Измами при поръчки през китайски сайтове!

Потребителски аватар
Ванката
Регистриран: 15 сеп 2011, 10:28

Re: Re: Re: Re: Re: Измами при поръчки през китайски сайтове!

Мнение от Ванката » 18 ное 2017, 14:58

Кой сервиз ще ти обслужи гаранционно внесения от Китай телефон не разбрах?
Samsung Galaxy S10+ PRISM SILVER 128GB
Samsung Galaxy Watch 46mm
Samsung Galaxy Buds+

tzincbg
Регистриран: 22 май 2014, 08:20

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Измами при поръчки през китайски сайтове!

Мнение от tzincbg » 18 ное 2017, 15:15

Не ти трябва. Разликата в цената компенсира дори смяна на дисплея.

kleiamandes
Регистриран: 13 апр 2017, 14:37

Re: Измами при поръчки през китайски сайтове!

Мнение от kleiamandes » 18 ное 2017, 15:16

Ванка пазарувай ,но чети условията им .

Пазарувам в Алиекспрес от 2015 .В началото лични вещи за мен .В момента за близо 60 майки и семействата им каквото пожелаят.Също така пазаря и за хобито си,като това е винаги значителен % от поръчките ми .До момента имам само 1 неуреден ордер ( поръчка ) но грешката бе в мен и че не си следих спора ( диспута) .

Нямам оплаквания , но това е защото си следя стриктно поръчките .
Някой има ли опит с Алибаба?

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

Мнение от Вито » 18 ное 2017, 16:11

Имах предвид телефона купен от България. Рутването не трябва да влияе на гаранцията! Има тема в андроид бг, там е описано ясно. Има даже и случаи на намеса на КЗП в полза на потребители.
SAMSUNG Note 10 Plus Black
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

EMILEN
Регистриран: 08 окт 2006, 11:27

Мнение от EMILEN » 18 ное 2017, 18:28

[Quote]Кой сервиз ще ти обслужи гаранционно внесения от Китай телефон не разбрах?[/Quote]

Какво те интересува кой сервиз ще го обслужи? Това си е техен проблем, а не твой. Аз примерно преди години си бях купил един смартфон от Китай, на който впоследствие му се счупи дисплея, преди да му изтече гаранцията. Изпратих им го да ми го оправят, но те ми отказаха и ми пратиха чисто нов за тяхна сметка.

velnsl
Регистриран: 30 сеп 2007, 00:08

Мнение от velnsl » 18 ное 2017, 18:43

[Quote]си бях купил един смартфон от Китай, на който впоследствие му се счупи дисплея, преди да му изтече гаранцията. Изпратих им го да ми го оправят, но те ми отказаха и ми пратиха чисто нов за тяхна сметка.[/Quote]
Сега кажете кога и къде са правили това в България с гаранционните устройства без караници, скандали, разправии и изхабени един тон нерви?
Защото редовен номер е когато устройството реално подлежи на смяна се пише в сервиза, че проблема е предизвикан от продавача поради немърливост и евентуалната смяна изгаря. Такива случай БОЛ.
Гаранция България!

bkaraivanov
Регистриран: 11 мар 2013, 11:30

Re: Re: Измами при поръчки през китайски сайтове!

Мнение от bkaraivanov » 18 ное 2017, 19:03

На мен Виваком ми признаха сумата дадена за телефон Асер /беше даден само за слагане на българско меню/,Теленор също ми замениха P8 понеже не успяха да го ремонтират за 30 дни.И всичко това без нерви и разправии.Иначе и аз си пазарувам здраво през Алиекспрес и няма никаква грижа.

brannikb
Регистриран: 30 ное 2011, 20:02

Мнение от brannikb » 18 ное 2017, 19:20

Някой пазарувал ли е от geekbuying?

Mr_Atkinson
Регистриран: 27 юли 2015, 16:52

Re: Re: Измами при поръчки през китайски сайтове!

Мнение от Mr_Atkinson » 18 ное 2017, 20:01

Вие не можете да разберете, бе!
В тая тема трябва да ПЛЮЕТЕ китайските сайтове и да разказвате как там мамят невинните потребители, че като прочете някой незапознат да се изплаши и да си купи тук китайската пластмаса четири пъти по-скъпо.
Трябва да вървят продажбите на родните вносители.
Избери българския търговец!

Nik_21
Регистриран: 02 фев 2017, 14:17

Re: Re: Re: Измами при поръчки през китайски сайтове!

Мнение от Nik_21 » 18 ное 2017, 21:47

[Quote]В тая тема трябва да ПЛЮЕТЕ китайските сайтове и да разказвате как там мамят невинните потребители[/Quote]Няма как да ги плюем, моят опит (над 100 поръчки)показва точно обратното, по-коректни са от българските търговци (а и НОВА ТВ са известни със своята продажност, не заслужават доверие). Купих [B]Ebook Reader[/B] от Китай, поексперементирах с него - за "бързо зареждане" го подложих на 9V вместо 5V и естествено той изгоря. Върнах го обратно (беше в гаранция), като не казах, че го изгорих насила и китайците ми пратиха чисто нов. А в България могат да ти намокрят нарочно гаранционния смартфон (имат вътре датчик за влага) и да ти обявят с усмивкя "мокрил си го, нямаш вече гаранция, мой човек.

Отговори