Telenor намалява неустойките при предсрочно прекратяване на договори

В@НК0
Регистриран: 18 окт 2011, 08:46

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Telenor намалява неустойките при предсрочно прекратяване на договори

Мнение от В@НК0 » 11 яну 2018, 17:08

Съгласен съм напълно с предишните мнения. Сегашните условия за прекратяване три такси + ползваните отстъпки е много повече отколкото да си платиш месечните такси до края на договора. Много хитро ни го набиха държавата и операторите. А искат да го изкарат, че са ни направили добро :D

radi27
Регистриран: 04 сеп 2017, 20:40

Re: Telenor намалява неустойките при предсрочно прекратяване на договори

Мнение от radi27 » 11 яну 2018, 18:20

Ако пренеса номер при Мтел примерно, брои ли се за предсрочно прекратяване с 3 месечни такси неустойка или ще си платя всичките такси до края на договора като поп?

Leo Kolev
Регистриран: 09 авг 2010, 02:42

Мнение от Leo Kolev » 11 яну 2018, 18:29

И все пак би било голям плюс, ако просто се подписват договори на стандартни условия.Всички оператори предлагат едногодишни договори, които са точно такива и като си прецениш - 3такси и дотам.
Samsung Galaxy S9 Plus
Apple iPhone 8 Plus

Doondie
Регистриран: 03 юли 2017, 06:52

Re: Re: Telenor намалява неустойките при предсрочно прекратяване на договори

Мнение от Doondie » 11 яну 2018, 18:31

Ако си все още в минималния срок на договора, тогава да, брои се за предсрочно прекратяване. Неустойката е [b]до 3[/b] стандартни месечни такси плюс част от ползваните отстъпки, с или без прехвърляне към друг оператор.

Искането за плащане на всички такси е противозаконно така или иначе, поради което те най-накрая променят условията си, понеже са притиснати от наближаващия краен срок, какъвто се явява решението на съда срещу тях. Те реално правят извънсъдебно споразумение, което използват за PR. Едно е да те осъдят да направиш нещо и да трябва да обявиш на сайта си и в медиите, че си осъден. Съответно друго е да го представиш като акт на добра воля и да не си в новините като осъден да направи нещо.

Относно предходното изказване на В@НКО, че така е по-зле, отколкото да си платиш до края на договора - това не е вярно. Ако ти остават 4-5 месеца, тогава ОК, но ако прекратиш договор в началото, няма как 3 пълни такси + част от ползваните отстъпки да ти струват повече от оставащите стандартни такси, освен ако не си на план от 10 лв, който стандартно е 100 лв, което е безумно.

@Leo Да, но идеята е, че ти правят отстъпка, т.е. трябва да си им благодарен и да се чувстваш по-специален от новите клиенти. Още повече сега, когато имат интерес от това с тези 3 пълни такси. Не знам как още не са се появили "промоции" с 90% отстъпка...

radi27
Регистриран: 04 сеп 2017, 20:40

Re: Re: Re: Telenor намалява неустойките при предсрочно прекратяване на договори

Мнение от radi27 » 11 яну 2018, 19:04

Накратко казано ако прехвърля номера, пак 3 такси ще си платя(и евентуално отстъпките)?

Doondie
Регистриран: 03 юли 2017, 06:52

Re: Re: Re: Re: Telenor намалява неустойките при предсрочно прекратяване на договори

Мнение от Doondie » 11 яну 2018, 19:28

Накратко: Да.

Надълго: Да, много ясно, ако си още във фиксирания срок на договора. И не са непременно 3 такси, а [B]ДО ТРИ[/B] [u]стандартни месечни такси[/u] в зависимост от това колко ти остава до края на фиксирания срок - ако има повече от 3 месеца, тогава ще са 3 такси, да. И не "и евентуално отстъпките", а [B]задължително[/B] и част от ползваните отстъпки [u]пропорционално на оставащия срок на договора[/u].

dancho612
Регистриран: 18 окт 2008, 22:44

Мнение от dancho612 » 12 яну 2018, 10:21

Големите отстъпки винаги се дават за флагмански смартфони и топ абонаменти, масовите договори, може да ги подпишете на стандартна такса, още помня как бяха набутали на майка ми договор за интернет към мобилния и план от Мтел и по мой съвет, го прекрати срещу въпросните 3 такси, в магазина изпаднаха в истерия :D . Че даже после отдел продажби и се обаждаха да я разпитват защо. Дори да платиш надбавка с отстъпките, това пак е загуба за оператора, губи една бройка абонат, както и потенциалната възможност да ти продава допълнителни услуги извън пакета.

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Telenor намалява неустойките при предсрочно прекратяване на договори

Мнение от Ванката » 13 яну 2018, 11:16

Аз едно нещо се опитвам от много време да си обясня и не мога. Защо, ще искаш да си прекратиш договорът, след като си обикалял офисите в страната, да се молиш за скрити планове? Ами след като хората са направил отстъпка и са намалили печалбата си, защо да не вкарат допълнителни условия и към неустойките за три месеца, не начислят и отстъпките до този момент, или от този момент до края?!

Примерно:
Прехвърлям се на теленор и знам, че ми трябват 20-30 ГБ интернет на максимална скорост, неогр.разговори и такива за чужбина (роуминг/международни), и знам че такъв план има за 45 лв , но е намален да кажем на 35 лв. Подписвам за две години и взема Айфон 8 плюс, или Мейт 10 про, защо аз трябва да мисля, че условията по прекратяване са неизгодни, след като ползвам всичко на макс и имам нужда от това?
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Telenor намалява неустойките при предсрочно прекратяване на договори

Мнение от Вито » 13 яну 2018, 11:55

Ами Ванка купуваш си вила близо до София, или на друго място където ти е кеф да ходиш всяка събота и неделя, обаче се оказва, че любимият ти оператор няма обхват там и започват едни дълги разправии. Накрая техните техници казват, че има обхват и договорът не подлежи на прекратяване по тяхна вина. Точно в такива случаи им плащаш трите такси и им теглиш една майна и се местиш при този който има обхват. Разбира се може да има и много други примери, ама тва ми дойде на акъла сега. :D
SAMSUNG Note 10 Plus Black
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Telenor намалява неустойките при предсрочно прекратяване на договори

Мнение от Ванката » 13 яну 2018, 12:04

Според твоята логика на вероятностите, със същият успех, ще си купя вила някъде, където и трите оператора нямат покритие. Тогава какво правим? :D

По-добър пример е за хората, които им се налага да пътуват в чужбина за по-дълъг период от време. Но пак казвам - всеки си прави сметката, и след като търси нещо скрито (което не е със стандартните условия), трябва да приеме, че оператора също си връзва гащите при намалена печалба! Това са търговски дружества, а не червения кръст. (yes)
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+

Отговори