Моделът на Android е предпоставка за пиратстване на приложения и софтуер

vladovn
Регистриран: 24 окт 2005, 21:47

Re: Моделът на Android е предпоставка за пиратстване на приложения и с

Мнение от vladovn » 29 юли 2012, 00:05

Е, нали от всеки android отиват по 20-30$ в apple, m$ и други патентни тролове - все пак нещо се плаща за софт.
Освен това android market предлага повече безплатни приложения. Предлага и безплатни, които за iOS са платени. Също така android има по - голяма функционалност out of the box в сравнение с iOS.

При мен лично например менютата на iPhone са неподредени напълно и винаги се налага да го джейлвам за да мога да го персонализирам. Та той ми е удобен точно колкото една nokia - всичко става, ама трябва повече време. Докато го докарам да ми е удобен като se a1, то почва да лагва, забива, загрява и точи батерията като ламя.
Преди три месеца ходих в румънище. Имам си любима навигация, но реших да пробвам с iPhone как е. Имах сложени три различни, кракнати. След nuvifone не очаквах да има нещо по - зле, но бърках.
Ако трябваше да ги плащам, то трябваше да дам около 350-400лв. за нещо което не ми харесва. Определено доста лоша инвестиция. Затова продължавам да си карам с android-ската, тя ми е платена и една за win ce 5 в колата, също купена.

А този дето е написал, че "android е предпоставка...", дали някога е гледал колко пиратски windows има по света? А дали някога е правена анкета колко пиратски софт има инсталиран на windows?
Win не е с отворен код (псувня в m$), а резултати са други.
Определено не модела и не google имат вина.

keyone
Регистриран: 13 юни 2005, 18:18

Мнение от keyone » 29 юли 2012, 02:31

Честно казано, не изпозлвам навигации, но нека го кажем така- няма смисъл да спорим, защото имаме различни нужди, съответно и критерии.

KOBRETI
Регистриран: 30 авг 2005, 16:44

Мнение от KOBRETI » 29 юли 2012, 09:15

Аха, значи до преди месец ти си пиратствал всичко, но сега вече понеже ти си се бръкнал за няколко програмки и всички други, които не си плащат, са най-долната измет на света? Това най-малкото е лицемерно... Ти си като един бивш пушач, който обяснява на другите пушачи колко е вредо да пушиш... Айде скрий се някъде :D

vYv
Регистриран: 03 май 2011, 23:23

Мнение от vYv » 29 юли 2012, 09:33

http://applanet.net/ защо никой не го спомена ?

keyone

Мнение от keyone » 29 юли 2012, 12:14

Кой ти обяснява, е е лошо да пиратстваш, бе? Ей, след няколко дена пак ти ще ми разправяш как се заяждам и т.н., а виж как пишеш самият ти!

AVKansazov
Регистриран: 22 сеп 2010, 14:10

Мнение от AVKansazov » 29 юли 2012, 12:17

Нещо разправяше за нервност :|
Lenovo Moto Z2 Force 9.0 + Lenovo Z6 Pro 9.0 + Huawei MediaPad M5 Lite 8.0 + Xiaomi MiBox 3 8.0
+ Xiaomi MiBox S 9.0 + Huawei Watch GT Sport + Huawei Band 3 Pro

nmnikolov
Регистриран: 19 ное 2008, 22:47

Мнение от nmnikolov » 29 юли 2012, 17:50

Защото не знам за този сайт. Сега се сетих, че скоро имаше новина, че някакъв човек е намерил цаката на iOS приложенията. Веднъж закупен лиценз за дадена програма и после съвсем безплатно може да си я надгражда. Така че за всички OS има кракнати приложения, дупки в сигурността и т.н. Почти няма хубаво приложение при която и да била OS, което да не може да се намери кракнато!

KOBRETI

Мнение от KOBRETI » 30 юли 2012, 13:55

[Quote]П.С. За желаещния да ме бие- между от 5 до 7 октомври съм в Стара Загора на турнир, очаквам те.[/Quote]
А, сега не си във форма, викаш - и да дойдем, когато си се стегнал за състезанието :D

И какво състезание има - някакво санда ли пак правят старозагорци?

KOBRETI

Мнение от KOBRETI » 30 юли 2012, 13:57

Пич, поне не си сменяй мнението като жена, деева... То, като се замисля, под този ник може и жена да пише...

keyone

Мнение от keyone » 30 юли 2012, 17:51

Ти ела, ще видим по какво е. И не съм си сменял никакво мнение, стига си квакал.

mod edit: Системно нарушаване на правилата. Бан.
vladovn

Отговори