имат апетити за навлизане на балканите особено в Сърбия (те вече притежават медии и телевизии) така че и придобиването на телекомуникационни компании са добре дошли. Основна фигура в този хедж фонд играе бивш шеф на ЦРУ което е повече от красноречиво доказателство за това. Времето ще покаже но както споменах в предишен мой пост дано и Теленор не влезе в спиралата на препродаване и честа смяна на собственост.

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Re: Telenor потвърди интерес за покупка на подразделенията в Централна и Източна Европа

Мнение от Ванката » 30 яну 2018, 18:13

Аз бях клиент на Глобул, а после и на Теленор от самото им начало почти, на гласова услуга. Преди няколко месеца ми изтече договора и не го поднових, а спрях картата, защото ми беше излишно да плащам две карти само да им наливам пари. Сега искам да си прехвърля картата пак към тях, но ще видим. Все нещо се случва, като искам да направя нещо и винаги срещу мен.
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung MicroSD 128GB EVO Plus UHS-I (U3)
Samsung Galaxy S9+ CORAL BLUE 64GB
GARMIN vivoactive 3

Blue Sky
Регистриран: 18 мар 2015, 21:47

Re: Re: Re: Telenor потвърди интерес за покупка на подразделенията в Централна и Източна Европа

Мнение от Blue Sky » 30 яну 2018, 18:20

Не си ли доволен от Виваком, особено след 4G на 900 MHz?

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Re: Re: Re: Telenor потвърди интерес за покупка на подразделенията в Централна и Източна Европа

Мнение от tzincbg » 30 яну 2018, 18:35

Навремето шеф на сигурността на Глобул беше бившето гръцко военно аташе. Сега тук виждаме бивш шеф на ЦРУ. Виваком пък след като станаха близки до Русия, Макс телеком бе напълно зарязан....И вие все още мислите, че операторите са независими частни фирми, хаха ха ха. :)

Dubspace
Регистриран: 28 мар 2014, 19:21

Re: Re: Re: Re: Telenor потвърди интерес за покупка на подразделенията в Централна и Източна Европа

Мнение от Dubspace » 30 яну 2018, 18:57

900 има само извън градовете. В града са на 1800.
Xiaomi Mi9T 128 GB Glacier Blue - MIUI 11.0.4.QFJMIXM Stable Beta (Android 10)
Sony WI-C200 Wireless Earbuds

Отговори