Софтуер на Microsoft превръща Android телефони в такива с Windows 10

nycon
Мнения: 82
Регистриран: 26 апр 2011, 12:23

Софтуер на Microsoft превръща Android телефони в такива с Windows 10

Мнение от nycon » 20 мар 2015, 10:22

Само да внимават да не сключат "стратегическо партньорство" с Microsoft, за да не последват съдбата на Nokia

Wallker
Мнения: 1010
Регистриран: 25 сеп 2012, 13:01

Re: Софтуер на Microsoft превръща Android телефони в такива с Windows 10

Мнение от Wallker » 20 мар 2015, 13:42

Ако Nokia бяха избрали Google вместо Microsoft, сега щяхме напълно да сме забравили за тази марка, поради причината, че Nokia нямаше да може да се наложи на пазара, заради огромната конкуренция от марки, които ползват android в момента. Но току виж те избраха Microsoft, които предлагат нова плавноработеща ОС, която е коренно различна от бъгавия android и няма грам лаг дори и с най-слабия хардуер. Не разбирам какво толкова не харесваш в лумиите, за мен те са страхотни телефони, много по добри от 90% от андоид устройствата (и много по-добри от който и да е телефон със симбиан) и много скоро ще превземат голяма част от пазара. За мен Microsoft са перфектния заместител на симбиан с техния windows phone 8/ windows 10. И те са единствения голям софтуерен гигант, които си прави труда да пусне всяко тяхно приложение и за конкуренцията, което е в + за потребителя (един вид се грижат за нас), а не като Google и Apple, да правят софтуер само за тях си, защото са супер алчни за пари, а предлагат лагващ и ограничен софтуер. Променете си начина на мислене и може и да видите, че нещата всъщност стоят много по-добре с платформата на Microsoft, от колкото сме си ги представяли с Google, защото лумиите се отличават от всички устройства на пазара! Какво толкова сте втренчили очи в този android, не ви ли омръзна все едно и също меню и икони и изглед. Windows phone предлага много по-красив интерфейс с тези "грозни квадратчета", както някои ги наричат, а и освен това тези квадратчета показват много по-подробна информация от грозните икони на android. Не искам да правя реклама, може би така ще изглежда коментара ми, но според мен предпочитането на Microsoft пред Google беше по- правилното взето решение от Nokia за нова операционна система. Някои ще кажат, че няма как да знаем дали избора им с Microsoft е наистина по-добър, от колкото ако бяха избрали Google. Аз пък ще ви припомня моделите на Nokia от серия X.

Потребителски аватар
npet
Мнения: 1409
Регистриран: 07 фев 2014, 12:05
Контакти:

Re: Re: Софтуер на Microsoft превръща Android телефони в такива с Windows 10

Мнение от npet » 20 мар 2015, 14:00

-
Последна промяна от npet на 14 авг 2020, 16:33, променено общо 1 път.
-

BoyanSherbanov
Мнения: 179
Регистриран: 20 авг 2013, 11:48

Re: Софтуер на Microsoft превръща Android телефони в такива с Windows 10

Мнение от BoyanSherbanov » 20 мар 2015, 14:53

Все пак ще е хубаво да има повече избор на телефони с windows 10 лично аз се радвам че Lenovo ще правят такива телефони. Китайците могат да предложат не лоши телефони на нормални цени, така че ако и Xiaomi направят такива телефони още по-добре. Иначе за Nokia съм напълно съгласен въпреки, че заради тях си купих първата лумия 710 много отдавна сега не качеството на телефона ми е най-важно, а софтуера на MS.

Big User
Мнения: 36
Регистриран: 16 мар 2015, 16:26

Re: Re: Софтуер на Microsoft превръща Android телефони в такива с Windows 10

Мнение от Big User » 20 мар 2015, 14:54

Абсолютно съм съгласен. Windows за телефони е може би най оптимизираната мобилна ОС. Друг голям плюс е и надеждната защита от вируси. Естествено, имат още да догонват като функционалност, но това е нормално с оглед на значително по късния старт. А и вярвам че сериозната интеграция със десктоп при Windows 10 ще направи нещата още по добри.

nycon
Мнения: 82
Регистриран: 26 апр 2011, 12:23

Re: Re: Софтуер на Microsoft превръща Android телефони в такива с Windows 10

Мнение от nycon » 20 мар 2015, 15:01

Не си ме разбрал - нямам нищо против лумия телефоните и Windows Phone. Напротив даже много ми харесват (особенно 930 - много добре пипнат дизайн).
Windows Phone също е добра ОС - и в сравнение с Андроид преди 4.4 е 100 пъти по плавна, без лаг и като цяло по-оптимизирана. При андроида зависи от устройството и версията дали ще лагва или не, а Windows Phone се държи доста добре на всички устройства. Това е мое мнение естествено не съм пробвеал всеки телефон на света :)

Проблема на Nokia според мен бе троянския кон - Стивън Елоп, а не Windows Phone.

Wallker
Мнения: 1010
Регистриран: 25 сеп 2012, 13:01

Re: Re: Re: Софтуер на Microsoft превръща Android телефони в такива с Windows 10

Мнение от Wallker » 20 мар 2015, 15:14

Не мога да разбера какво ти е мнението за Стивън, при положение, че заради него Nokia ползва windows в момента. Преди много го плюеха, обаче човека е мислил наистина доброто за Nokia, както се вижда в момента, почти няма недоволен потребител от windows-а. Ти какво би направил на мястото на Стивън? Обоснови се защо го наричаш троянски кон.

JohnSnow
Мнения: 174
Регистриран: 12 дек 2014, 10:44

Re: Re: Re: Re: Софтуер на Microsoft превръща Android телефони в такива с Windows 10

Мнение от JohnSnow » 20 мар 2015, 15:30

Аз съм голям фен на WP- но от чисто бизнес гледна точка Стивън си беше "троянец"- проблема на Нокиа е, че вече не съществува- казва се Майкрософт- като ми омръзне 930ката сигурно ще си взема новия им флагман, но ще ми липсва надписа- NOKIA.

nycon
Мнения: 82
Регистриран: 26 апр 2011, 12:23

Re: Re: Re: Re: Софтуер на Microsoft превръща Android телефони в такива с Windows 10

Мнение от nycon » 20 мар 2015, 16:16

Спокойно не са пали толкова да не си му адвокат на Стивънчо.

Както и да е - какво направи грешно Нокиа според мен:

1 - залеза на Нокиа (не случайно разбира се) съвпадна с огромния ръстеж на андроид и иОС. Симбиан просто не беше достатъчно flexible за да се съзтезава с тях или просто Нокиа не хвърли достатъчно усилия за да я развие.

2 - Стратегията "единствено и само Windows Phone" - няма какво да се лъжем Windows Phone сега е добра ОС, но в началото беше куцо дърво (Windows Phone 7) липсваха много фундаментални неща - да не ги изброявам много са. А и просто липсваха добри приложения - нещо което Google много бързо навакса и стопи като предимство на Apple.
И най-важното - истината е, че модерното се продава - в този момент андроид беше модерното. Ако Нокия беше управлявана от човек не свързан с Microsoft можеше да пусне и устройства с андроид - паралелно с Windows - просто ей така за тест - и да остави потребителя да реши коя е по-добрата OS - и по важното според мен - да съчетае модерното (Анроид) с традицията, която имаше като един от най-добрите прозиводители на хардуер (до 2011 ако не се лъжа все още беше най-голения производител на телефони в света).
И да видим тогава дали Samsung щеше да направи този огромен ръст ако имаше истинска конкуренция - Нокиа с Андроид (не сега, а през 2010).

И пак - не казвам, че Windows Phone а лоша ОС или, че Lumia не са добри телефони или, че Андоид е по-добър от Windows Phone - просто Microsoft уби Нокиа в сремежа си бързо да наложи Windows Phone. Кажи ми къде щяха да са продажбите на устройства с Windows Phone ако Нокиа бе избрала (и) андроид.

Естествено всичко това е "какво ако беше" - но истината е, че Нокиа изчезна (почти), а Стивънчо взе големия бонус затова, че срина корпорация за милярди.

KOBRETI
Мнения: 5922
Регистриран: 30 авг 2005, 16:44

Re: Re: Софтуер на Microsoft превръща Android телефони в такива с Windows 10

Мнение от KOBRETI » 20 мар 2015, 16:33

[Quote]Какво толкова сте втренчили очи в този android, не ви ли омръзна все едно и също меню и икони и изглед. Windows phone предлага много по-красив интерфейс с тези "грозни квадратчета", както някои ги наричат, а и освен това тези квадратчета показват много по-подробна информация от грозните икони на android. [/Quote]
WP е много приятен за работа, спор няма. Обаче тук си написал огромни тъпни... Едни и същи икони и менюта - няма друга ОС, която да е по-къстъмизируема от Андроид... Ако искам, може да ми изглежда 1:1 с WP, ако искам, може да изглежда и като iOS... Квадратчетата може да показват по-подробна информация от иконките, но не и от уиджетите, с които е правилно да ги сравняваш... Така че ако само интерфейса и квадратите те кефят, Андроид би ти свършил перфектна работа с подходящ лончър и тема ;)

Относно това, че Нокиа били "избрали" МС - това са глупости! Илъп беше спуснат от МС да съсипе и обезцени Нокиа, за да могат да я лапнат за без пари, както и стана... Така че те нищо не са избрали, просто ги превзеха отвътре, съсипаха ги и ги купиха за смешни пари...

Иначе WP става все по-добър, но все още има много "хляб да изяде", докато настигне Андроид, а може би и иОС... За да не кажеш, че не съм ползвал - ползвах около година първо 520, после 625... Както и в иОС - илюзорна многозадачност - това е най-големия проблем на двете ОС за мен към момента... Другите ограничения засягат по-малка част от потребителите, които искаме по-специализирани приложения, но липсата на истинска многозадачност засяга всички потребители - който не го осъзнава, значи не знае какво е това и не му трябва, с което проблемът за него не съществува, поне докато не "открие топлата вода"...

Не казвам, че андроид е префектната ОС - има си доста проблеми, особено в ниския и средния клас, където телефоните наистина са бавни и лагват, с което идва и общото мнение за андроид.

Чудя се дали да не взема някакъв иФон, колкото да го поджиткам няколко месеца лично, за да имма впечатления от първо лице, макар че се съмнявам това да промени мнението ми...

Отговори