ФБР успя да отключи iPhone без помощ от Apple

Потребителски аватар
Вито
Регистриран: 09 яну 2008, 01:07

ФБР успя да отключи iPhone без помощ от Apple

Мнение от Вито » 29 мар 2016, 09:47

Айде честито. Духа се, духа се, накрая го издухаха... Тръгнали срещу ФБР да скачат. :D
SAMSUNG Note 10 Plus Black
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

katinar
Регистриран: 24 апр 2010, 09:19

Re: ФБР успя да отключи iPhone без помощ от Apple

Мнение от katinar » 29 мар 2016, 10:00

Намалили (отменили) са присъдата на някои хакер или няколко.

Потребителски аватар
algor
Регистриран: 07 сеп 2006, 10:38

Мнение от algor » 29 мар 2016, 10:03

Аз пък ръкопляскам на Епъл за отказа да се подчинят, по ред причини.
Наясно сме, че и законите могат да променят и да задължат производителите да съдействат на властите, но в случая порочното действие щеше да стане масова практика при ченгетата и да започнат да бъркат в апаратите на който си поискат.

Иначе относно отключването - не е проблем да го направят, защото е неслучайна политиката на Епъл в последната година да се опитват да придърпват на работа при тях едни от най-добрите джейлбрейкъри.
Има кой да бръкне в ОС и то навсякъде, ама пусто тия ченгета се опитаха официално да се надуват, че всичко може да им се позволи :D
Ако искаш незабавно да видиш резултатите от труда си, мий чинии!

Потребителски аватар
Вито

Re: Re: ФБР успя да отключи iPhone без помощ от Apple

Мнение от Вито » 29 мар 2016, 10:17

Брат мисля, че не се подчиняват публично само... Иначе ясно ченгетата неофициално какво правят. От космоса могат да ми преброят космите на главата, какво остава за разбиването ма един телефон... Ще е пародия с милиарди бюджет да не могат да го направят...
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

Gosheto08
Регистриран: 03 авг 2015, 20:13

Мнение от Gosheto08 » 29 мар 2016, 11:06

Ха Ха. ФБР ще се бори с терористите през IPhone-ите ли? На мен ми се струва, че само си правят реклама едни на други и си вдигат рейтингите. Защо им се хващате?

Потребителски аватар
Вито

Re: Re: ФБР успя да отключи iPhone без помощ от Apple

Мнение от Вито » 29 мар 2016, 12:38

Чак да им се хващаме... Лафиме си. Както написах с милиярди, при това държавен бюджет (а колко неофициален само те си знаят) агентите могат да направят всичко, що се касае до разбиване на криптовете от един прост телефон. Военните имат технологии за които не сме сънували още... Медийните изяви от съда явно имат някаква цел, но каква само те си знаят.
HUAWEI Mate 10 Pro Blue
NOKIA 808 PureView Black

Потребителски аватар
board
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Re: Re: Re: ФБР успя да отключи iPhone без помощ от Apple

Мнение от board » 29 мар 2016, 13:26

Свърши има рекламната кампания на Епъл, за неразбиваемата защита на айфона. Според мен, за това беше всичко.

mr_j
Регистриран: 05 апр 2005, 12:10

Re: Re: Re: Re: ФБР успя да отключи iPhone без помощ от Apple

Мнение от mr_j » 29 мар 2016, 13:46

Много е тъжно, когато милслите, че правителството на САЩ, ФБР, президент, съд, всички са участници в реклама на Епъл, също така дори конкурентни компании, които покрепиха Епъл. Колкото до отключването, то е осъществено от израелска компания, която се занимава само с това - кракват телефони. От Епъл коментираха, че това ще ги накара само да засилят сигурността си на ново ниво. Не знам какво се радвате изобщо, явно не осъзнавате колко е сериозен този проблем.

iavorski
Регистриран: 01 мар 2006, 22:30

Re: Re: Re: Re: Re: ФБР успя да отключи iPhone без помощ от Apple

Мнение от iavorski » 29 мар 2016, 14:08

Аз и досега не разбирам на Епъл политиката - значи ако има заповед за обиск могат да ти ровят в къщата, но точно Айфона - не може.

Да не споменаваме Епъл за да продават телефоните си в Китай какъв точно достъп са дали на китайското правителство до iCloud.

Всичко е интереси - ще прокламираме в Щатите че няма да дадем достъп, че да продаваме повече. В Китай за да продаваме ще дадем достъп до всички Айфони.

Потребителски аватар
board
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Re: Re: Re: Re: Re: ФБР успя да отключи iPhone без помощ от Apple

Мнение от board » 29 мар 2016, 15:46

Еми сериозен проблем е, властите да не могат да получат информация от телефоните на доказани терористи и убийци, просто защото една компания не иска да им даде достъп.

Отговори