Германска екоагенция иска забрана на устройствата с фиксирани батерии

rusike
Регистриран: 03 май 2011, 12:01

Германска екоагенция иска забрана на устройствата с фиксирани батерии

Мнение от rusike » 13 ное 2012, 15:15

Аз също съм с двете ръце \"за\" тази забрана.Като потребител за мен това е пълно безумие.Но се съмнявам че германците които в случая се явяват като една капка в морето,ще успеят да постигнат нещо срещу голямата мелачка на гигантите производители,които с охота са прегърнали идеята и произвеждат всеки следващ модел с вградена батерия.

A4i
Регистриран: 08 фев 2009, 02:32

Re: Германска екоагенция иска забрана на устройствата с фиксирани бате

Мнение от A4i » 13 ное 2012, 15:43

Аз бих се зарадвал и на безплатна услуга по замяната на батерията. От техническа/икономическа гледна точка това ще е добро решение, за разлика от забраните и ограниченията.

bayhuy
Регистриран: 05 ное 2004, 16:02

Мнение от bayhuy » 13 ное 2012, 16:27

Какви ли не глупости не измислят европейските чиновници. То не бяха за кривината на краставиците, или за заоблеността на доматите...
А аргументите им са изсмукани от пръстите.
Аз пък мисля обратното. Ако iPhone и подобните му с фиксирани батерии бяха със сменяеми, всеки юзер щеше да си купи резервна да си я сменя (както аз правех с моя андроид) Сега съм с фиксирана и нямам нужда от резервна - спестил съм материали за една батерия и съм спомогнал аз опазване на околната среда.

todortk
Регистриран: 16 май 2007, 12:15

Мнение от todortk » 13 ное 2012, 16:31

Дано да се случи. Пълно безумие е да имаш устройство което издържа няколко часа само на батерия (както са повечето смартфони) и да нямаш възможност лесно да поставиш резервна.
В момента ползвам Desire HD на година и половина с оригинална батерия и при гледане на филми не издържа повече от 2-3 часа. Същото е положението при записване на клипове, навигация или въобще пуснат GPS (необходимост за снимки с геотаг). Правенето на снимки също хаби доста батерия. При това положение резервната батерия си е необходимост. Естествено не си я нося винаги с мен, но когато знам, че ще ми се наложи винаги си вземам поне една.
Малко глупаво звучи \"Вашето ново устройство може да прави хиляди неща ... но само за три часа\" И на това мобилно ли му се вика?

mr_j
Регистриран: 05 апр 2005, 12:10

Мнение от mr_j » 13 ное 2012, 16:40

Абсолютно те подкрепям! Да не говворим, колко е важна монолитността на даден продукт за здравината му, отделно елъл например, слагат такива батерии, които изкарват целия цикъл на устройството.

A4i
Регистриран: 08 фев 2009, 02:32

Мнение от A4i » 13 ное 2012, 17:04

Също така при равен обем вградената батерия позволява по висок капацитет от сменяемата. Запоените проводници имат висока надеждност. Всякакви паразитни съпротивления по веригата са вредни и опасни за батерията. Затова всичко е необходимо да се запоява. Това при сменяема батерия е невъзможно Контактните повърхности на сменяемата батерия при употреба се окисляват.
Според мен основният проблем на устройствата с вградена батерия е това че започнаха да използват лепило за при асемблирането им, което налага подмяната на цяла група монтажни елементи при сменяване на батерията. Нямам против това решение, стига услугата по отваряне, подмяна на монтажните елементи с нови, смяна на батерията и затваряне на устройството да е безплатна за потребителя за 5 години от закупуване на стоката.
Иначе и сега е възможно с външна батерия да се удължава до безкрай ползването на джаджите. Неудобството е кабела, но има и модели, където външната батерия е под формата на калъф за телефон.

makeno
Регистриран: 15 дек 2006, 12:37

Мнение от makeno » 13 ное 2012, 17:08

Едва ли ще е над 2 години, понеже гаранцията и отговорността на производителя е 2 години.

fox_vt
Регистриран: 22 фев 2011, 12:42

Мнение от fox_vt » 13 ное 2012, 20:08

Вие чувате ли се кви глупости приказвате :D бил със фиксирана и нямал нужда от резервна,боже боже ами като се изтощи кво ще правиш каквото прави всеки който няма резервна ще я сложи на зарядно.
Другия пък фиксираната издържала целия цикъл на живот на устрйството те затова ли почнаха да продават айфона със дефекти още в кутията да е живота му колкото на батерията.Една литиева батерия има живот средно към 2 години и после нейзбежно умира-но като има фанатици да си купуват нов айфон на всеки 6 месеца мн ясно че никога няма да сменят батерия :D

Отговори