4G мрежата на VIVACOM вече може да се използва в местата с покритие

В@НК0
Регистриран: 18 окт 2011, 08:46

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 4G мрежата на VIVACOM вече може да се използва

Мнение от В@НК0 » 06 май 2016, 18:07

[Quote]Има ли значение?[/Quote]

Има значение. Цял ден говориш някакви неща все едно работиш за виваком. И аз съм питал и всеки път различно нещо ми казват твойте колеги. Откъде да знам, че и ти не си поредния "незнаещ или глупав" служител на виваком.

sladkish
Регистриран: 06 апр 2016, 06:57

Re: Re: 4G мрежата на VIVACOM вече може да се използва

Мнение от sladkish » 06 май 2016, 18:07

[Quote]Ние в Пловдив[/Quote]

Вие господине от Тепетата да сте видял официален старт на 4G мрежата на Виваком?

Със съжаление виждам как 99% от пишещите в този форум си нямат и на идея как се изгражда, тества и пуска в експлоатация една мрежа. Тъжна картинка.

sladkish

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 4G мрежата на VIVACOM вече може да се използва

Мнение от sladkish » 06 май 2016, 18:10

[Quote]Има значение. Цял ден говориш някакви неща все едно работиш за виваком и аз съм питал и всеки път различна глупост ми казват твойте колеги.[/Quote]

Господине, казах ви как да процедирате за да си разрешите казуса. Ако не желаете да го разрешите, можете спокойно да обиждате всички, но за съжаление само показвате ниската си култура.

Wallker
Регистриран: 25 сеп 2012, 13:01

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 4G мрежата на VIVACOM вече може да се използва

Мнение от Wallker » 06 май 2016, 18:15

Благодаря за информацията, дано е вярна. И за еднократно ползване да са, пак е нещо. :)

deexteer
Регистриран: 23 апр 2016, 23:33

Re: Re: 4G мрежата на VIVACOM вече може да се използва

Мнение от deexteer » 06 май 2016, 18:16

Е тва е българина - даваш му удобство, той веднага кусур да му намери. Вярно не е навсякъде (само в София, Враца и там където още имаше), ама лека полека ще стане навсякъде. Как живяхте до сега с 3G - живяхте нали?!? То не става веднага, по-добре качествено (което ще го видим в бъдеще), отколкото бъгаво. Аз днес съм се закачил към мрежата не знам по кое време. Обиколих 2 пъти София, и не съм се откачал от 4G мрежата - да на някой места спийдтеста не е голям (20-30Mbps) ама на по-голяма част от местата където бях дигаше добри скорости - 40-50Mbps. А мрежата им все още не е официално пусната. Изведнъж всички заискахте 4G, 100Mbps, 100 000MB на максимална и т.н.. Не искам да обиждам никого, и моля не го приемайте като обида, но вместо да се радваме, че сме в процес на разработка, ние веднага кусури намираме.
Пример давам с Холандия - прекарах 1 година там и им ползвах 4G-то. При тях тази технология е от 2012год. и все още не е напълно развита. Наистина в градовете връзката е по-бърза (най-ниско 40, най-много 120Mbps), ама все още покритията им са концентрирани в градовете.
Радвайте се че всички оператори имат 4G в България. Нека всички стартират и ще им видим офертите и "керливите ризи".

В@НК0
Регистриран: 18 окт 2011, 08:46

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 4G мрежата на VIVACOM вече може да се използва

Мнение от В@НК0 » 06 май 2016, 18:16

[Quote]Господине, казах ви как да процедирате за да си разрешите казуса. Ако не желаете да го разрешите, можете спокойно да обиждате всички, но за съжаление само показвате ниската си култура.[/Quote]

С какво те обидих? Думите незнаещи и глупави ги каза ти за служителите на виваком. Те не лъжели. Правели го поради "незнание и/или глупост".
Защо не искаш да кажеш откъде имаш тази информация за мегабайтите? Много хора както мен са питали и никой не им казва подобно нещо. Не може всички служители на виваком да не знаят, а само ти да знаеш.
И не знам за какъв казус си ми помогнал. Това е само във главата ти. Не е хубаво така скрити платени служители на фирми да пишат анонимно като теб.

Nuckito
Регистриран: 01 авг 2008, 19:50

Re: Re: Re: 4G мрежата на VIVACOM вече може да се използва

Мнение от Nuckito » 06 май 2016, 18:18

[Quote]Със съжаление виждам как 99% от пишещите в този форум си нямат и на идея как се изгражда, тества и пуска в експлоатация една мрежа. Тъжна картинка. [/Quote]

Ами обясни ни:
- Теленор в един момент завъртяха кранчето и всички карти се навързаха към новата мрежа.
- За Мтел мисля, че беше същото, макар да не го изпитах лично - не си разнасях телефона с тяхната карта.
- Вивата от няколко седмици лепи плакати, обявава пресконференция за понеделник и провизира карти от днес.

Един от тия оператори, познай кой, подхожда малко по-различно от другите два. Като покритие, навярно също ще стартира с доста по-малко от другите. Може би никой от нас не се занимава с мрежи, но пък можем да наблюдаваме практиката и да си правим изводите.

sladkish

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 4G мрежата на VIVACOM вече може да се използва

Мнение от sladkish » 06 май 2016, 18:25

[B]Защо не искаш да кажеш откъде имаш тази информация?[/B]

Вече написах за NDA, ако не знаеш какво е, можеш да използваш Гугъл.

Опитах се да споделя информация която не е засегната от NDA. Получих само недоверие, нападки и... не ми се коментира повече. Имате си официални канали - *88 / 123
Използвайте си ги със здраве.

Wallker
Регистриран: 25 сеп 2012, 13:01

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 4G мрежата на VIVACOM вече може да се използва

Мнение от Wallker » 06 май 2016, 18:41

Информацията която сподели, като отговори на въпросите ми, беше доста полезна за мен. Не ме интересува от къде я имаш, просто се надявам да е вярна. А на останалите неблагодарни хейтъри не им обръщай внимание. Нека си спамят колкото искат. В крайна сметка, информацията не вреди на никого. :)

purko1
Регистриран: 18 сеп 2008, 23:04

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: 4G мрежата на VIVACOM вече може да се използва

Мнение от purko1 » 06 май 2016, 18:55

И аз смятам че изнесената информация от нея, предполагам че е жена е много полезна и ако се абстрахира от простотиите е добре дошла и в бъдеще (flower)

Отговори