Моделът на Android е предпоставка за пиратстване на приложения и софтуер

keyone
Регистриран: 13 юни 2005, 18:18

Re: Моделът на Android е предпоставка за пиратстване на приложения и с

Мнение от keyone » 28 юли 2012, 09:15

Разбира се, че има, но на никой не пречи да си свали същия брой приложения и за 3GS и компания. Нямам кракнати, защото от месец и нещо не съм брейкнал. 30% за купени, останалите са безплатни, защо? За съществуването на доста от тях не съм и подозирал, честно казано, но съм ги намерил и днес ми вършат прекрасна работа. В Google Play скоро пак влизах и видях, че няма приложение, което да ме грабне с леснотата си на работа и добър набор от функции. Лично мнение.

nmnikolov
Регистриран: 19 ное 2008, 22:47

Мнение от nmnikolov » 28 юли 2012, 10:06

На мен пък навигациите за андроид много повече ми харесват, отколкото за iOS. Според мен избора на качествените навигационни приложения за андроид е по-голям. Казвам го това с оглед на това, че преди няколко месеца търсих и инсталирах такова приложение на Iphone на колега.

Sage
Регистриран: 30 авг 2004, 18:43

Мнение от Sage » 28 юли 2012, 10:48

Значи, купил си 50 приложения. При Android щеше да купиш 10-на. Разбира се, дори и те щяха да бъдат по-калпави от тези във великия App Store.
[Quote]влизах и видях, че няма приложение, което да ме грабне с леснотата си на работа и добър набор от функции.[/Quote]Влезе и как точно "видя" леснотата и набора функции, и на колко точно приложения? Въобще, за какъв вид приложение говорим?

vladovn
Регистриран: 24 окт 2005, 21:47

Мнение от vladovn » 28 юли 2012, 11:00

На мен пък ми трябваше офис пакет с excel и безжичен печат. На 4s тъй и не намерих някой който да свърши тази невероятно трудна работа, добре, че не се охарчих десетки долари за различните предложения, никое не върши работа.
На android имам docs стана работата за минута.

agroman12
Регистриран: 29 апр 2011, 14:42

Мнение от agroman12 » 28 юли 2012, 11:01

[quote]Повечето iOS потребители си плащат приложенията, докато тези с Андроид ги пиратстват.[/quote]

http://lazyoptimist.files.wordpress.com/2011/12/yao-ming-meme.jpg

Потребителски аватар
centur
Регистриран: 10 авг 2005, 22:39

Мнение от centur » 28 юли 2012, 11:02

Мога да му дам пример с TSF Shell: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.tsf.shell&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS50c2Yuc2hlbGwiXQ..
Колко "леко" & бързо & плавно работи дори на по-слаби машини. Разбира се за оправдание ще използва цената, но стига да иска може и crack-нато да си го намери по неговия си начин с google :D

agroman12
Регистриран: 29 апр 2011, 14:42

Мнение от agroman12 » 28 юли 2012, 11:07

Най - малкото, напиши "ios apps" в Google и забележете кой линкове изскачат най - отгоре.
iOS, като всяка операционна система е изнасилена отдавна и се пираства също толкова колкото и на Android, ако не повече тъй като истинксите тузари и разбирачи признават само Apple (или Nokia).

Nistel
Регистриран: 26 юли 2004, 01:14

Мнение от Nistel » 28 юли 2012, 14:36

Проблема не е в толкова в това дали има или няма а дали се пиратства или не. Този, който иска винаги ще намери начин. И в България и в Германия има закони, но тук не се спазват а там не. Въпрос на култура и манталитет. Болшинството от Андроид потребителите са от тези, които биха дали 1000лв за телефон, но не и 1лв за приложение .. всички правени класации и изследвания доказват това няма какво да се заблуждавате.

Аз от около година нямам джейл на 4-ката си и нищо не ми липсва. Купувам си приложенията като най-скъпото беше навигацията, но пък един път се купува. После и да смениш телефона всичко си го имаш пак ..

KOBRETI
Регистриран: 30 авг 2005, 16:44

Мнение от KOBRETI » 28 юли 2012, 21:33

Ех, как пък успя да прегледаш всичките приложения в плейстор, че знаеш, че всичките не стават :-D
я ми кажи ти, защо си бил с джейлбрейк до скоро - нали не ти трябват кракнати приложения, а и иос е толкова велика, че ти дава всичко необходимо :-D
и ми кажи уиндоуса, офиса и фотошопа на компютъра ти легални ли са? :-D

keyone
Регистриран: 13 юни 2005, 18:18

Мнение от keyone » 28 юли 2012, 21:38

Бях, защото не ми се плащаше. Но после решихд а си платя за всичко. И на компютърът ми имам само една програма, за която не съм си плащал. Защо? Искаш да докажеш нещо в желанието си да се заяждаш? Защото не виждам нищо смислено в поста ти. Като изклчим хумора ти, който просто си отива с настроението във форума, не че е нещо особено.

Отговори