Официална снимка и характеристики на таблета Nexus 7 (обновена)

asenna5
Регистриран: 22 мар 2006, 19:03

Официална снимка и характеристики на таблета Nexus 7 (обновена)

Мнение от asenna5 » 27 юни 2012, 21:22

След данъците и таксите очаквам да стъпи на около 500лв. цена в Бг. Първоначално не бих се учудил на двойно завишена цена, обаче. :)

Воден-дух
Регистриран: 01 дек 2010, 14:58

Re: Официална снимка и характеристики на таблета Nexus 7 (обновена)

Мнение от Воден-дух » 27 юни 2012, 22:16

От понеделник съм горд собсвеник на new iPad - определено iOS е на светлинни години пред андроида!

Beчния
Регистриран: 09 юни 2011, 09:28

Мнение от Beчния » 27 юни 2012, 23:59

Да без flash и куп ограничения, не благодаря.

Таблетчето е много готино и си заслужава, ако за тази цена се предложи и във България бих си го взел.

fintaraBG
Регистриран: 09 яну 2010, 00:45

Мнение от fintaraBG » 28 юни 2012, 00:33

Айде без такива драстични изказвания, а? Няма смисъл.

както каза @keyone в друга тема, все едно са взели интерфейса от телефон и са го сложили на таблет, дано наистина не е така. (whistle)

keyone
Регистриран: 13 юни 2005, 18:18

Мнение от keyone » 28 юни 2012, 00:50

Кога ще спреш да се изкаваш толквоа крайно, неподготвено и сигурно, въпреки тотално идиотското съдържание на постовете ти? Я кажи защо смяташ, че Jelly Bean ще поддържа флаш? И я кажи ти, велики умнико, с какво толквао си използваш свободата в телефона? Имаш по-хубави и по-удобни приложения? Не. Имаш повече време на батерия? Едва ли. О, чакай, ти си изпозлваш свободата, за да правиш софтуер и да оптимизираш ОС? Не. Кога ще спреш да се правиш на такъв капцитет по темата, кога ще си намериш живот?!

Мислих да си замълча за това, но ето го и моето мнение по темата: табелтът е втората най-голяма глупст, която Google са правили, след Q. Защо? Простичко е- този модел на Asus беше представен преди месеци. В него няма НИЩО ново. Печели само по цена и това е в момент, в който всички производители намаляват цените на моделите си и в скоро време 200$ ще стане нещо нормално за таблет. Ще кажете, че ще получава ъпдейти, но dev общността е много добре развита и почти всяко устройство получава ъпдейти сравнително бързо. След като One беше невероятен модел, който дръпна телефоните с Андрои дна времето, S беше на равно с най-добрия модел на свеото време, Galaxy малко позъкасня и беше бързо задминат и забравен, сега идва 7, който е още по-безинтересен. Когато сам правиш своя софтуер и пускаш хардуерен продукт, трябва да има какво да покажеш, с какво да дръпнеш напред, а не да те сравняват с останлите марки.

leonsks
Регистриран: 10 апр 2010, 17:38

Мнение от leonsks » 28 юни 2012, 01:05

Добре ,keyone защо тази омраза към Android.Ти самия си работил и разработвал на него.Таблета нямал големи разлики от конкурентите му.Не беше ли същото както бе при iPhone 4S? И повече ти харесва да разработваш на iOS ?

keyone
Регистриран: 13 юни 2005, 18:18

Мнение от keyone » 28 юни 2012, 01:45

Извинявай, не мисля, че съм изразил някакво лично чувство по-горе, а само факти. Не мразя Андроид, но гледам да стоя далече, защото всичко там е тотален хаос, безмислици, лагове, липси, неодмислици. Как можеш да сложиш този интерфейс на собствения си таблет?! В hands-on-а на The Verge можеш сам да се убедиш, че дори в Settings нямаш split-view. Google още не са ъпдейтнали 10% от устройствата до 4.0, а скачат на 4.1. Каква е тази политика, какво е това нещо? Питаш защо не ми харесва разработването за Андроид? Защото няма такова нещо, това е просто унижение и тотална обида към човешкия труд. Трябва да седиш, да мислиш, да опитмизираш за поне 3 платформи, за поне 3 резолюции, за поне 2 (вече 3) версии и накрая ти излиза толкова труд, а вместо да ти го правят по-лесно, Гуугъл само ти пречат. И такива големи разбирачи, като любимеца от Бургас, много разбират от свободата в тази ОС и приказват простотии, което дразни още повече. Знаеш ли, че до момента, в който поне 30% от устройствата с Андроид стигнат до 4.1 и PB, 99% от всички iPod Touch 4, iPad 2 & 3, iPhone 3GS, 4, 4S ще са ъпдейтнали до 6, а може вече и да чакат iOS7? Желаеш ли да се хванем на бас, само за да е интересно? Андроид не е лоша ОС, просто е далече от това да бъде изпипана.

П.С. И не, всъщност не я мразя, както виждаш сам, в другата тема отбелязах много повече плюсове, от колкото минуси за новата версия. :)

fintaraBG
Регистриран: 09 яну 2010, 00:45

Мнение от fintaraBG » 28 юни 2012, 02:03

Мда, дивелъпването за Андроид си е малко мъка... за iOS не знам как е, за WP е доста удобно...

leonsks
Регистриран: 10 апр 2010, 17:38

Мнение от leonsks » 28 юни 2012, 02:06

Този таблет е като по-голяма версия на Note.Това се сещам в момента ,затова са сложили този интерфейс.Големия хаос на версиите е ,като стотинки хвърлени във фонтан.За разработването съгласен съм ,че трябва да си играеш доста и ти да се правиш съвместим с различните версии.Явно не става с промяната на едно число в един ред и бам готов си.Но не отговори ,трудно ли е на тази Java? А на iOS разработвал ли си ? Бих се хванал на бас ,да си направим малко съревнование.Искаше ми се да е достоен съперник на iOS.
П.С. Извинявай ,аз много крайно те пратих в хейтърския бряг.Просто много съм се влюбил в нея и искам да си взема най-добрия нейн смартфон.

KOBRETI
Регистриран: 30 авг 2005, 16:44

Мнение от KOBRETI » 28 юни 2012, 08:53

джейлбрейкнатите устройства ще имат ли достъп до ъпдейта за иОС6?

Отговори