HTC DIx ще бори Galaxy Note II с 5" 1080р дисплей и четириядрен процесор

fintaraBG
Регистриран: 09 яну 2010, 00:45

HTC DIx ще бори Galaxy Note II с 5

Мнение от fintaraBG » 17 сеп 2012, 11:14

[Quote]батерията е вградена и няма слот за допълнителна памет[/Quote]

До тук, нататък спрях да чета. Не виждам как ще конкурират Note-то, след като слагат такива ненужни ограничения.

mkpetrov
Регистриран: 05 апр 2009, 18:46

Re: HTC DIx ще бори Galaxy Note II с 5

Мнение от mkpetrov » 17 сеп 2012, 11:38

И сигурно ще е максимум 2000mah.:| Много западнаха HTC, тотално обезличаване.

kayovas
Регистриран: 23 дек 2011, 10:36

Мнение от kayovas » 17 сеп 2012, 13:02

Преди време, някакви анализатори, мисля, че беше вътрешно изследване, казаха на шефовете в HTC, това, което шефовете искаха да чуят, а именно, че потребителите не искат слот за разширена памет и сменяема батерия и от тогава гледаме безумици.

Да кажем, че са сгрешили, обаче, не се ли усещат, че Samsung представят вече два флагмана (SGS 3 i Note 2) и изтъкват като предимство слота за SD памет?

vinse
Регистриран: 18 авг 2010, 19:26

Мнение от vinse » 17 сеп 2012, 13:08

Според мен орязването на слота за външна памет е с цел да се пробутват разните му там облачни услуги, аз за това и не харесвам мобилните устройства на Сасмунг поръчни от гугъл (Nexus серията), технически всичко е както трябва ама няма слот за допълнителна памет.

fintaraBG

Мнение от fintaraBG » 17 сеп 2012, 13:28

Бе глупости са тия облачни услуги, все още не е такова времето че навсякъде да има не супер бърз, а някакъв нет изобщо! Не го ли разбират тия производители...

Потребителски аватар
board
Регистриран: 25 окт 2006, 14:01

Мнение от board » 17 сеп 2012, 13:46

Не знам защо се представя като конкурент на Note, след като размера на дисплея е доста по-близък до този на SGS3?

А иначе не разбирам защо всяка една тема трябва да се посреща с мрънкежи. Представят ви телефон с хардуер много по-добър от всичко на пазара в момент, а започват да се обсъждат разни дреболии. Дисплей с два пъти повече пиксели от всичко налично на пазара в момента, процесор пак в пъти по-мощен... но най-важното било, че не се сменяла батерията. Че кой изобщо си сменя батерията на телефона, като сегашните карат по 3-4 години? А ако сложат 32 или 64GB, за какво ти е карта с памет?

fintaraBG

Мнение от fintaraBG » 17 сеп 2012, 14:17

Тези дреболии за мен са много важни "дреболии", а смятам и за много други хора също. С днешните смартфони обичам да нося по 2 батерии (1 в телефона и 1 резервна) за да не се притеснявам да остана без смарт изобщо.
Относно слота за сдкарта, тоя въпрос е безкраен, защото различните хора имат различни потребности. Някои не могат да запълнят 16Г, други 32Г са им малко. Да не говорим че обикновено microsd картичката е по-евтина от смарт със повече памет...

Потребителски аватар
chilko
Регистриран: 12 авг 2004, 21:10

Мнение от chilko » 17 сеп 2012, 14:19

подобно устройство (nokia dc-16) решава проблема с допълнителната батерия и освен това може да се ползва с други джаджи. в мтел го видях за 50 лв

aPhone
Регистриран: 14 авг 2009, 16:13

Мнение от aPhone » 17 сеп 2012, 14:27

Това с батерията има резон, особено за хора, които нямат никакво време да презареждат и ползват телефона на много кратки интервали. Но да, това са малка част от хората и такива обикновено не си взимат 5-инчови умни апарати, поради горепосочената причина.
32 гиги са абсолютно предостатъчни. Мрънкането е по инерция, щото хората са промити от маркетингови глупости и нещо са забравили да мислят. Ако беше таблет - бива - филми, големи неща за голям екран, но на 4-5 инча е безумие повече от 16гб. Музика? Абсурд. Повече от 10гб., преко сили! Има къде-къде по-евтини решения за музика.
Също като 441ppi - над 350(ако не се лъжа) е абсолютно невидимо за окото. Отново маркетингови трикове.
---
ХТЦ докато непроменят този безумен интерфейс и не започнат да ъпдейтват овреме, ще си идат в шеста глуха. От две години вадят един и същи апарат в различни размери, а нямат фенбойската маса на епъл, за да си го позволят. Самсунг ще ги изядат.

mkpetrov
Регистриран: 05 апр 2009, 18:46

Мнение от mkpetrov » 17 сеп 2012, 14:46

Въпрос на гледна точка - на мен изброеното от теб са ми дреболии, защото процесорите вече са предостатъчно мощни така или иначе, дисплеят също няма особено значение в споменатия от теб аспект - не е като да седнеш цял ден да се взираш в него или да вършиш професионална работа на него. Филми също е по-разумно да си гледаш на домашния комп или лаптопа така или иначе.

A и не забравяйте, че тези телефони струват купища пари - просто подобни компромиси са напълно неприемливи.

Отговори