Пропуск в сигурността на Android дава контрол над камерата

r555
Регистриран: 21 дек 2013, 22:29

Пропуск в сигурността на Android дава контрол над камерата

Мнение от r555 » 26 май 2014, 23:23

Почти е открил Cerberus

KOBRETI
Регистриран: 30 авг 2005, 16:44

Re: Пропуск в сигурността на Android дава контрол над камерата

Мнение от KOBRETI » 26 май 2014, 23:45

Палячо... Дал права на приложението, после - що ги ползва... Ми ще ги ползва... Да го направи без да даде правата...

stefanicio
Регистриран: 12 сеп 2012, 23:41

Мнение от stefanicio » 27 май 2014, 00:11

[Quote][B]Дал права на приложението[/B], после - що ги ползва... Ми ще ги ползва... Да го направи без да даде правата...[/Quote]

Според мен си напълно прав и няма дупка в сигурността в камерата на Андроид. Разбира се, не съм разглеждал в дълбоки детайли кода свързан с това, но, ако имаше такава дупка, то тя щеше да зейне мнооооого отдавна и да се закърпи. Камерата е ключов елемент и безброй програмисти са чели много пъти кода на всеки един клас. Въпреки това, е много лесно да се напише зловредно приложение, като се разчита на некомпетентността, незаинтересоваността или глупостта на потребителя и Android предоставя абсолютно всички предпоставки за това. Повечето хора изобщо не се зачитат в позволенията, които дават при инсталация на дадено приложение, а дори и да го правят, те нямат голям избор, освен да откажат инсталацията. Няма такъв инструмент, който да каже: Инсталирай това приложение с тези и тези пермишъни, но този и този да ги няма. В Android 4.3 имаше вграден в платформата инструмент, който можеше да забранява достъпа на приложенията до определени неща, но много бързо го разкараха, защото не им беше изгоден ;)

Sage
Регистриран: 30 авг 2004, 18:43

Мнение от Sage » 27 май 2014, 07:19

Тези неща се мислят навреме. Два-три прости примера:

1. [B]Facebook[/B] иска права за камерата. Защо му е на FB да снима? Не мога ли да си снимам каквото ми трябва с вграденото системно приложение и после просто да го кача от съответната папка? Противодействие - при Milestone (CM7) просто бях забранил излишните му права. Резултат - при стартиране приложението гръмваше. Крайно решение - червен картон. При RAZR HD изобщо не съм го инсталирал.
2. [B]Фенерче[/B], което искаше достъп до интернет и личните ми данни. Крайно решение: Ко? Не!
3. [B]Бар-код скенер[/B] - тук пак има доста приложения, искащи достъп до личните данни, SMS и указателя - нямаха шанс да се доберат до телефона ми. Обаче тук всички приложения искат достъп до камерата и интернет. И стигаме до
[Quote]Според мен си напълно прав и [B][i]няма дупка в сигурността в камерата на Андроид[/i][/B].[/Quote]Tочно тук не съм съгласен с теб. Докато с фенерчето мога да си светя и в кенефа, то баркод скенера е нормално да го ползвам само за QR- и баркодове. И съответно при последното допускам по-ниско ниво на "сигурност". И това определено не е от
[Quote]некомпетентността, незаинтересоваността или глупостта[/Quote]ми нали? ;)

sgs_maniak
Регистриран: 22 окт 2013, 12:18

Мнение от sgs_maniak » 27 май 2014, 17:47

[Quote]В Android 4.3 имаше вграден в платформата инструмент, който можеше да забранява достъпа на приложенията до определени неща, но много бързо го разкараха, защото не им беше изгоден[/Quote]

Какво точно имаш предвид ?

И защо ще махнат нещо толкова полезно ? Може би заради рекламите.

Toneta
Регистриран: 13 ное 2007, 23:00

Мнение от Toneta » 30 май 2014, 04:03

Телефонът ми издава един особен звук, когато камерата фокусира и доста често ми се случва да го издава, когато камерата не е включена. Някой знае ли защо?

KOBRETI
Регистриран: 30 авг 2005, 16:44

Мнение от KOBRETI » 30 май 2014, 08:32

Какъв ти е телефонът?

Toneta

Мнение от Toneta » 30 май 2014, 11:59

Alcatel one touch idol

A4i
Регистриран: 08 фев 2009, 02:32

Мнение от A4i » 30 май 2014, 12:38

Toneta, автофокуса понякога издава стържещи звуци при вибрации, тъй като подвижната група лещи се мести нагоре-надолу под действието на инерционна сила. Обърни внимание дали чуваш такива при поставяне на телефона върху равна повърхност. Би трябвало да е безшумен в покой и изключена камера.

Toneta

Мнение от Toneta » 30 май 2014, 12:43

Не го прави при някакви определени условия. Но обикновено е, когато не съм го ползвала няколко минути.

Отговори